Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock Fotoları
Aşağıda IPSC Open segmenti için hazırlanmış bir Glück, Big Grin.

Kaptırmatör,
Noktalı optik nişangah,
Nişangahı kaptırmatörden çıkan alevlerden korumak için korkuluk,
Sürgü takımına monteli kurma kolu,
Hızlı değişim için şarjör mandalı,
Hızlı değişim için şarjör tüneli,
Alüminyum tetik,
Agresif bir kabze deseni.

[Resim: glockopenpc8.jpg]

[Resim: openglockzr7.jpg]

Kovan tahliye penceresinin, nişangah ayağı ile kapalı olması kafanıza takılabilir. Pencere, namlu kilit bloğundan tamamen ayrılmadan, kovanın ön ucu hala fişek yatağı içine temasa devam edeceğinden, bu ayağın fonksiyona bir zararı olmaz. Sürgü yeteri kadar geri gelip, kovan fişek yatağından tamamen sıyrıldığında da, nişangah ayağı artık pencereyi kapatmayacağından, kovan rahatlıkla tahliye edilecektir.

Yurdum ustalarından birisine böyle bir ayak takmayı teklif ettiğinizde de, reddedilme nedeninizin yukarıda bahsettiğim olay olacağına dair bahse dahi girebilirsiniz. Big Grin

Alıntı

Bu kaptırmatör tam da olmayan bir sorunun çözümü olmuş, standart namlu boyunca rahatça ilerleyen ve belli bir sarsıntı yaratan gazlar namlu bittikten sonra tahliye olacakları yerde kaptırmatöre girip , orada ehlileşip yarattıkları sarsıntılarından arınacaklar.

E zaten 2 santim önce kurtulacaktınız neden bir daha uğraştınız demez mi bu gazlar..

Ha normal kaptırmatörler, yani namlu sonuna varmadan delikler kullananlar, gazların bir kısmını namlu boyu ilerlemelerini tamamlamadan tahliye ettikleri için az biraz tepme azaltabilirler belki.

Belki de bu kaptırmatör başka bir şeydir de ben rezil olurum, o da ayrı tabi..

Alıntı

Sn.Paşam, yukarıdaki kaptırmatör aslında '' muzzle break '' denen bir aparat.
Üzerindeki deliklerden de anlaşılacağı üzere, sağa - sola ve yukarı açılan egzost çıkışları ile, silahı bu düzlemlerde biraz daha stabilize edip, bu düzlemlere doğru oluşacak şahlanma hareketlerini azaltıp mükerrer atışı kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Alıntı

Aşağıda, Sevgili T.T.'nin çok hoşuna gidecek bir malzeme görüyorsunuz, Big Grin.
Ama mazallah çayırda çimende düşürmeyin, bir daha bulamayabilirsiniz.
Adamlar 400-500 USD'ye alıyorlar, onlara koymaz, ama bize evlat acısı gibi oturur.

[Resim: glockcamosu8.jpg]

Alıntı

Aşağıda da, doğal '' Desert Tan '' boya ile '' Tacticool '' bir hale gelmiş Glück.
Sahibi bu kılıftan, bu halde çıkarıp, takılı şarjörü sorunsuz boşalttığını yazmış.
Vallahi ben onun yalancısıyım. Big Grin .

[Resim: tacticoolglockaq8.jpg]

Alıntı

Teşekkür ederim Lupus abi Big Grin
Ama ben Glock'lar üzerinde Sn Ekeke abi gibi sadece OD veya Desert Tan rengi çerçeveleri seviyorum.
Ayrıca IPSC konusu hayatımın en önemli noktalarından birisi.
Sözlü anlatım dersinde milletin sonuna kadar ayrılmış ağızlarıyla izlediği "Practical Shooting" konulu bir sunum yapmıştım Big Grin
Ve .45 auto beni bir kaç kez madara ettiği için kullanabileceğim tek alternatif IPSC moduna girmiş bir STI tabi kompansaör ile birlikte Big Grin
[Resim: IMG_0026-1.JPG]
Dediğim gibi atıcılığa çok fazla ilgi duyduğum için pek yadırgamadım bu parçayı hatta hoşuma gitti diyebilirim ama dediğim gibi sadece bir spor aleti olarak bakıyorum olaya Big Grin

Alıntı

LUPUS demiş ki:Aşağıda, Sevgili T.T.'nin çok hoşuna gidecek bir malzeme görüyorsunuz, Big Grin.
Ama mazallah çayırda çimende düşürmeyin, bir daha bulamayabilirsiniz.
Adamlar 400-500 USD'ye alıyorlar, onlara koymaz, ama bize evlat acısı gibi oturur.

[Resim: glockcamosu8.jpg]

Sn Lupus,

Açıkçası, "modern zamanların yalan silahları" kategorisinde, benim de "camo" silahlar hoşuma gidiyor..Smile
Böyle bir şey yapabilme-yaptırabilme şansım olsaydı, şu an için 2 adet HS almayı düşünürdüm mesela...
Birini "çamo edeceğumu..Big Grin" varsayarak..

Düz "ordu yeşili olsa yeter yaw.."Big Grin Big Grin Big Grin

Ancak dediğim gibi, yalnızca "mzys" söz konusu olduğunda böyle bir şey düşünürüm..
Asla "klasik bir silahta" değil...

Sevgiler

Alıntı

Sn.Ekeke, Sarsılmaz katoloğunda '' Camo '' Kılınç 2000 Light örneği var.
Memlekette bazı av tüfeği firmaları da bu tür kaplama yaptırıp satıyor.
Bir araştırsanız, herhengi birisinin kaplama hizmeti aldığı herhangi bir firma, perakende iş yapıyormu diye?

Alıntı

Sn Lupus,

Bunlar "bir tür kağıt-plastik kaplama" biliyorsunuz...Sad
Üstüne üstlük "camo dizaynları da çok kötü"....Smile

Ancak yine de dediğiniz gibi bir aramak lazım...Smile
Belki düz bir yeşil varsa denenebilir...Smile

Sevgiler

Alıntı

Ekeke abinin de dediği gibi plastik tabakayı ısıtıp yüzeye yapıştırıyorlar ve kola ambalajı gibi geri çıkabiliyor. Üstüne üstlük sadece çalı çırpı desenleri var seçenekler arasında. Yukarıdaki gibi bir "multicam" desen için boyama şart. Boyama konusunda da tercihim;
DuraCoat!!! Big Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi