Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FN FAL (G1) Ayrıntılı İnceleme
(04-09-2012, 03:32 PM)exorcist demiş ki: Acaba biz FN FALdan niye vazgecmisiz?

Aslında vazgeçmedik...Sadece sınırlı sayıda edindik ve topçu birlikleri gibi yerlerde uzun yıllar kullandık...
Zaman içerisinde hem standardizasyon için, hem de eskiyen tüfekleri yenilemek için G3' lerle değiştirdik...

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
kararsız, Sabri
HK G3 ile bir akrabalığı var mıdır ? Çok benziyorlar.
( Ama sanırım yok . )

[Resim: g3_1258.jpg]

Alıntı

(04-09-2012, 06:40 PM)HCN demiş ki: HK G3 ile bir akrabalığı var mıdır ? Çok benziyorlar.
( Ama sanırım yok . )

(14-05-2011, 10:55 AM)L@stmohik@n demiş ki: Almanya bu silahı lisans altında retmek istemiştir fakat fnh bunu kabul etmeince kendi tüfeklerini geliştirdiler. G3 böyle doğdu, bence her iki tüfek te başlıbaşına efsan efsane olmayı hakediyor.

Saygılar...

Alıntı

FAL tüfekleri ABD DS Arms firması tarafından yeni olarak üretilmektedir:

http://www.dsarms.com/FAL-SA58%20Rifles/products/8/

Firma sahibi arkadaşımdır. Kendisi de aynı zamanda bir M4 üreticisidir. FAL'in AR-15/M16/M4 platformlarıyla kıyaslanmayacak kalitede bir silah olduğunu defalarca söylemiştir. Her M4 tekifi istediğimde bana: "Boşver M4'ü, müşteriye FAL teklif et" der...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
xlcod3r
Fiyatindan belli kaliteli oldugu. ABD'de ABD mali tufek 2000 dolarSmile Sayin Harun herhalde FN ile bir alakalari yoktur? Sadece klon mudur?Saygilar.
Buna tabanca demisler. Tabancaya bakin .308 kalibre.
[Resim: SA58TACPISTOL-L.jpg]
DS ARMS Standart Para
http://www.dsarms.com/SA58-FAL-Standard-.../SA58S21P/
[Resim: SA58STDP.gif]

Alıntı

heryeri demir çabuk ısınır.

Alıntı

Bu tüfekle ilgili olarak Sn. Lupus'un epeyce bilgisi olduğunu düşünüyorum. Smile

Alıntı

Efendim en azından gaz basıncı regülatörünü adam gibi temizleyip ayarladığınızda ve tam otomatik atış yapabilmek için tetiği tek atışta olduğu yere kadar değil de sonuna kadar çektiğinizde, bir önceki beyefendinin iddia ettiği kadar çabuk ısınmadığını söyleyebilirim..Wink

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Sabri, tirendaz, xlcod3r

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
S@riyerli, Gravis_Pro, Sabri, fuat_61, lupus

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi