Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beratta 92 FS mi, CZ 75 mi ?

Vakit ayırıp cevaplayan herkese teşekkürler.
Sn. Glock, bahsettiğiniz başlıkları daha önce de okumuştum. Belki bana başka marka, model vs. önerirsiniz veya bu başlıklarda bahsedilmemiş bir özellikten bahsedersiniz diye yazmıştım.
Önümüzdeki günlerde MKE poligonuna gidip, bu tabancalardan hangisi mevcutsa onunla atış yapmayı planlıyorum. İnşallah bu üçü de mevcuttur da hepsini deneyip, kendimi rahat hissettiğimi alırım.
Ayrıca silah almak isteyen kişilerin deneme imkanı olmaması gerçekten kötü bir durum. Üzerimize giyeceğimiz kazağı bile denemeden almazken, Allah korusun belki çok zor şartlar altında kullanmamızı gerektirecek, hayatımızı kurtaracak silahları denemeden almak zorunda bırakılıyoruz.

Alıntı

Sn.Alone,
Sn.Glock un dediği çok doğru aslında.Sizin üzerinize alınacak da bir şey yok inanın.Ama silah mukayeselerinde kıstas neyin hangi amaçla hangi şekilde kullanılacağı.Bu herkes içinde böyle olmalı bence. Bazıları sarışın bazıları karaşın bazı üstadlarda çirkin sever.
Gönül bu...Big GrinTongue
Saygılar

Alıntı

Sn. Ammoking,

Yalnış anlaşıldım galiba. Herhangi bir alınganlık göstermedim. Zaten cevapların hepsine de teşekkür ettim.

Saygılar.

Alıntı

Bir manada bence de CZ ve Beretta daha isabetli. Çünkü daha kolay tetiklere sahipler. Yumuşak ve zevkli tetikleri bu silahlara alışık olmayanlarda bile iyi sonuçlar ortaya çıkartıyor. Glock ise hızlı ama biraz daha sert bir tetiğe sahip ve alışması zaman alabiliyor.

Alıntı

Glock için abartıldığı gibi çok da aman aman meziyetlere ihtiyacınız yok, ergonomik olarak sıkıntı yoksa alınacak en iyi silahlardan biri.

[Resim: monkey-glock.jpg]

Kullanımı bu kadar kolay yani Big Grin.

Şaka bir yana eğer modifiye edecekseniz CZ ve Glock bir adım öndedir. İleride taşırım diyorsanız, emniyet ve taşıma biçimi size yeterli geliyorsa Glock alın ama mutlaka deneyin. Rahat edemezseniz CZ'yi deneyin, memnun kalırsınız, ben memnunum. Beretta ile ilgili tecrübem yok dolayısı ile değerlendiremiyorum. Kolay gelsin.

Alıntı

Hazır elinizde fırsat varken keşke değerlendirse idiniz. O kadar söyledim. Big Grin

Alıntı

Sn alpyeşilay öyle 3-5 tane atıpta, koca marka hakkında yorum yapmak ne haddime. Siz bir dahaki gelişinizde getirin uzun uzun birlikte değerlendirelim Smile. Gerçi siz artık müstakbel CZ'niz ile modifiye işine girerseniz diğerlerini unutursunuz Big Grin, SW müstesna.

Alıntı

İyi bir atıcı elinde Beretta'nın grupman hususun da geride kalmayacağı kanısındayım.Sadece Cz,hassas tetiğiyle çabuk adeptasyon sağlayabiliyor,ancak arkadaşların da belirttiği gibi, bende Tabanca ile bütünleşip marka gözetmeksizin en iyi grupmanın atıcı tarafından yapılabileceğini düşünüyorum.

Saygılarımla...

Alıntı

(16-12-2011, 12:22 PM)yalvali demiş ki: Silahlar bir mengeneye sabitlenip diğer faktörler devre dışı bırakılarak...
+1. Objektif silah /grupman ölçümü.Shy

Alıntı

(17-12-2011, 11:15 AM)sem demiş ki: Sn alpyeşilay öyle 3-5 tane atıpta, koca marka hakkında yorum yapmak ne haddime. Siz bir dahaki gelişinizde getirin uzun uzun birlikte değerlendirelim Smile. Gerçi siz artık müstakbel CZ'niz ile modifiye işine girerseniz diğerlerini unutursunuz Big Grin, SW müstesna.

Çok yakın bir zamanda kısmetse İstanbul'da olacağım. İrtibat halinde olalım. Cep telefonunuzu e mail adresime atarsanız sevinirim.
Sevgilerimle.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi