Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RED DOT Rehberi
Yalnız fiyatı biraz yüksek değilmi 550 $ - 650 $ arasında . Sad

Alıntı

(31-05-2012, 01:12 PM)Emir Sengezer demiş ki: Sn Schumacher, ben de pompalım için red dot araştırması içerisindeydim... ta ki dün "Magpul-Art of the Dynamic Shotgun" isimli güzide eserde Sn Costa'nın kullandığı bir pompalının üstünde Aimpoint T1 micro red dot'ı görene kadar. Gayet kompakt ve kalitesini ispatlamış bir model. Bir bakınız derim.

Sn. Emir Sengezer

Türkiye deki sitelerde Aimpoint komik rakamlarda bir kaç satıcı ile görüştüm orjinal olduğunu söylediler ama pek inanmadım açıkcası. Yurt dışındaki sitelerdeki gibi ise rakamları o paralarda benim kaanatimce etmez diye düşünüyorum. Fiyat işlem orantısı olarak konuşuyorum; Daha makul rakamlara bulabileceğimiz bir şey yok mudur?
(31-05-2012, 01:46 PM)bykmbr demiş ki: Yalnız fiyatı biraz yüksek değilmi 550 $ - 650 $ arasında . Sad

Evet rakamlar çok faiş kendi tüfeğimi satıp üzerine bu rakamı koysam bir tane Benelli Vinci alırım herhalde Smile

Alıntı

Sn Schumacher, Ben de Truglo 30 mm Red Dot var, çok kullanışlı yeşil ve kırmızı nokta , 5 moa , fiyat makul, 200 tl , resimlerini mail atabilirim incelemeniz açısından. saygılar

Alıntı

Size zahmet olmazsa zevkle cemsahin_tr@hotmail.com
Kullanıcı olarak artı ve eksilerini de ifade edebilirmisiniz

Alıntı

Resimler gönderilmiştir, daha yeni elime ulaştı, sahada daha kullanamadım, fakat ilk izlenimler kalitesi fiyatına göre iyi, nokta rengi seçeneği yeşil ve kırmızı, sadece kendi kızak boyu 20-25 mm arasında , benim tüfeğime takar iken ayrı bir ray almak zorunda kaldım. tüfek dürbün kanalı 11 mm

Alıntı

Resimler için teşekkürler. Sıfırlamasın da herhangi bir sorun oldu mu?

Alıntı

Docter Optic Red Dot
FNP-45 Tactical uzerinde gez ve arpacik ile ayni hizada konumlanmis vaziyette (Co-Witnessed)
7 MOA nokta, 1X defa buyutmesiz mercek
[Resim: ba2e6cd7.jpg]

[Resim: d4534e1c.jpg]

[Resim: fd4b8dcb.jpg]

[Resim: b0d799a5.jpg]

Aimpoint micro T1
4MOA dot 1X Defa buyutmesiz (2 goz acik ates edilebiliyor)
Benelli M4 de:
[Resim: 248805a9.jpg]

FN FS2000'de Demir Nisangahlarla Red Dot ust uste oturtulmus konumda
[Resim: 774384d0.jpg]

Steyr AUG / MSAR scope
Swarowski 1.5X Defa buyutmeli Donut/Red Dot reticle
Demir nisangahlar durbun uzerine monte
[Resim: 77cac09a.jpg]

Eotech 553
1X defa buyutmesiz
Robinson XCR uzerinde gene demir nisangahlarla red dot ust uste hizalanmis konumda.
[Resim: 3372b1bc-1.jpg]

Elcan SpecterDR
1.5X-6X defa buyutmeli.
7.62x51 a gore balistik kalibreli.
Demir nisangahlar uzerinde. Ayrica 1 defa buyutmesiz Docter red dot da uzerine piggy back monte edilebiliyor.
Bir kol vasitasi ile cok hizli buyutmeler arasi gecis yapilabiliyor.
Min buyutme 1.5 defa oldugu icin cift goz kullanimi zor olsa bile yapilabiliyor. Iclerinde en favori red dotum buyutme ozelliginden dolayi bu diyebilirim.
[Resim: 74aad1ca.jpg]

[Resim: 2ff7f83d.jpg]

[Resim: a5b5b438.jpg]

[Resim: 53c85b97.jpg]

[Resim: 0e9cfb8d.jpg]

IDPA hedef kagidi yuksekligi 76 cm civarinda.
(neye karsilik geldigini yazmak istemiyorum.)
Hedef kagidini sol alttaki cizgilerin arasina oturtup mesafeyi olcuyorsunuz.
Ondan sonra da mesafeyi kavradiktan sonra, artikil uzerinde isaretli mesafeye hedefi yerlestirdiginizde hedefi tam ortadan vurabiliyorsunuz. BDC reticle dedikleri bu sistem oluyor. Yanliz attiginiz mermilerin durbunun kalibre edildigi BC ve gramajda olmasi gerekiyor.
Bu model 7.62X51 Nato M80 147 grain FMJ mermiye gore kalibre edilmis durumda ve bu mermiler 16.5 inch namlu ve 12" de 1 twist burgu iceren Scar namlusunda tam isabet kaydediyor.

Alıntı

(31-05-2012, 01:46 PM)bykmbr demiş ki: Yalnız fiyatı biraz yüksek değilmi 550 $ - 650 $ arasında . Sad

Sn Bykmbr fiyat cidden yüksek. Üzerine takacağım tüfekten daha pahalı Smile
Yalnız piyasada cok miktarda imitasyonu bulunuyor. İyi işleyenlerden biri alınıp keyfi atışlarda kullanılabilir.

Alıntı

Teşekkürler Sn. İlksurfer

Alıntı

Fiyat ve kalite olarak iş görecek bir Red dot

Leatherwood / Hi-Lux Optics 1x30mm Red Dot Tactical Sight

Genel değerlendirme

4,6 / 5

Kurma Kolay 4.8 / 5
Kullanılabilirlik 4.6 / 5
Özellikler 4.5 / 5
Para karşılığı değer 4.8 / 5
Beklentilerini karşılar 4.6 / 5