Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdal
Değerli site yönetimi, üyeler ve ustalar;

Çorumdan katılıyorum aranıza av bayiliği yapmakdayım meslek olarak ve bir markanında bayisiydim fakat yollarımızı ayırdık reklam vs olmaması için marka vermiyorum.

Benim küçük bir kaç sorum olacak.

Siteyi günlerdir inceliyorum Akdal almaya karar verdim TR02 veya TR08 düşünüyordum ama TR08 satışı sanırım yok.

Yeni üretimlerde emniyet sistemi tetikden alınıp kasaya aktarıldımı ve özellikle bana hangi modeli tavsiye edersiniz?

Alıntı

Galiba karar verdim gibi birşey TR03 olacak ama demosunu bi iyice incelemeliyim. Sn.Drakdal bu konuda bana yardımcı olabilirmi acaba? TR03 ün canlı bir resimini koyma şansımız varmı?

Alıntı

Size hem mekanik olarak daha güvenilir hemde fiyat açısından daha uygun tamamen çelik canik 55 dolphin (1340 TL) tavsiye ederim.

Alıntı

Sn. arsester;
Canik mi? Lütfen beni güldürmeyin Wink Canik kalitesi tamamen tartışılır bence daha kazandığı ihale bile yok ve nato testlerinde resmen dökülüyor. Ama ilginiz için teşekkür ederim

Alıntı

Sn. Doğan benim tabancalar hakkında yorum yapacak tecrübem yok ama forumda ki konuları okursanız, Canik'in dayanımı konusunda, yerli bir tabancaya göre müspet yorumlar var. Ama aradığınız polimer gövdeli bir silahtır, o ayrı konu.

(22-03-2009, 02:32 AM)lupus demiş ki: Özetlemek gerekirse, 42.000 atım sonrasında komple çelik bir Standard Canik 55 modeli sürgüsü ve gövdesi, namlu ve kademe grubu değişimini müteakiben, emniyet mandalı susta yuvasındaki ve emniyet mandalı şaftı geçme deliğindeki ezilmenin kontrolü ve gerekli görülürse buraya yapılacak küçük müdahalelerle hala yoluna devam edebilir durumdadır.

Namlu 42.000 atımlık, hatırı sayılır bir dayanım performansı sergilemiştir. Bu atım adedleri boyunca maalesef atış sehpası ile silahın dağılım özelliklerindeki değişimleri reel olarak gözleyip rapor etme imkanı bulamadık. Ancak son zamanlara kadar hala tetiği güzel manüpüle edildiğinde 15 m de rahatlıkla sürekli olarak 10 puan dairesinin içerisinde kalınabiliyordu.

Yaklaşık 2.5 yıllık bu süre içerisinde son ikisi muhtemel kilit dişlerindeki bozulma nedeni ile meydana gelen toplam dört adet sökme takma mandalı kırımı, iki tetik yayı, bir adet iğne ve bir adet de iğne sabitleme pimi kırımı yaşanmıştır.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. syılmaz;
Bana canik mi? yavuz mu? Şeklinde bir soru sorulsa cevabım çok net bir şekilde yavuz olurdu. Ama bana daha farklı bir tip lazım yani alışıldık cz tipleri değil bakılınca akıl yerinden oynamalı parça kırmak kolay bi marifet değil bir dostum yavuz16 compact mc beyaz parçaları altın kaplama ile yemin ederim gecede 2000 mermi attı tık demedi o düğünde ne tabancalar vardı yerli ithal 2000 hatta 4000 dolar para verilip alınan ithal tabancalar bile vardı ama hepsi sustu ama söylüyorum ya alışıldık tabanca değil birazdaha marjinal çizgilere sahip bir silah gibi görünüyor akdal gözümde polimer oluşu kasanın tümleşik görüntüsü ve burada hiç olmayışı artı olarak meblasal değerleri çok güzel. Şimdi MC27E desek Çorumda 6 tane var bildiğim Glock desek yine yanlış bilmiyorsam 4 tane var ama Akdal hiç yok hani bende ilkleri oynamayı seven biriyim. Çorumda av bayisi ve ismini vermek istemediğim bir markanın bayiliğini yaptım ilk olarak gerçek tabanca tanıtıp protokol işlemini çorumda ben yaptım ama çalıştığım firmanın tabancasınından ziyade (çünkü istediğim model yok) farklı bir marka almak istiyorum araştırdım günlerdir siteyi didik didik ettim Akdal gözüme çaprtı. Gerek satış sonrası gerek Sn. Drakdal'ın ilgilenmesi beni mest etti doğrusu ne yalan söyleyeyim

Alıntı

(10-05-2011, 09:36 PM)dogan demiş ki: ...bir dostum yavuz16 compact mc beyaz parçaları altın kaplama ile yemin ederim gecede 2000 mermi attı tık demedi o düğünde ne tabancalar vardı yerli ithal 2000 hatta 4000 dolar para verilip alınan ithal tabancalar bile vardı ama hepsi sustu...

Ne şenlikli olmuştur o düğün...

Alıntı

(10-05-2011, 09:55 PM)lupus demiş ki:
(10-05-2011, 09:36 PM)dogan demiş ki: ...bir dostum yavuz16 compact mc beyaz parçaları altın kaplama ile yemin ederim gecede 2000 mermi attı tık demedi o düğünde ne tabancalar vardı yerli ithal 2000 hatta 4000 dolar para verilip alınan ithal tabancalar bile vardı ama hepsi sustu...

Ne şenlikli olmuştur o düğün...

Big Grin Big Grin
Sn. Doğan bugün MKE poligon daydım görevli arkadaşa en çok hangi silahın arıza yaptığını sordum, kendisi en çok akdal ların sorun çıkardığını söyledi, gerçi bu da bir sır değil zannedersem, yine de karar sizin. Saygılar..

Alıntı

Sn. ozkanx7;
Biraz amiane bir tabir olacak affınıza sığınarak.
Haydiiiiiiiiiiii buyur buradan yak ben ne yapacam şimdi Big Grin

Alıntı

1-Silah konusunda ilkler oynanmaz,gerektiğinde hayatınızı emanet edeceğiniz bir mekanik alet gösteriş yapma maksatlı değil fonksiyonel olmak zorundadır.

2-Çelik gövdeli canik 55 ' lerin dayanımı konusunda bilgi sahibi olmamanız konuya hakimizyetsizliğinin göstergesidir,hangi oranda yada ne şekilde güldüğünüz bunu değiştirmez.

3-Canik 55'in alamadığından yakındığınız nato ve emniyet ihalelerinin hangisini akdal arms almış?

4-Türkiyedeki ihaleler gerçeği yansıtmaktan uzak olup ahmetin tanıdığı mehmet vasıtasıyla yapılmaktadır.

5-Övünerek bahettiğiniz yavuz 16 ki kendileri beretta 92 fs klonu olur,namlu kilit sisteminden ötürü üretim aşamasında hassas işçilik,uygun materyal ve ısıl işlem konusunda hata affetmeyen bir dizayndır,özetle bizim yapacağımız iş değildir.

6-Forum içerisinde düğünde 500.000 mermi attık tık demedi mantığıyla hareket etmenizi sağlayan bu kafa yapısıyla mesaj yazmaya devam ederseniz banlanırsınız ve foruma erişiminiz engellenir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi