Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RED DOT Rehberi
3 Eos Avcı modelini kullanma imkanım oldu. Gayet başarılı bir ürün olduğunu düşünüyorum. Hem red dot hem de 4x yakınlaştırma imkanı vermekte. Saygılar.

Alıntı

Sayın ronin1907,
Hem red dot hem 4x yakınlaştırma imkanı veren bir cihaz parallax free özelliği var mi? Parallax free değilse red dot statüsüne yani holo sight statüsüne sokmamız ne kadar doğru bir yaklaşım olur bilemedim.
Saygılarımla

Alıntı

Sayın arkadaşlar, MOLOT Vepr12 tüfeğim için acil optik seçmem lazım.

46 yaşındayım. Hafif derecede miyop, hipermetrop ve astimatım var. Lazer ameliyatı olayım dedim yapmadılar, gözlük aldım alışamadım, lens aldım hipermetropum azdı, gez ve arpacığı göremez oldum. Şimdi hepsini attım. Böyle en azından gez ve arpacığı görüyorum, 40-50 metreye kadar iyiyim. Fakat üzeri için ciddi derecede sorunum var. . Tüfeğime uygun bir optik ile bu uzak görüş sorunumu çözmek istiyorum. Limitim 700usd. Kafamda üç olasılık belirledim. Ustaların, duayenlerin, ordu-polis mensubu değerli arkadaşların ve tecrübe etmiş kullanıcı arkadaşların değerli fikirlerine ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler.

Alıntı

Olasılıklar;
A) RED DOT ;
Eotech NV Series Military Model (599usd)
Aimpoint Micro T-2 2 MOA (700usd)
Aimpoint Pro Patrol (436usd)
Holosun HS510C REFLEXSIGHT (325usd)
Holosun HS503GU PRIZMATIK RED DOT (235usd)

B) Sabit 3x Dürbün. Üstüne/yanına mini RED DOT ;
Primary Arms 3X SABİT DÜRBÜN, Ayaklı (260usd)+ Vortex Venom Mini RED DOT (219usd)

Alıntı

Ve son olasılık
C) 1-4x, 1-5x, 1-6x RED DOT ?ı olan DÜRBÜNLER
Vortex Viper PST Gen II 1-6x (700usd)
Burris XTR II 1-5x (650usd)
Steiner P4Xi 1-4x (580usd)
Vortex Viper PST Gen I 1-4X (450)
Burris MTAC 1-4x (315usd)
Bonus;
Leupold VX-6 1-6x24mm (880usd)

Teknik bilgim sınırlı olduğu için bazı kelimelerin İngilizcelerini yazmak zorunda kaldım.Bir de mesajı tek parça gönderemedim. Kusura bakmayın.

Alıntı

Sn. Mutluay,
Hem gözlük hem de red dot (Holosun HS403) kullanıcısı olarak yorumum şudur;
Red dot özellikle kısa mesafede hızlı ve kolay nişan almanızı sağlıyor. Fakat uzak mesafede görmenize bir faydası yok.

Yazdıklarınızın içinde şahsen bana en uygun gelen seçenek değişken (1-4x veya 1-6x) yakınlaştırmalı dürbünler.
Hatta ben de Vortex Strike Eagle düşünüyorum, ama henüz bir tane getirtip tecrübe etme fırsatı bulamadım.

Bonus olarak şu YouTube videosunu izlemenizi öneririm, aynı kanalda başka incelemeler de var.

Bu arada ben de İzmir'deyim ve atışa Urla taraflarına gidiyorum, belki bir gün denk geliriz.

Saygılarımla

Alıntı

Ek olarak, Molot'ta özellikle öne monte edilen ağır optiklerin tutukluğa sebep olabildiğini belirten bir video var.
Optik seçerken bunu da dikkate almanızı öneririm.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Mutluay
Sayın Rangeman,

Bilgiler için teşekkür ederim. Yukarda bahsettiğim optikler ile ilgili Youtube'da seyretmediğim karşılaştırma ve kullanıcı yorum videosu kalmadı. Yine aynı şekilde yerli yabancı forumlardaki hemen hemen tüm taramaları yaptım. Çok fazla bilgi sahibi oluyor insan, ama gelin görün ki bir tanesini elime alıp içinden hedefe bakamadığım için tecrübe sıfır, hangisi bana uygun anlayamıyorum. İzmir'de bu ürünlerden herhangi birine sahip bir arkadaş bana tecrübe etme fırsatı verirse çok minnettar olurum. mailim: mutluayizbudak@gmail.com

Eagle da listemde idi ama retıkılı gün ışığında yetersiz kalıyormuş. Rakibi Burris Mtac'miş. Hemen hemen fiyatları aynı.

Bilgiler için tekrar teşekkürler. Görüşmek üzere.

Alıntı

Sn. Mutluay,
Rica ederim. Sizi çok iyi anlıyorum, denemeden de bilmek çok zor oluyor.
Bendeki HS403'ü görmek isterseniz bir atış gününde haberleşebiliriz.
Email adresim rangemantt@icloud.com

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Mutluay
Yivsiz tüfek ile atış maksimum kaç metreye yapılır ?

Yanlış anlaşılmasın ,merakımdan soruyorum .

Saygılar .

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
lupus, Simurg, Mutluay

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi