Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RED DOT Rehberi
Sn. Sem linkleri eklemiş Sn. Alper F92, Nikon duruyor ama Bushnell'i sattım. Nikon'u da daha kullanamadım, yurtdışından oldu 3. defa tetik grubuna monte edilebilen weaver base sipariş ettim. İnşallah bu sefer elime ulaşır. Smile

Alıntı

Bende Germanıca için holographic Sight modeli red dot almıştım ama daha kullanmak nasip olmadı.İlk önceleri tüp şeklindeki red dot ları düşünüyordum ama holograph[Resim: CIMG0840.jpg]ic sight modeli gerçekten çok daha kullanışlı.
[Resim: CIMG0857.jpg]
[Resim: CIMG0867.jpg]
[Resim: CIMG0862.jpg]

Alıntı

Sevgili Forumdaşlar,
Yakın zamanda Glock G33 ümde kullanmak üzere edindiğim Red Dot'um ile ilgili izlenimlerimi bu konu başlığı altında paylaşmayı, sakıncası yoksa tabi, uygun buldum.

Marka: Leupold Deltapoint
Model: 7,5 MOA Delta All Mounts
Tercih sebebi: Ufak boyut, sağlam yapı. (3500g), nispeten büyük vizör.
Temin: ABD

Yukarıda özelliklerinden kısaca bahsettiğim Red Dot, temel olarak combat atışlarında kullanılacağından 7,5 MOA boyutunda, üçgen (delta) şeklinde noktası bulunan modeli tercih ettim. 7,5 MOA hedef atıcılığı için çok büyük, fakat, dilenirse, üçgenin üst köşesi, hedefe oturtularak, daha ufak bir nokta kullanılmış oluyor. Bunun yanında, combat atışlarda, büyük noktanın hedefe oturtulması gerçekten çok hızlı gerçekleşiyor.
Aldığım model, 10 adet farklı marka tabancaya uyumlu mountları içeren modeli. Bunlardan bazıları, Glock (30 mm genişliğinde sürgü sahibi tüm modeller), Sig Sauer 226, Beretta, Hk P2000, vs. Ayrıca picatinny gibi kızaklara takılabilmek için aparatı da mevcut.
Benim en çok hoşuma giden yanı, ufak boyutu oldu. En küçük Glock ta bile, kanımca At ve Kelebek birlikteliğini çağrıştıracak bir görünüme sahip değil.

Saygılar

[Resim: f7e83378.jpg]
[Resim: d891bf59.jpg]
[Resim: 1d41e9b2.jpg]
[Resim: 21001a05.jpg]
[Resim: 1100fe93.jpg]
[Resim: 7bc33f18.jpg]
[Resim: 6ad1bbde.jpg]
[Resim: 4ee3b9cd.jpg]

Alıntı

Sn. BekciHursit red-dot'unuz hayırlı olsun. Bu tarz reddotlar hep hoşuma gitmiştir. Tabi tabancam olmayınca sadece izleyici oluyoruz.

Av tüfeğimde kullandığım red-dot'ta ben hızlı atışlarda verim alamamıştım. Ancak tek kurşunlarda uzak mesafelerde (hedef atıcılığında) çok uygun gelmişti. Ancak daha sonra red-dot'suz kullanmaya başladım. Red-dotta çekmecemde duruyor öylece. Aslında kaliteli uzun ömürlü bu tarz red-dotlardan almak istiyorum. İlerde tabancam olursa onda da kullanabilmek için. Bu modelin size maliyeti nedir?

Saygılarımla...

Alıntı

Sn.BekciHursit, Glock' un sürgü profiline sanki direk fabrikada takılmış gibi mükemmel uyan, çok kompakt, harika bir nokta işaretleyici!...Her ne kadar savunma amaçlı silahlarda ayrıntılı, özellikle de pil kullanan araç ve gereçlerden pek hazzetmesem de, bu gerçekten çok hoşuma gitti...Shadow' a da bir tane takıp, '' Production / Standard '' dan '' Open '' a sıçrasak diye düşünmüyor değilim...De, mühimmat nerede, poligon nerede...Sad Neyse, yine de bu tahrik edici paylaşımınız aklıma karpuz kabuğunu düşürdü...Smile Güle güle keyifle kullanın...

Saygılar, selamlar...

Alıntı

Sayın Ombra,

Red Dot' un bana maliyeti çok değerli arkadaşım beraberinde getirdiğinden, sadece Amerika içerisinde alım ve gönderim ücreti ile sınırlı. Rod Dot'un kendisi 450 USD, gönderim de bilabedel.

Saygıdeğer Üstadım,

Gerçekten ben de bu kadar uyumlu olabileceğini tahmin etmemiştim. Nericeden oldukça memnunum. Ödediğim fiyat biraz yüksek olmak ile beraber, üründen aldığım haz, acıyı dindiriyor. Smile
İnşallah en yakın zamanda bizim buralara intikal edersiniz (efendim, çoğunluk olmamızın avantajına istinaden, önce davranarak sizi buraya davet ediyoruz.), o zaman dilediğiniz tabancanıza monte ederek deneyebiliriz. Ayrıca belirtmeliyim ki, zat-ı alinizden bu gibi cümleleri işitmek, ruhumu okşuyor.

Saygılar

Alıntı

Benim gibi astigmatı olanlar için red dot biraz sıkıntı. Vizörde görülmesi beklenen kırmızı nokta, özellikle aydınlatma yüksek seviyedeyken, noktadan başka her şekle benziyor Smile Bu durumu az önce biraz araştırdım. Kimi yabancı astigmat sahibi silahsever EOtech'lerde bu sorunun olmadığını çünkü hologram sisteminin astigmatizm de denkleme dahil edilerek tasarlandığını fakat Aimpoint gibi diğer bilindik markaların sistemlerinde bu sorunun yaşanacağını söylerken. Kimileri EOtech'lerde bile nişangahın genişleyip silinikleştiğinden müzdarip. Kimisi de çözümü 1 ya da 2 gibi düşük MOA değerlerine sahip red dot kullanmakta bulmuş. "Görüntü tam nokta şeklinde olmuyor ama hedefin üstüne getirdiğinde vuruyorsa bence sorun yoktur" tarzı söylemde bulunanlar da çok. Işıklandırılmış artı kıllı, düşük büyütme gücüne sahip dürbün tavsiye eden de var.

Bence sonuç, astigmatınız var ise ve biraz da yüksekse dalırlarınıza kıyıp EOtech almak (tabi önce deneyiniz) ya da 1-2 gibi düşük MOA değerlerine sahip bir model seçmek, ya da fazla takmadan kırmızı ışığı hedefle birleştirip tetiği düşürmek lazım Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
TULPARR
Sn Bekci Hursit,

Aklimi son zamanlarda kurcalayan red dotu tamda istedigim gibi sadelikte olanindan edinmeniz beni mutlu etti. Bildirimlerinizi merakla takip edecem, ozellikle P226'nizla olan kullaniminizi.

Saygilar.

Alıntı

Sn. Arkadaşlar

Benim Winchester SXP pompalı tüfeğime bir tane red dot almak istiyorum; Ama bu konuyu okuduktan sonra kafan karıştı baya. Bilhassa bu Çin malı olanlarla alakalı. Tüfek de red dot kullanan arkadaşların bir tavsiyesi olan varmı? 250 TL'ye kadar orta kalem bir red dot alınabilirmi?

Alıntı

Sn Schumacher, ben de pompalım için red dot araştırması içerisindeydim... ta ki dün "Magpul-Art of the Dynamic Shotgun" isimli güzide eserde Sn Costa'nın kullandığı bir pompalının üstünde Aimpoint T1 micro red dot'ı görene kadar. Gayet kompakt ve kalitesini ispatlamış bir model. Bir bakınız derim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi