Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Lütfen Taşıma Ruhsatlı alınacak 45 lik yorumlarınız...
HK USP .45 Compact
SW 945 P.C.
Sig Sauer P245 .45.acp
Sig Sauer P220 .45 acp
Beratta PX4 Storm .45acp
Para Ordanance Warthog .45acp
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taşıma Ruhsatlı 45liğinizi seçseydiniz...
HK 45, bana en az glock kadar itici gelen bir silah, 1911 ise mutlaka sahip olmak istememe rağmen marka model ne olursa olsun bana güvenlik amacıyla taşınmayacak bir model gibi geliyor daha doğrusu kendimi rahat hissettirmiyor.

Alıntı

Katılım için Herkese teşekkürler.
Şahsım adına taşımak istediğim silahların listesi ile anketi hazırladım ve listedeki silahları değerlendirirseniz inanın beni kurtarmış olursunuz.. Sizlerin bilgi ve tecrübelerine güvenerek yorumlarınızı bekliyorum. (4 gün önce bir Colt 1911 ankarada silahçı fikri bey tarafından 3500$ a satıldı.. Gitti evlat malesef) Ama bu konuda sn. melihaga gibi düşünüyorum ve taşımak için uygunluğundan emin değilim. Teşekkürler.

(05-04-2011, 10:56 AM)Arthur demiş ki:
(05-04-2011, 01:31 AM)bener demiş ki: Taşıma ruhsatı ile uzun yıllar kullanılabilecek güçlü, sağlam, kaliteli ve karizmatik bir tercihte buluncak olsaydınız hangisi olurdu. Neden ?
(Yazın ve kışın silahın taşınabilirliğini ve gizliliğini özellikle düşünerek)

Sorunuzu dikkatle okuduğumda hiç duraksamadan P245'i seçtim.Kısaca sebeplerimi şöyle özetlemeye çalışayım;

1-Gizli taşımada taşıma konforunu etkilyen en önemli faktörün kabza boyu olduğu gözönüne alındığında, P245 hemen bir adım öne çıkar.

2-"Kurulu Kilitli" taşımaya alışkın olmayan bir kullanıcı için, decocker(horoz indirme özelliği) olan bir tabancayı DA modunda taşımak ve DA moduna geçerken bunu son derece güvenli bir decocker vasıtası ile yapabilmesi sebebiyle P245,

3- İstenildiğinde uzatılmış şarjör ile aşağıda ki fotoğrafta göreceğiniz üzere P220 ile aynı kapasiteye ulaşabiliyorsunuz,

[Resim: p245.jpg]

Saygılar

Uploaded with ImageShack.us
Sn. arthur bahsettiğiniz uzun şarjörü temin etmek mümkün müdür. Ve eğer biliyorsanız türkiye fiyatı nedir.? Saygılar.

Unutmadan birde kullanıcılarına bir sorum olucak; P220 ile P245 in şarjörleri birbiri ile uyumlumudur..?

Alıntı

45 kalibrede taşıma konforu ya da compact model olarak;

Kimber Ultra CDP 1911,
[Resim: r3.jpg]

ya da Sn.Melihağa'm kızacak ama Big Grin

G21,
[Resim: g1.jpg]

-----------------------------------------------------------------------
Gönlümde yatan 45 lik CD çalar,

Springfield Armory Range Officer GI.45
[Resim: r1.jpg]

Alıntı

Yazılan silahlar içinden seçim için düşününce kalibre 45 lik olduğu için çalışma esnasında mekanik güvenirlik en önemli unsur olarak ortaya çıkıyor. Sonrasında gizlenebilirlik ve hafiflik gibi unsurlar öne çıkıyor ki bunu ergonomi ve kişisel uyum takip ediyor. Bunlardan gizlenebilirlik ve hafiflik kişinin vucut yapısı ile alaklı olarak değişebiliyor ergonomi ve uyum da öyle.

Yüksek kapasite çok önemli olmasada eski alışkanlıklarında etkisi ile sig p 220 bana en uygun olandır diye düşünüyorum.

Saygılar...

Alıntı

Taşımak için Glock ailesinden olan Glock 21 i seçerdim.
- Hafif,
- Çok uzun süre olmasada kılıfsız bile sorunsuz taşıma,
- Kapasite gayet tatminkar,
- Her şartta çalışacağına inanmak,

Alıntı

Kalbim her ne kadar sig sauer P220 dese de mantığım HK USP 45 COMPAKT dedi.

Alıntı

Sn.Bener,

Aşağıda ki link'ten fotoğrafta gördüğünüz ürüne ulaşabilirsiniz. Diğer sorunuzu da cevaplamış olayım P220 şarjörünü, P 245'te sorunsuzca kullanabilrisiniz.

http://www.x-grips.com/products/sig2.html

Saygılar.

(05-04-2011, 02:37 PM)bener demiş ki: Katılım için Herkese teşekkürler.
Şahsım adına taşımak istediğim silahların listesi ile anketi hazırladım ve listedeki silahları değerlendirirseniz inanın beni kurtarmış olursunuz.. Sizlerin bilgi ve tecrübelerine güvenerek yorumlarınızı bekliyorum. (4 gün önce bir Colt 1911 ankarada silahçı fikri bey tarafından 3500$ a satıldı.. Gitti evlat malesef) Ama bu konuda sn. melihaga gibi düşünüyorum ve taşımak için uygunluğundan emin değilim. Teşekkürler.

(05-04-2011, 10:56 AM)Arthur demiş ki:
(05-04-2011, 01:31 AM)bener demiş ki: Taşıma ruhsatı ile uzun yıllar kullanılabilecek güçlü, sağlam, kaliteli ve karizmatik bir tercihte buluncak olsaydınız hangisi olurdu. Neden ?
(Yazın ve kışın silahın taşınabilirliğini ve gizliliğini özellikle düşünerek)

Sorunuzu dikkatle okuduğumda hiç duraksamadan P245'i seçtim.Kısaca sebeplerimi şöyle özetlemeye çalışayım;

1-Gizli taşımada taşıma konforunu etkilyen en önemli faktörün kabza boyu olduğu gözönüne alındığında, P245 hemen bir adım öne çıkar.

2-"Kurulu Kilitli" taşımaya alışkın olmayan bir kullanıcı için, decocker(horoz indirme özelliği) olan bir tabancayı DA modunda taşımak ve DA moduna geçerken bunu son derece güvenli bir decocker vasıtası ile yapabilmesi sebebiyle P245,

3- İstenildiğinde uzatılmış şarjör ile aşağıda ki fotoğrafta göreceğiniz üzere P220 ile aynı kapasiteye ulaşabiliyorsunuz,

[Resim: p245.jpg]

Saygılar

Uploaded with ImageShack.us
Sn. arthur bahsettiğiniz uzun şarjörü temin etmek mümkün müdür. Ve eğer biliyorsanız türkiye fiyatı nedir.? Saygılar.

Unutmadan birde kullanıcılarına bir sorum olucak; P220 ile P245 in şarjörleri birbiri ile uyumlumudur..?

Alıntı

(05-04-2011, 04:49 PM)shadow demiş ki: Taşımak için Glock ailesinden olan Glock 21 i seçerdim.
- Hafif,

Sn. shadow,
Glock 21'in her şartta çalışacağına gerçekten emin misiniz?
9x19 dışındaki Glocklar her şartta çalışmak konusunda yeterince güvenilir olmayabilirler.
(Not: Diğer gerekçelere bir itirazım bulunmamaktadır.)

Alıntı

Sn.msgeldi; Sn.İlksurfer, Glock Model 21 in mekanik güvenirliğine itibar etmese , günlük taşımada kullanmazdı diye düşünüyorum.

Alıntı

(06-04-2011, 12:13 AM)msgeldi demiş ki:
(05-04-2011, 04:49 PM)shadow demiş ki: Taşımak için Glock ailesinden olan Glock 21 i seçerdim.
- Hafif,

Sn. shadow,
Glock 21'in her şartta çalışacağına gerçekten emin misiniz?
9x19 dışındaki Glocklar her şartta çalışmak konusunda yeterince güvenilir olmayabilirler.
(Not: Diğer gerekçelere bir itirazım bulunmamaktadır.)

Ayrıca G 21'in kabzasını kavramak için kürek gibi ele iktiyaç var, SF modeli bile oldukça kaba...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi