İki benzer tüfek arasında kararsız kaldım.. Tavsiyelerinizi bekliyorum
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İki benzer tüfek arasında kararsız kaldım.. Tavsiyelerinizi bekliyorum
Herkese merhaba,

İki farklı marka fakat aynı tip ve tür tüfek arasında kararsız kaldım..

Bunlardan bir tanesi forumda bilinen tanınan bir tüfek olan Hatsan Optima Slug (sentetik) Superpoze

Diğeri ise yine yurdumuzda Armsan tarafından üretilen ve yurt dışında Maverick HS12 adı altında satılan bir tüfek.. Resmini ekliyorum..

Hatsan Optima Slug namlusu 51 cm ejektörü var ve diğer özellikleri de forumda mevcut, Armsan ın bu modeli ise 47 cm namlulu ejektörü yok fakat boş kovanları hafifçe ileri kaldıran bir sistemi var daha sonra biz elimizle çıkartıyoruz. Armsanın bu modelini Mossberg için yaptığını duydum. Youtube de şu videoda da görebilirsiniz tüfeği

Ben bu tip bir tüfek almak istiyorum fakat bu iki marka arasında kararsız kaldım..tavsiyelerinizi bekliyorum..

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Bende Hatsan Optima 71 cm namlu şoklu superpoze var ve memnunum. İthalleri bir kenara ayırırsak , Hatsan, yerlilerin içinde üst sıralarda bir marka.

Alıntı

Ben sizin yerinize olsam ejektörlü modeli tercih ederdim. Ne amaçla alacağınızı bilemiyorum ama numlu uzunlukları bana bayağı bir kısa geldi.

SAYGILARIMLA

Alıntı

Optima SuperPoze kullanıcısına kendini kanıtlamış bir silah. Forumumuzdada bir kaç kullanıcısı var ve memnunlar. Diğeri fazla yaygın değil hatta ben ilk kez duyuyorum. Mossberg'in kalitesi tabiki tartışılmaz ama ben hem ejektörlü olduğu için hemde Hatsan'ın satış sonrası desteği çok iyi olduğu için Optima'yı tercih ederdim. Ama Mossberg'in de kalitesinden şüpheniz olmasın...
Saygılar.

Alıntı

Ben, o namlu boyunda bir yivsiz tüfek alacaksam, poze değil pompalı ya da yarı otomatik tercih ederdim. Yok illaki poze olacaksa, o zaman da kısa namlu değil uzun namlu tercih ederdim...

Alıntı

(28-04-2011, 08:57 PM)cihan54 demiş ki: Ben, o namlu boyunda bir yivsiz tüfek alacaksam, poze değil pompalı ya da yarı otomatik tercih ederdim. Yok illaki poze olacaksa, o zaman da kısa namlu değil uzun namlu tercih ederdim...

Eğer ilk tüfeğiniz yada tek tüfeğiniz olacaksa Sn. Cihan54'e katılıyorum. Bu tip tüfekler biraz fantaziye kaçıyor. 2., 3. tüfek olacaksa düşünürdüm.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi