Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulaksiz Cougar- Emniyet mandalı modifikasyonu
Ne yazik ki px4ler uymuyor, geometrisi farkli.

PX4 kullanıcıları da aynı konudan şikayet ettiği için daha düşük profilli mandallar imal edildi, ama bu tür modifikasyonda sürgü çok daha temiz oluyor. İki tarafta mandal olayını kesinlikle anlamış değilim, bence silah sahibinin istediği yöne alabildiği sistemler, her iki tarafta da olanlara göre daha ergonomik.

Alıntı

Sn Barış,
Anladığım kadarıyla sağdaki kulak kesilip yeni bir pim yuvası açılıyor. Bu da kısaltılan manivela koluna açılan yeni bir deliğe oturtuluyor. Yeni bir emniyet sistemi sipariş edip Konya yollarına düşme vaktidir... Smile
Bu arada D yayı monte edebildiniz mi?

Sn Balkan,
Elite II horozu sanırım 10-15 USD daha aşağıya alabiliriz. Zaten öbür türlü internetten siparişte 50 USD + 50 USD kargo benim içime oturabilir Smile

Alıntı

Uzunca bir aradan sonra konuyu temizleyip, adam gibi yazılar ile güncelleyebildim. Beklettiğim üyelerimizden özür diliyorum. Umarım ayrıntılı olmuştur, atladığım basamaklar veya prosedür üzerine soru varsa lütfen buyurun.

Konuyu en sona eklemek yerine, ilk başlığı güncelledim, böyle daha derli toplu oldu sanırım...

Bu arada Sn. zucchero, uğraşıp getirdiğiniz D yayını hala monte edemedim, zira kendisi hala Kenya steplerinde bir yerlerde saygıdeğer bir üyemizin muhitinde bekliyor, kendisinden graham bell icatları ile haber alamadığımız için bu arada safariye giden arkadaşlar ile getirtme çabalarımız da nafile oldu. Big Grin

Saygılarımla...

Alıntı

Elinize sağlık Sn. Barış.

Ayrıntıları ekleyince yaptığınız işin tevazuunuzun aksine ne kadar zahmetli ve nazik olduğun daha iyi anladım.
Bu arada ben bekleyemeyerek Dursun ustanın marifeti ile kulakları iki tarafta da incelterek bir modifikasyon yaptım ilk fırsatta paylaşacağım.

Sağ taraftaki kulağı yedek mandal elimizde olmadığı için tamamen iptal edemedik ancak bu haliyle de sürgü manipülasyonu daha rahatladı artık sol elimin parmaklarını parçalamıyor. Ayrıca Sn.Zucchero nun getirttiği yeni yay ile tetik çekişi hissedilir şekilde hafifledi kendisine tekrar teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla.

Alıntı

Elinize sağlık harika bir çalışma. Keyifle okudum. Smile

Alıntı

Arkadaşlar, Stoeger/Cougar'ın eni 38 mm olarak geçiyor, hayli fazlaca... Peki bu en, kulakları da kapsıyor mu? Kulaktan kastım emniyet manivelası bildiğiniz üzere... Shy

Alıntı

(13-05-2011, 09:26 PM)balkan demiş ki: Elinize sağlık Sn. Barış.

Ayrıntıları ekleyince yaptığınız işin tevazuunuzun aksine ne kadar zahmetli ve nazik olduğun daha iyi anladım.
Bu arada ben bekleyemeyerek Dursun ustanın marifeti ile kulakları iki tarafta da incelterek bir modifikasyon yaptım ilk fırsatta paylaşacağım.

Sağ taraftaki kulağı yedek mandal elimizde olmadığı için tamamen iptal edemedik ancak bu haliyle de sürgü manipülasyonu daha rahatladı artık sol elimin parmaklarını parçalamıyor. Ayrıca Sn.Zucchero nun getirttiği yeni yay ile tetik çekişi hissedilir şekilde hafifledi kendisine tekrar teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla.

Hem sene-i devriyesi itibariyle, hem de Sn. balkan'ın yaptırdığı modları merak sebebi ile bir güncelleme yapalım.
1 yıldır yaklaşık (!) 561 atışta tek problem oldu, o da 1mm matkap ucundan keserek imal ettiğim pin, konik havşalı değil de düz silindirik olduğu için loktayta rağmen yerinden gevşedi.
Görüp, ucunu mantarlaştırıp yerine taktığımdan beri sorun yok, fotolarda görüldüğü kulaksız hali ile kullanmaya devam ediyorum.

Saygılarımla.

Alıntı

Sayin Barış Bey;
Bu modifiye etme işlemini diğer Cougar Sahipleri rica etseler yardımcı olurmusunuz? Şimdiden çok teşekkürler.

Alıntı

Olayın hukuki tarafını düşünerek, bu yardımı sadece internetten yukarıdaki misal gösterim şeklinde paylaşabileceğim, anlayışla karşılayacağınızı umuyorum.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn Barış Bey;
İlgili yorumunuz için çok teşekkürler.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi