Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangi Colt
Selamlar,4 inç namlu bir colt revolver edinmek arzudundayim hangi modeli,seriyi tavsiye ederdiniz,ayrica ederi nedir bu aletlerin,malum kaptirilmayalim.

Alıntı

Sn. Şahmurad colt king cobrayı size öneririm çok defa ateş etme fırsatı buldum güzel tabancadır ama colt phytonun işçiliği daha çok beğeniliyor iki tabancanın da kullandığı mühimmat .38 special/.357 magnumdur.Sanırım colt phytonu bulma şansınız colt king cobraya göre daha fazla.
Saygılar

Alıntı

Colt lüfo serisinde en başa payton oynar, büyüğü anakonda ve küçüğü kingkobra sonra gelirler, ama memleketimde her nedense king cobralara paytondan fazla para isterler. Her halde daha az bulunduğundandır. Smile
Colt zamanında üretim hattında king cobraları üreten ustaların arasından 10 yılını doldurmuş olanları paytona kaydırdığındandır, işçilik paytonda çok daha iyidir. Özellikle menevişinde, paslanmazındaki polisaj işçiliğini şu anda herhangi bir seri üretim lüfoda bulamazsınız. Ama böyle ince işçiliğin de zararı vardır, mesela şu anda timingi kaçmış bir payton silindiri ve zamanlama kolunu hakkı ile ayarlayabilecek usta sayısının bir elin parmağı kadar olduğu söyleniyor...

Ayrıntılı bakacak olursanız, aslında payton ve benzerleri, misal olarak bir ruger'ê göre çok daha kırılgan ve hassastır, çok fazla sayıda magnum atışa gelmez. Zaten payton gibi silahların sahipleri, zerafeti ve ince işçiliği yüzünden tercih yapıyorlar, ağır işçi olması için değil...

Revolver alıyor olsam colt markasına pek te bakmazdım, ancak çok uygun fiyatlı bir payton falan denk gelmesi lazım, buna rağmen yine de maksimum 3-4bin liraları gözden çıkarmış olmam lazım. Asla gidip bir revolvere 5000 dolar bayılmam...
Saygılarımla...

Alıntı

Selamlar,ilgilenen ve cevap veren tüm üyelere teşekkür ediyorum,çok sık atış yapma imkanım olmuyor parasal açıdan malum fişek fiyatları memur için fazlaca atışa imkan tanımıyor fakat bir adet sw 686-4 sahibiyim şimdi de colt'a niyetlendik benim için uygun bir silah vardı sadece coltta hangi serinin daha kaliteli ve daha çok tutuldugunu merak ettim

Alıntı

Sayın Barış doğrusu siz sözleyene kadar ülkemizde anaconda ve king cobraların satışlarının yapıldığını hiç duymamıştım sahi eğer satışları yapıldığında ne kadar istenir ülkemiz piyasasında?

Alıntı

Selamlar,bu colt revolverlar mke tarafından ithal edilmiş mi acaba? mke ithal etmediyse bu silahın menşeini nasıl öğreniriz?

Alıntı

(16-05-2011, 12:14 AM)şahmurad demiş ki: Selamlar,bu colt revolverlar mke tarafından ithal edilmiş mi acaba? mke ithal etmediyse bu silahın menşeini nasıl öğreniriz?

Syın Şahmurad,
MKEK' mu 1990 lı yıllarda bir miktar Colt Python ithal ederek satmıştır. Ancak çok sayıda olduğunu zannetmiyorum, Kayseride bir dostumda bir adet satılık olduğunu biliyorum, durumu ve fiyatı hususunda bilgim yok.
Saygılarımla.
Osman

Alıntı

Selamlar,Sn.Şahmurad smith&wesson 686 revolverınızı aldığınız yerin iletişim bilgilerini bana da verebilir misiniz bende revolver arıyorumda.

Saygılar
Kutay ŞAHİN

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi