Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RED DOT Rehberi
Sn.DrgFly ,

Mikro H2 boyutları ( çift göz açık atış yapabilen , göz ve reddot aralığını doğru tahliledip , doğru noktaya montaj yapan biri için ) ve hafif olması büyük avantaj . Bütçe ile ilgili bir problem yoksa kesinlikle H2 derdim .

Yivsiz tüfeğin hakim olduğu etkili mesafeyi düşündüğümüzde ( 50 veya 75 m ) 4 MOA hedefe hızlı nişan almanızı sağlayacaktır . 4 Moa bir ürünün dezavantajı , ileride yivli bir tüfeğe takma ihtimaliniz , ülkemizde 12ga ile hassas atış fantazisi yüzünden ikinci el satışının çok zor olması , fiyat yüksek olduğu için başka bir optiğe sahip olma ihtimali ... Vb sebepler yüzünden 2Moa almanız daha akıllıca olacaktır .

Saygılar .

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Sabri, DrgFly, demirci57, MB277
Sayın XIII, göz-red dot aralığı ve doğru montaj noktasının tespitine dair ne okuyabiliriz, öneriniz var mı?
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
DrgFly
Sn.tirendaz , en pratik şeklini tarif edeyim . Mekanizma düşürme butonu ile optiğin orta noktasının aynı hizada olacak şekilde montajın yapılması yeterli oluyor .

Saygılar .

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
Sabri, DrgFly, tirendaz, PersonalDefence, usame, MB277, Cem1964
Ben dovetail denilen optik bağlanma yeri hakkında bilgi rica edecektim. Beretta A400 slug 12 tüfeğim var ve aimpoint h2 red dot almak istiyorum. Ancak bazı yerlerde ayak bağlanma yeri ile ilgili tırnak atar, basınçtan dolayı çıkar gibi yorumlar görüyorum. Gerçekten sıkıntı yaşarmıyım? Bir yandan bu bağlanma sistemini yapan adamlar basınç vs hesaba katmıştır diye düşünüyorum..
Tüfeğim Beretta A400
Optik Aimpoint H2
Saygılarımla

Alıntı

11mm ayaklar havalı tüfekler içindir, hatta güçlü yaylı tüfeklerde dahi, optik kayma yapabiliyor. 12 ga ateşli üzerinde verim alabileceğinizi sanmıyorum.

Alıntı

Sn. Loclu, tüfeğiniz en iyi yivsiz av tüfeklerinden biri, bahsi geçen optik ve montaj ayağı da keza öyle.

Uzun lafın kısası, sorunsuz kullanırsınız.

Saygılar.
[Resim: IMG-20200328-112611.jpg]

[Resim: IMG-20200328-112555.jpg]

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
loclu, Kimble, al-me, Sabri, MB277, Heat
Herkese selamlar. Aliexpress'den red dot sipariş verebilir miyiz ? Daha önce tecrübe eden vardır diye düşünüyorum . Saygılar..

Alıntı

Sn. sbaslar,
Sipariş verebilirsiniz ama zaman ve para kaybetmek istemiyorsanız replika veya markasız ürünleri almanızı tavsiye etmem.

Alıntı

(10-09-2020, 10:09 AM)sbaslar demiş ki: Herkese selamlar. Aliexpress'den  red dot sipariş verebilir miyiz ? Daha önce tecrübe eden vardır diye düşünüyorum  . Saygılar..

Sayın sbaslar;
Çin malı klon opttiklerin hiçbirisi malesefki olmuyor. Paranızı boşa yatırırsınız.
Onun yerine uygun fiyatlı Sightmark bakarsanız başınız ağrımaz.
Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
sbaslar, Sabri
Sbaslar, Red-Dot'da maalesef ucuz seçenekler 12 ga için bir opsiyon değil.
Bütçeniz kısıtlı ise bu iş için uygun olanların fiyatı nispeten en makul olanı Vortex Crossfire / 2 Moa,
1500-2500 civarı olan modellerin aşağı yukarı özellikleri aynı, yarım saat- 12 saat arası ayarlanabilir açık kalma süresi,
Birkaç bin saat pil ömrü.Paralax free veya tam paralax free olmayan ama buna yakın ürünler mevcut.
Sightmark,Truglo,Holosun,Aimpoint diye devam ediyor.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sbaslar

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi