Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Silah seçiminde bütçeyi nasıl harcamalı?
Sahip olunan bütçe alınabilecek en iyi silahı seçmeli.
sahip olunan bütçeyi parçalara ayırarak birden fazla silah seçmeli.
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah seçiminde bütçeyi nasıl harcamalı?
Sn. lupus,

Konunun biraz dağıldığı ve tüfek-tabanca olarak farklı yönlere kaydığı doğrudur ama konuyu açan Sn.üyenin sorusuna istinaden verdiği 2 seçenekten birini seçip buna göre yorum yapmamız şart değil diye düşünüyorum. Belki de aklımızda bu iki seçenekten daha farklı bir alternatif var. Kaldı ki konu 2011 yılında açılmış. Sanıyorum ki sayın üye zaten tercihini yapmış ve istediği tüfeği almıştır. 2011 yılından kalan bir anket, yeni bir üyenin bu konuya tabanca üzerinden yorum yapmasıyla yön değiştirmiş, sonraki yorumlar da bu yorum üzerine yazılmış. Forumdaki ana amaçlardan biri de farklı fikirleri anlayabilmek, değerlendirebilmek ise bu konuya 'Silah seçiminde bütçeyi nasıl harcamalı?' şeklinde genel bir başlığı görerek giren yeni üyeler hem 2011 yılındaki tüfek seçimi ile ilgili fikirleri hem de 2016 yılındaki tabanca seçimi ile ilgili fikirleri görse bu sizce de güzel olmaz mı? Yoksa bu konuya yazılan yorumları görüp bir tane de 'Tabanca seçiminde bütçeyi nasıl harcamalı?' diye başlık açmak mı doğru olacaktı bu konuda bir fikrimiz varsa? Bu sefer de konu kirliliği olmaz mıydı?

Benim mesajımı ele alacak olursak, mesajda tabanca üzerinden konuya olan yaklaşımımı ifade etmiş olsam da tüfek için de durum değişmeyecektir benim açımdan.

Mesajımdaki Sig Sauer'i Benelli M4 olarak, Glock ve Walther'i Benelli Supernova ve Fabarm Sat8 olarak, Canik ve Stoeger'i de yerli yivsizler olarak değiştirirsek yine konunun çok dışında bir yorum olmuş olur mu mesela? Yine söylüyorum örnekleri sadece fiyat açısından veriyorum, yoksa M4-Sat8 ve Supernova tamamen farklı tüfekler ve disiplinlerdir.

Yine de eleştirinizi dikkate alarak yukarıdaki fikrimi tek cümle ile şöyle özetlemek gerekirse, 'Bütçemizin içinden kendimize gerekli çalışmayı yapacak mühimmat bütçesi ayırarak geri kalan bütçe ile en iyi silahı almak en idealidir, bütün paramızı bir silaha harcayıp bu silahı kullanamamak durumu doğru değildir ve bu durum hem tabanca için hem de tüfek için geçerlidir.'

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Sabri, czorlu, mvx, Afyon Doğan Tanka
(29-11-2016, 11:20 AM)FRD demiş ki: Sn syilmaz;

bende sizin yasadiginiz ikilemi yasiyorum ve gorevim bitip evime donene kadar da devam edecegim sanirim.

Akil ve mantigim butceyi sonuna kadar zorlayip yari otomatik ithal bir tufek al derken, nefsim poligon icin bir tacti-cool al,savunma ve guvenlik icinde elinde kalan paraya birseyler ayarla diyor. Sanirim 35 senedir yaptigim gibi gene nefsimi dinleyecegim Smile

Su anda ki butcem ile baktigimda benim icin en mantikli alim sekli:
-1500TL civarina sarjorlu bir tacti-cool (20&.410)
-1500TL civarinda fiyati ile Winchester SXP Defender veya Akkar Altay gibi gorunuyor.

Uslu bir yeni uye olup ustadlari dinlemek ise mantik ve dogruluk orani yuksek bir hareket olurdu benim icin ama nayir Smile

Sn FRD;

Akkar Altay TK 222 kullanıcısı olarak bende Winchester SXP Defender High Capaity almayı düşünüyorum.
Akkar yerli tüfekler içinde güzel ürünler sunuyor olsa da namlularını sorunlu buluyorum. Özellikle atım yatağı çapının iyi ayarlanmadığını düşünüyorum. Özellikle fişek dip tablasının şişmesi sorunu daha fazla yaşanıyor. Hatsan'da attığım fişeği Akkar bazen tahliye edemiyor. Boş kovan atım yatağında sıkışıp kalıyor. Sanırım atım yatağı toleransı iyi ayarlanmadığı için oluşan basınç fişek dip tablasını şişirip boş kovanın tırnak tarafından alınmasını engelliyor. Size fikir olması açısından bir kaç fotoğraf yüklüyorum.
Saygılarımla.
[Resim: IMG_20160721_232122.jpg]

[Resim: IMG_20170326_114134.jpg]

[Resim: IMG_20170326_114211.jpg]

[Resim: IMG_20170326_114535_2.jpg]

[Resim: IMG_20170326_114424.jpg]

[Resim: IMG_20170326_114317_2.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi