Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beratta 92 FS mi, CZ 75 mi ?
Seçimim CZ-75 olurdu. Beretta Fs-92 modeli silah düşünüyor olabilirsiniz, eğer Girsan üretimi Yavuz-16 almak istemiyorsanız, Taurus 99B-17 modeli bence çok kaliteli. Fs-92'den bile sağlam, güvenilir ve isabet oranının daha yüksek olacağına inanıyorum. Bize gelen Berettalar ABD tarafından üretilenlerden ve onların kullandıklarından değil. Avrupa ülkelerinde artık eskisi gibi İtalyan Beretta havası kalmadı. Türkiyede ise halen herkesin gözdesi.

Alıntı

Sn.pardus84, inancınızı destekleyecek bir şekilde Taurus 99B-17 nin, FS-92 den daha sağlam ve güvenilir olduğu kanısına nasıl vardığınızı açıklayabilir misiniz?
FS-92 yi ne oranda tanıdığınızı, ne tür testlere tabi tutup da kaliteden yoksun olduğu tespit eden tecrübelerinizi bizlerle paylaşabilir misiniz?

Alıntı

Selamlar,

Hem konuyu hortlatmış olayım, hem de kafamdaki bazı soruları sizlerle paylaşayım. Konu kirliliği olmadan buradan devam ederiz diye düşündüm. Önümüzdeki sene içinde bulundurma ruhsatlı silah almayı düşünüyorum. Kafamdaki modeller, Glock19, Beretta FS92 ve CZ75B.

Şu ana kadar okuduklarımdan çıkardığım sonuç, Glock'un silah sektörüne yeni bir hava getirdiği, silahların hafif, güvenilir, söküm ve montaj işlerinin kolay olması sebebiyle listeme girdi. Fiyatının Beretta ve Cz'den yaklaşık 500$ fazla olması da tabii ki dezavantajı. Sizin tabirinizle laylonSmile fakat ben buna çok takılmıyorum.

Cz 75B ise, atışlarının isabetli olması, fiyatına göre kalitesinin iyi olması (son 700$'lık zamdan önce daha da iyi durumdaydı), benim de dizaynını beğenmem sebebiyle listeme girdi.

Beretta FS92'nin ise Cz'ye gelen son fahiş zamdan sonra fiyat/ performans olarak daha da öne çıkması ve sonuçta bilinen ve kaliteli marka olarak bilinmesi sebebiyle listeme girdi.

Öncelikle bu tabancalar MKE poligonunda (Ankara'da ikamet etmekteyim) bulunur mu? Burada atış yapabilir miyiz? Her birini elime alarak ve atış yaparak karar vermek istiyorum. Sonuçta silah elinizde iken yabancı bir cisim durmamalı, silahla bütünleşmek de önemli diye düşünüyorum.

Sizin bu konudaki görüşlerinizi, önerilerinizi, eleştirilerinizi beklemekteyim. İyi çalışmalar dilerim.

Alıntı

Benim anlamadığım nokta CZ 75B in veya başka bir markanın neye göre isabetli olduğudur bu terim nerden çıkıyor?

Size ait benimsediğiniz silah belirli bir atım miktarına ulaştığınız her manasıyla en ince ayrıntısına kadar tanıyıp adapte olduğunuz silahtır en isabetli olandır.

Alıntı

(15-12-2011, 04:42 PM)glock demiş ki: Benim anlamadığım nokta CZ 75B in veya başka bir markanın neye göre isabetli olduğudur bu terim nerden çıkıyor?

Size ait benimsediğiniz silah belirli bir atım miktarına ulaştığınız her manasıyla en ince ayrıntısına kadar tanıyıp adapte olduğunuz silahtır en isabetli olandır.

Bu terim, şu ana kadar okuduğum, takip ettiğim forumlardan çıkardığım genel bir kanı. Belki doğrudur, belki yalnıştır, zaten sizlere sorma amacım da sizin görüş ve eleştirilerinizi alabilmek. Zaten sorumda da MKE poligonunda bu silahların mevcut olup olmadığını, mevcut olanları deneyerek almak istediğimi belirtmiştim. Elime oturmayacak, bütünleşemediğim, elimde yabancı bir cisim varmış gibi hissedeceğim silahı en pahalısı da, en fiyakalısı da olsa almam.

Alıntı

Sn.alone61;

Forumu tamamen okursanız aklınız da ki birçok soruya cevap bulabilirsiniz.

Keza ilk sayfa da okuduğunuz üzere Pre B lerle yeni 75 ler arasında bile farklar var.Bir model ve marka da deneyim kazanmak gerçekten kolay değil.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=7872

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...php?tid=39

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...php?tid=44

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=3035

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=7768

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=6550

Alıntı

(15-12-2011, 04:42 PM)glock demiş ki: Benim anlamadığım nokta CZ 75B in veya başka bir markanın neye göre isabetli olduğudur bu terim nerden çıkıyor?

2 yıl önce satın aldığım tabancamı MKE poligonunda denerken bu minvalde bir mevzu geçmişti. Hoca, CZ'lerin Glock'a nazaran daha iyi mermi topladığını gözlemlediklerini söylemişti. Neden diye sorduğumda, sürgüyü dışardan saran gövdesi ve de daha sıkı toleransları nedeniyle, demişti.

Alıntı

Sn.alone61,Bence sn.glock,konuyu ayrıntılı izah etmiş.Bahsetmiş olduğunuz tabancaları,nacizane kullanma fırsatım oldu.Üçü de kendini ıspatlamış,ayrı ayrı özelliklere haiz olan,güvenilir,sağlam tabancalardır.Hangisini alırsanız,gözünüz arkada kalmayacak bir seçim olur bence.Yeterki,belirttiğiniz gibi almadan önce inşallah elinize alıp atış yapma fırsatı bulursunuz ve seçiminizi ona göre yaparsınız.İnanıyorum ki,hangisine sahip olursanız olun,siz isteyip çalıştıktan sonra en iyi grupmana sahip olacaksınızdır.

Saygılarımla...

Alıntı

(16-12-2011, 01:10 AM)blacksea demiş ki:

2 yıl önce satın aldığım tabancamı MKE poligonunda denerken bu minvalde bir mevzu geçmişti. Hoca, CZ'lerin Glock'a nazaran daha iyi mermi topladığını gözlemlediklerini söylemişti. Neden diye sorduğumda, sürgüyü dışardan saran gövdesi ve de daha sıkı toleransları nedeniyle, demişti.

Sn.Blacksea;

Ben bu söylemlere kesinlikle inanmıyorum neden derseniz eğer olay atıcıyla bağlantılı diye düşünüyorum.Bunu çok fazla gözlemlediğim için bu kadar ısrarcıyım.

Neden derseniz eğer Sizin de vakıf olup bildiğiniz dünyaca tanınan atıcılar,bir gün bir markayla çalışırken bir bakıyorsunuz transfer olmuşlar başka bir markadalar.

Bence bu tamamen uyum sağlama bolca eğitim ve bolca kaliteli zaman geçirerek mühimmat tüketimiyle bağlantılı.

Alıntı

Ben de sayın Glock'a katılıyorum. Silahlar bir mengeneye sabitlenip diğer faktörler devre dışı bırakılarak kullanılmadığına göre böyle bir üstünlük (-ki o da varsa) anlamlı değil.Öyle olsaydı herkes revolver kullanırdı.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi