Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SARSILMAZ ST9
14-05-2011, 08:20 PM
SARSILMAZ ST9
Sayın silah tutkunları ve yöneticiler.Merhaba.Sarsılmaz ST9 adında Eylül ayında çıkarmayı planladıkları bir tabanca üretmiş.TÜBİTAK VE üniversitelerın araştırma ve yardımlarıyla üretmişler.Yazıyı aynen kopyalıyorum.

Sarsılmaz Silah Sanayi A. Ş. tarafından üretilen ST9, bir tek gövde üzerine monte edilen 3 farklı çap namlu ve kızak sayesinde 9mm, 40 kalibre ve 45 kalibre mermilerle atış yapabiliyor.

Silahın teknik özellikleri hakkında bilgi veren Sarsılmaz İhracat Sorumlusu Ahmet Özbek, şu anda ST9'un en yakın örneğinin en fazla 40 kalibreye kadar namlu değişimi yapabildiğini söyledi.

Silahta biri Universal olmak üzere toplam 8 tane patentli parça kullanıldığını aktaran Özbek, "Piyasaya Eylül ayından itibaren verilmeye başlanacak olan bu silah, TÜBİTAK desteğiyle geliştirildi. AR-GE safhasında ise 6 Üniversite ve 4 bilim kuruluşu çalışma yaptı. Dünyada eşi benzeri olmayan yüzde 100 plastik şarjör kullanılan ve 750 gram ağırlığındaki silahın gövdesi sabit. Ancak silahın üzerine üç ayrı namlu takılarak 9mm, 40 kalibre ve 45 kalibre mermilerle atış yapılabiliyor"
İşin doğrusu heyecanlandım.Değerli yorumlarınızı bekliyorum.Saygılarımla
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
14-05-2011, 09:10 PM
RE: SARSILMAZ ST9
Ben fuarda uzaktan göz ucuyla bakmıştım. Biraz Walther p99'a benzettim. Yada gözüme öyle gözüktü.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
14-05-2011, 09:32 PM
teşekkür ederim
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
14-05-2011, 09:44 PM
Bende mi bir anatomik bozukluk var bilmiyorum ama, Sarsılmaz' ın hiçbir modelinde sürgü düşürme manivelasını rahatça kullanamadım. Gerçi fuardaki başka hiçbir tabancada bu olumsuzluğu yaşamadım.
Bir de Sarsılmaz' ın ne artısı var da, fuardaki diğer ( Tisaş, Canik vs. ) firmaların tabancalarından pahalı onu da anlamadım.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
14-05-2011, 09:57 PM
Ücret konusundaki düşüncelerinize katılıyorum sn.Muratta.Büyük üretim tesislerine sahip oldukları için büyük ücret anlayışı var bunlarda.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
14-05-2011, 10:04 PM
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=5463

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=3276
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-05-2011, 11:40 AM
Bence sarsılmazın en kötü tarafı kurma mekanizmasının darlığıdır.Bunu yalnız ben değil silahı alan onlarca kişide şikayet edince mekanizma üzerindeki tırtıkları biraz daha belirgin hale getirip bu sorunu bir nebze olsun gidermişler.Hatta bu şikayetimi geçen sene IWA da merhum Sarsılmaz ALİŞ beyin hanımına da bizzat iletme şansı bulmuştum.Tabii konuya hakim olamadığı için topu mühendislerine atmıştı.Oğlu da o an orada olmadığı için biraz mühendislerle sohbet ettim.Ama biz Türklerde müşteriyi dinleme ve düşüncelerine önem verme gibi bir huy olmadığı için fazla kendimi hırpalamadan hızla standlarından ayrılıp mabedime(S&W standı) doğru hızla ilerlemiştim.MKE -İST daki satış bürolarındaki beyle gide gele ahbap olduk.Kendisi ile bir görüşmemizde de bu sorundan şikayetçi olanlar için ST10 u imal ettiklerini diğer silahlarında ki dizayn sebebi ile bu tür bir oynama yapamadıklarını dile getirmişti.Ama şunu itiraf etmeliyim ki bizler kaliteyi yakalmaya çalışırken diğer unsurları yani
müşteri memnuniyeti
müşteri ile ilişkiler
müşterilerin düşünce ve önerileri
satış ve halka ilişkideki insanların yeterliliği gibi..
konuları es geçiyoruz.
Fuar daki şu gözlemimide aktarmalıyım.Tişaş ın standı daha berbattı.Bir tane mini etekli bayan koymuşlar oda atmış bacak bacak üstüne sen benim bacaklarıma bak boşşveerrr silahı der gibiydi.
Girsanın hakkını yememeliyim onlar bu konuda yani müşteri ile ilişkiler ve teknik bilgilendirme konusunda hepsinden daha iyi idi. Ama isterdim ki bir S&W bir Sig Sauer veya Browning standına gidip te marka olabilmenin neler gerektirdiğine sadece model ve teknoloji takibinin dışında da yakından baksınlar ve görebilsinler.
Saygılarımla
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-05-2011, 02:01 PM
Sn.Warthog silah sanayimizin ahval ve şarayetini öyle güzel özetlediniz ki.
Şükranlarımı sunarım.Saygılar +1
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-05-2011, 11:56 PM
Hoppala...Sn.Warthog45 i neden banladiniz şimdi ya. Adam ne güzel gercekleri dile getiriyordu . Bilmeden birinin tekerine comakmi soktu yoksa.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
17-05-2011, 12:26 AM (Bu Mesaj 17-05-2011 12:31 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
On fire La havle !...
(16-05-2011 11:56 PM)ByEagle50 Yazdı:  Hoppala...Sn.Warthog45 i neden banladiniz şimdi ya. Adam ne güzel gercekleri dile getiriyordu . Bilmeden birinin tekerine comakmi soktu yoksa.

Yakında işimizi gücümüzü bırakacağız, aklına esene hesap vermeye başlayacağız...

Bir adam farklı üyelikler alıp, kendi mesajlarını destekleyeci kasıtlı mesajlar yazarsa ona ne yapılır ?

Bizim yerimizde sen olsan ne yapardın ?...

Bilmeden birinin tekerine çomak mı sokmuşmuş...

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...230&page=3

(16-05-2011 11:32 PM)ilksurfer Yazdı:  
(25-04-2011 12:07 PM)warthog45 Yazdı:  ;)Merhaba Arkadaşlar,

bir-iki resimde ben göndermek istedim.
Saygılar
[Resim: attachment.php?aid=4132]

(19-03-2011 12:47 PM)ABAKİS Yazdı:  Arkadaşlar merhaba
ben forumunuza yeni geldim bu konuda da çok yeniyim
güzel sohbetlerinizi okudum bende bir silah tutkunuyum
SW 686 2.5 inç -SW629 classic 5inc -SW 4566 45 ACP
Browning 14 ve Stoeger 40 SW olmak üzere 5 adet
tabancam var kısmetse pazartesi MKE yeni silah bakmaya gideceğim
elimde olan silahlar hakkında bilgi isteyen olursa yardımcı olmaya çalışırım.
sevgiler
toplular hakkında bende bir yorum Yapıp Bismillah diyeyim
357 magnum oldukça etkili bir silah taşınabilirlik açısından 2.5 inc
bence ideal mke ye ilk gelen 38 lady modeli ise cuk olur diye düşünüyorum
ben 686 yı mke den aldığımda 38 lady modelide vardı almadığıma çok pişman
olmuştum. 44 magnum ise bambaşka bir olay . eğer mermi fiyatı beni etkilemez
diyorsanız yaşanması gereken bir zevk derim. atış yaptığınızı hissediyor ve atışa
doyuyorsunuz. 9mm ile 50 mermi atıp bir şey anlamazken 44 ile 20-25 mermiden
sonra avucunuz acımaya başlıyor
fiyatlar açısından da değerlendireyim
2.el 357 magnumun eder değeri bence en fazla 2000 dolardır.
44 magnum ise piyasa da olmaması sebebi ile de 3500-4500 dolar arasında

(30-04-2011 11:57 AM)warthog45 Yazdı:  Merhabalar,
konuyla ilgili olarak sizler gibi teknik verilerle değilde pratik olarak yaptığım atış denemelerimde yaşadığım tecrübelerimi yazmak isterim. 357 sig ile atış yapmadım. Onun için birşey söylemem söz konusu değil,
fakat 357 mag.,
9mm-40S&W ve hatta 45 ACP den bence çok daha etkili ve delici bir mermi.
bu düşünceye de yaptığım atış denemeleri ile sahip oldum.
45ACP ile en çok 3mm (o da zorlanarak)sacı delebilmeme rağmen 357 magnumla 4mm sacı delebiliyorum.ki atış yaptığım silah 2.5 inc bir S&W. 4veya 6 inc ile daha da iyi bir sonuç alınabilir diye de düşünüyorum.ek'te 3mm sacı delmiş bir 45 ACP çekirdeğini bilgilerinize sunuyorum. 357 magnum çekirdeği dağıldığı için resim çekilecek bir şey kalmıyor fakat daha zorunu başardığı için bence görevini yapıyor.
yukarı yazılanlarda bahsedildiği gibi 40S&W mermi ile 25metre ve daha uzun mesafelerde hedefi vurmanız kaliteli silahlarda bile(S&W-MP40) zorlaşıyor.Bende bu merminin ucu küt oluşundan dolayı havayı yarmakta zorlandığı kanaatindeyim.
Saygılarımla

(30-04-2011 12:39 PM)ABAKİS Yazdı:  Sn.warthog bence haklı. 40s&w mermi uzun mesafede zorlanıyor ve hedef sapitiyor. Ucunun kut oluşu buna en büyük etken

(30-04-2011 07:19 PM)ABAKİS Yazdı:  Kusura bakmayın ama sagdan soldan tirtikladiginiz bilgilerle ahkam kesiyorsunuz. Hiçbirinizin bu degerlerin pratikte neler yaptığını bildiğine inanmıyorum birtek Sn warthog hariç . Adamcagiz hiç olmadı denemiş .

(01-05-2011 11:56 AM)lupus Yazdı:  
(30-04-2011 07:19 PM)ABAKİS Yazdı:  Kusura bakmayın ama sagdan soldan tirtikladiginiz bilgilerle ahkam kesiyorsunuz. Hiçbirinizin bu degerlerin pratikte neler yaptığını bildiğine inanmıyorum birtek Sn warthog hariç . Adamcagiz hiç olmadı denemiş .

Neredeyse iki gündür foruma bakamıyordum...Bu güzide mesajı ve içerdiği yorumu ancak bugün okuyabildim...
Okudum, titredim ve kendime geldim...Senelerdir tabancalarımızı, tüfeklerimizi ve mühimmatlarını farklı mesafeler, bariyerler ve ortamlarda denemek nedense aklımıza bile gelmemiş...Boşa geçirmişiz ömrü, boşa...

Kendi yazmis kendi onaylamis iste, sasiracak ne var ki. Sad
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS