Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangi Colt
Sayın harun bey , cevabınız ve bilgileriniz için çok teşekkür ederim .

Colt diamond 38 kalibre 4'' namlu meneviş renk .

Dün akşam üzeri revolveri inceleme fırsatım oldu . Özelliklerinden biraz bahsetmek gerekirse , meneviş renkli çok temiz durumda ki ruhsat taşıma olmasına rağmen aşınma , çizilme , göçük yada herhangi bir deformasyon yok . Silindir saat yönünde dönmekte , iğne horoz üzerinde ve sabit durumda tek parça . Ayarlı gez mevcut . En önemlisi ise gayet hafif tam tartmadım ama yaklaşık 750 yada 800 gr diyebilirim . Tetik gayet hassas ama yumuşak değil . Silindir kilitlemesi ise mükemmel asla oynama yada boşluk söz konusu değil . Silindir ile namlu arası açıklık çok az hatta A4 kağıdı aradan geçmedi Smile .

Sahip olduğum Revolver olan Smith & Wesson Model 10-6 ile karşılaştırdığımda ise sanki işçilik biraz zayıf geldi gibi belki de bana öyle göründü yada çalışırken çok daha fazla ses çıkartıyor o yüzden . Çok hafif olması da etken .Tüm revolverlere aşıkta olsam sanki pek ısınamadım .

Fiyat konusunda ise evet dediğiniz gibi Amerika fiyatları o yönde . Fakat silah sahibi sayın beyefendi fiyat belirtmedi hatta fiyatı benim belirtmemi istedi ki o kadar beyefendi bir insan . Kendisini de mağdur etmek istemiyorum , alıp satmak gibi bir niyetimde asla yok .

Alıntı

Colt'un işçiliğinin SW'dan daha zayıf olduğuna katılmıyorum. Bence her ikisi de benzer kalitede ürünler sunuyor. Bende Colt Diamondback veya yılan serisinden bir revolver yok ama COLT Officer's Match .22 LR var:

[Resim: COLT-Off-Match22.jpg]

Smith & Wesson .38 Model 10 ile karşılaştırdığımda, işçilik olarak birinin diğerine üstünlüğünü söyleyemeyeceğim. Üretim teknikleri ve genel tasarımları dahi çok benzer. Kendi tabancalarımın özelinde yazarsam, her ikisinin de horoz kurulu iken tetikleri çok yumuşak, çok temiz düşüyor. Çift hareketli olarak tetik çektiğinizde Colt, belirgin derecede daha hafif ve düzgün bir tetik yoluna sahip - bendeki Colt müsabaka modeli olduğundan olabilir. 

[Resim: Revolvers.jpg]

Tabancaya "ısınamadıysanız" fiyat telaffuz etmemek belki de en doğrusu. Diamondback çok temiz ise, bence fiyatı 3 bin $ civarında olmalı. Eğer teklif 2 bin $ altında gelirse, ısınamasanız da alın derim ben. Zamanla ısınırsınız. Smile

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
mimaslan, sdkfz, Koca, Sabri, alpago, topraxxx, Yasin06, efe1753, hunter 12, tirendaz, al-me, Kıraç Ata, karabasan, m16a2, lenduha
Sayın harun bey ,
Çok teşekkür ederim , esasında duymak istediklerimi yazmışsınız . Zamanla ısınacağım . Smile
Saygılarımla .

Alıntı

İki silahıda uzun süre kullandım.
Atış yapıp keyif almak istiyorsanız COLT Officer's Match .22 LR
Savunma amacı ile alacaksanız Colt Diamondback (illa ikisi arasında seçim yapılacaksa)
Ama şöyle bir durum var ülkemizde Toplu tabancalar hakettiği değeri bulamıyor. 357 magnum bir toplu silah almanızı tavsiye ederim 38 cal ve 357.magnum fişak kullandığı için temin konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sdkfz
Colt geçen senelerde Cobra isimli 38 spl modelini çıkarmıştı. Şimdi ise King Cobra adını verdiği 357 mag. modelini çıkarmış. Colt revolver işine yavaş yavaş geri dönüyor gibi, bakalım S&W nin ürün çeşitliliğine yetişebilecekler mi.

https://www.colt.com/detail-page/king-cobra-357

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sdkfz
[Resim: IMG-20190526-154550.jpg]
Hangi Colt ?
Tabii ki benim olan Colt..Smile

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
envr, m16a2, hunter 12, wubıh, Campaıoli Lazoli, Velcro
(26-05-2019, 03:50 PM)Bren demiş ki: [Resim: IMG-20190526-154550.jpg]
Hangi Colt ?
Tabii ki benim olan Colt..Smile
Maşaallah, darisi bizim basimiza. Ne kadar çok şarjörünüz var neredeyse yıllık istikakın 1/4 ü nü kapsıyor.  :Smile selamlar

Enver

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Bren Lazoli, Campaıoli Lazoli

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi