Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Benelli Süpernova, ilk yivsiz tüfeğim.
Merhabalar. 6000 tl ye kadar yivsiz ithal av tüfeği almayı düşünüyorum gönlüm süpernova telescopik dipçikten yana. Kullananların yorumları ve başka önerebileceğiniz tüfek varmı. Şimdiden teşekkürler

Alıntı

Sn.Emre44 sorusuna biraz yakın bir soruda ben sormak istiyorum. nova ile supernova arasındaki etki eden fark nedir(namlu veya taktik gez vs dışında) .Benellinin internet sitesinde baktım yarım yamalak ingilizcemle mekanizma ile ilgili bir teknik fark yazıyor sanki ama tecrubesi olan arkadaşlarda paylaşabilirmi acaba?

Alıntı

(10-07-2018, 10:18 AM)ersansahin demiş ki: Sn.Emre44 sorusuna biraz yakın bir soruda ben sormak istiyorum. nova ile supernova arasındaki etki eden fark nedir(namlu veya taktik gez vs dışında) .Benellinin internet sitesinde baktım yarım yamalak ingilizcemle mekanizma ile ilgili bir teknik fark yazıyor sanki ama tecrubesi olan arkadaşlarda paylaşabilirmi acaba?

Sayın ersansahin,

Benelli nova ile supernova arasındaki en önemli fark dipçik ile ilgili diye biliyorum. Supernovada dipçik ayar pulları uygulanabiliyor ama nova da olmuyor. Süpernovada farklı dipçik tipleri (Comfortech, uzatılabilir...) mevcut. Nova da daha sert tek tip bir dipçik var

Tetik korkuluğu Süpernovada daha geniş, eldivenli parmak bile rahat girebiliyor

Süpernovada atım yatağı 2,5- 3- 3,5 inch (70-76-89 mm) fişekleri alıyor. Nova'nın bazı modellerinde 89 mm atım yatağı yok.

Nova'nın el kundağı daha ince 

Benim bilebildiklerim bunlar. Mekanizmada bir fark olup olmadığını bilmiyorum. Varsa Üstadlarımız bir katkı yaparlar sanırım

Saygılarımla

Alıntı

(29-05-2017, 11:01 AM)ErtugrulOzk demiş ki: Şimdi merak ettiğim şey, tüfeğime fişek yüklerken yayın aşırı gergin olduğunu farkettim. Sonra da takozu gördüm. Av amacım olmadığı için takozu çıkarabilir miyim ? Yukarıda anlattığım yerde veya genel bir çevirmede bir yetkili gelip silahı incelemek istese, takoz sebebiyle sorun çıkar mı ?
Sayın arkadaşlar,
Eski mesajlara bakarken bunu gördüm.

Şahsen ben tüfeğimi araçta taşırken, takoz takılı (ve tabi boş olarak) taşıyorum. Fişekler bagajda, tüfekler araç içinde ayrı ayrı taşınıyor. Hocam Sayın Gunman'in tavsiyeleridir. Atış yaptığımız yerde takozu çıkardığımız oluyor ama dönüş yolunda takoz yerine takılıyor.
Bir kontrolda, ' Atıştan geliyorum, araçta ruhsatlı tüfeğim var, boş ve takozu takılı, fişeklerim bagajda' denildiğinde, hiç bakmadan 'Buyrun geçin' bile diyebilirler.

Ancak takozsuz bir tüfek (özellikle son 2+1 genelgeleri ve tartışmalarından sonra) baş ağrıtabilir. Hele üzerinde yatakta, şarjörde veya fişeklikte fişek varsa izah etmekte çok zorlanırsınız. Zaten kanuna da aykırıdır.
Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi