Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol
Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ağaç Yaşken Eğilir
[Resim: 18202370_1008803175917487_27800404871201...e=5A8E3F41]

Eğitmen veya ebeveyninin söylediği her komutuna pür dikkat uyuşu, yürürkenki tetik disiplini. Ne denir bilemedim, ısırmalık kerata  
Wink
 
Alıntı
13 üye teşekkür etti:
ugurucar57, Xlll, tirendaz, wubıh, karabasan, demirci57, kuzeybuzulu, xeorx, S@riyerli, Ahmet Efe, hunter 12, Zemre10, alpi
Sn. yazarlar.

Kişisel kendi fikrimdir en başından arzederim. Herkes istediğini düşünebilir.

. İnsanların seks anlama öğrenme yaşı gibi bir silah yaşı olduğunada inanırım. Bu yaş bence en az 14-15 dir derim.

Henüz hayatı anne babası ablası abisi çizgi filmler oyunlar okulu arkadaşları olan bu küçük cocuklar için ölüm yaralama kavramının anlaşılması anlatılması zor bir kavramlardır.

Bu küçükler sınıf mahalle arkadaşlarına hatta öğretmenlerine çok kızabilir gücenebilir. Hatta anne babasına abisine ablasına. Kullanmasını öğrettiğiniz silahların sonuçlarının tahayyül edilmesi bile edilmesi ürkütücü.

Her sene yurdumuzda arkadaşını yada bir aile bireyini babasının silahıyla öldüren küçüklerin dramları içler dağlıyor.

Ne kadar öğretirseniz öğretin her çocuk mantığından ziyade duygularıyla hareket eder. Ama hata size aittir.

Küçüklere yapacağınız en iyi şey onları silah sevdamızdan yaşı gelinceye kadar uzak tutmaktır. Silahlarımızın varlığını bilmemeli, görmemeli vede kesinlikle ulaşmamalılar.

Evde cocukları olanlar mutlaka adam gibi birden çok kilidi ve şifresi olan ve çok sağlam bir silah dolabı temin etmeliler. Kilitli bir yatak odasında olması tercihen daha iyidir. Av tüfekleri ve mühimmatları ayrı kilitli dolaplarda olursa meraklıda olsa küçüklerin erişimini azaltmış oluruz.

Her yazara en küçük bir kazasız bir ömür dilerim.

Saygılarımla.
 
Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Murphy, AteşErim, Tonyukuk ÖTUKEN, Flobert
Atışa başlamadan önce ufaklığa yapılan uyarı bizim açımızdan çok ironik;

'' Senin .22' likten daha sert tepecek...''

Ve 7.62X39 Wannabee .300 Blackout ile ilk geyiğini alan bir ufaklık... Smile
Silahlı yaşam biçimi gerçekten toplumsal bir kültür meselesi... Zorlu ve adaptif göçebe kültürünün en önemli unsuru olan silahlı ve atlı yaşam, yerleşik hayatın getirdiği rehavetle kolayca genlerimizden sökülüp alındı. Silahlı yaşam kültürü ile birlikte '' asker millet '' olma hasletimiz de tarih oldu.
 
Alıntı
19 üye teşekkür etti:
FireStorm, S@riyerli, Cem1964, lenduha, PersonalDefence, Xlll, ugurucar57, harun, Kanuni, sem, xeorx, alpago, blueokkes, usame, Murata, hunter 12, alpi, kurtkan, asuspc
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sem
Sayın musti267 duygularıma tercüman olduğunuz için sizi kutlarım . Silahların sadece yetişkin hobisi olarak kalmasını yeğlerim.
 
Alıntı

(05-12-2017, 11:04 PM)Flobert demiş ki: Sayın musti267 duygularıma tercüman olduğunuz için sizi kutlarım . Silahların sadece yetişkin hobisi olarak kalmasını yeğlerim.

Sayın Flobert,
Okuduğum ve anladığımı yorumlayarak şahsi görüşümü paylaşmak isterim.

Silahlar hobi aracı değildir, kötü koşullar altında hayatınızı idame ettirirken kendinizi ve sevdiklerinizi koruyabileceğimiz ve bunu yaparken Düşman unsur belirleyeceğiniz canlının hayatına da son verebileceğiniz tehlikeli bir araçtır silah. Her nekadar atışlarımız bizi hayatın olumsuz stresine karşı deşarj etsede bunu yaparken dahil sürekli bir eğitim ve kendimizi geliştirme çabası içerisindeyiz. Ve yine evet bir çocuk bir silahın kağıdı gelip geçerken bir canlıyıda öldürebileceğini anlayacağı yaşa kadar silah eğitimine başlatılmaması taraftarıyım. Bir oyun değil, karton hedefi geçti arkasında nasıl bir yıkıp yaptı bunu idrak edemez o çocuk.

Şahsi fikrim ve görüşümdür  Angel
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Flobert
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi