Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZİGANA SPORT NASIL BİR SİLAH
Sayın Lupus zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Bu sayede Zigana Sport a bakış açım bir nebze değişti.

Saygılarımla

Alıntı

(07-12-2013, 12:16 AM)astaf demiş ki: Bu konuyu daha sonra silah almak için gittiğim MKE'de ki satış görevlisiyle paylaştığımda bana verdiği cevap; "Ben silahı birine çektiğimde sıkıyorsa o pimi çevirmeye çalışsın!" oldu Smile

Mke'deki Tisaş standı ziyaretimde Zigana T'yi alırken görevli bana "abi bi gün bi düğünde ya da bayramda sıkarsan o zaman nasıl ses çıkardığını görürüsün" demişti. O gündem beri sonraki ziyaretlerimde görevlilerle silahlar hakkında bir şey konuşmuyorum. Silhları kendim inceleyip gidiyorum.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sabri, taarruz
Bu ilk mesajım, öncelikle herkesi selamlarım.

İlk tabancamı alma arefesindeyim, emniyetten yazımın çıkmasını bekliyorum. Forumdaki ilgilendiğim silahlarla ilgili tüm mesajları okudum. MKE'ye gittim, yerinde inceledim ve bütçeme göre zigana sport almaya karar verdim. 

Güvenlik amacıyla üzerimde taşıma niyetinde olduğum için kısa olanı daha hoşuma gitti ama zigana sport hakkındaki olumlu/olumsuz yorumlar kısası için de geçerli midir bilmiyorum. 

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ersin_5858
Geçerliymiş

Alıntı

Merhaba abilerim , ustalarım , silah severler.

Uzun bir bekleme süresinden sonra 20.10.2017 tarihinde MKE İstanbul şubesinden Zigana sport bk aldım. Çok uzun zamandır bu silahı inceledim. SAS komando olan yeğenim de silah seçerken bana sorduğunda bu silahı aldırmıştım. Son zamanlarda oldukça fazla çeşit yerli ve kaliteli silah ( eskiye göre vede bana göre ) seçenekleri arasında gidip gelirken bu silaha karar verdim. En son 3 seçenek arasında kalmıştım. 1- Zigana sport 2- Canik tp9sfx 3- Zig m1911

Bu silahı seçmemdeki en büyük nedenlerden biri yeğenimin çok zor şartlar altında vede her türlü zorlamasına rağmen hiç bir sorun çıkarmadı. 5 ayrı yerli ve yabancı modellerle birlikte 200 er atımlarına şahit oldum. Hedef başarısı olarak bu kişisel olduğundan bunu göz ardı edersek diğer modellerde ufak tefek sıkıntı olsa da sport modeli takır takır 200 atımı yaptı. Bu atımlar da çamura bulandılar , suya sokuldu , hedefi 50 m. ayarladılar ve 3 er şarjör dolu şekilde atışa başladılar. Orada ki performansı gayet güzel geldi bana ki , kendi aralarında ki yarışma sonrası yeğenimin yüzünde ki tebessüm ve gurur kimin galip olduğunu gösteriyordu. Diğer modeller arasında Gock - Baretta - Walter ve diğer yerli model olarak da Sarsılmaz bulunuyordu.Hepsi 9x19 mm.

Bir diğer neden ise .45 acp merminin daha zor bulunuyor olmasından dolayı ( son 5 aydır MKE de yeni silah alanlara verilen hariç satılmıyor ) her ne kadar 1911 hastası olsam da gönlümün bir köşesinde saklı kalmaya devam edecek. Bu nedenle de mermi sıkıntısı yaşamamak için 9x19 mm daha uygun geldi bana.

Başka bir neden ise benim el biraz kaba olduğundan ve elime güzel oturduğunu hissettiğimden dolayı bu modele karar verdim.

Bir ara TP9SFX e kayar gibi oldum. Ama sonuna kadar zorladığım limitimden dolayı mecburen vazgeçmek zorunda kaldım. Fakat bu silahın başarısı ile bir Türk olarak gurur duyuyorum. Niyetimde bir sonraki silah olarak şimdilik bir kenara koydum.

Sport modeli ise benim hem gözüme , hem elime uyduğu için gönül rahatlılığı ile tercih ettim. Tabi ki aklımda bir çok soru yok değil. Neden bu silahlar ( hepsi aynı şekilde ) yurt dışında bu kadar ucuz iken Türkiye de bu kadar pahalı. Arada ciddi bir fark var üstelik. Neden kendi ustalarımız kendine has bir tabanca çıkarmıyorlar ? Neden bir klonlama hevesi var ? tabi ki 1911 anlarım ve doğru bir strateji. Ama bir çok Glock - Sig - Baretta vs modellerinin kopyaları var ? Bu soruların arkası kesilmez. Ha şunu sorabilirsiniz ' sen ne yapıyorsun bunun değişmesi için ? ' Bende fabrikalara bu konuda geri bildirimlerde bulunuyorum. Umarım çok daha iyi , kaliteli ve ustalık akan kendimize özgü tasarımlarımız ile daha da iyi işler çıkarırız.

Sahip olduğumuz silahları Allah CC kötüye kullandırmayı nasip etmesin ve utandırmasın diyerek ilk mesajıma son veriyorum.

NOT : atam olduysa af ola.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Fruktoz23, browning 61
Fiyat farkının nedeni %18 kdv %20 ötv %23 mke kar payından kaynaklandığını öğrendim.

Alıntı

Yanlış anlamayın ama bir SAS komandosu silah seçimi için size mi ? soruyor . Ben bile bu cahil halimle sormam , hiç alamıyorsam alacağım temiz ikinci el bir CZ dir. Uzun namlu boyu ile belki hedef atıcılığı için düşünülebilir ama poligon da denediğim de pekte istediğim sonucu alamamıştım (Düşüncem bir görev silahının özellikle öyle bir görevde ki birisinin silah seçimi içindir .)

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Dr.Vatan, Huysuz
Bu memlekette acilen tahıl ve karbonhidrat ağırlıklı beslenmeden protein ağırlıklı beslenmeye geçilmesi lazım....

Alıntı
19 üye teşekkür etti:
kut4, sirflayer, Xlll, Rangeman, AteşErim, sem, matador, zarif_, defender45acp, Huysuz, şahin44, LKT, Dr.Vatan, lenduha, serdaraktas, asuspc, alpago, Tonyukuk ÖTUKEN, jeronimo
Cool story.

Alıntı

'' Şeker, en tatlı zehirdir.''

Prof.Dr. Canan KARATAY

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
lupus, serdaraktas, alpago, Tonyukuk ÖTUKEN

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi