Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İMDAT.. BERETTA ALACAĞIM, AMA HANGİSİ BİLEMİYORUM
Sn. Çaylak elbetteki bu sitedeki hiç kimse tabanca-tüfekleri birini vururuz diye almamıştır Smile Hobi,spor ve gerekirse savunma amaçlıdır, şüphem yok Smile
Artık tabanca olayına biraz daha farklı bakıyorum (Kişisel tercihim). Tekrar bir tabanca alırsam, durduruculuk faktöründen dolayı min. kalibre tercihim .357 Mag. ya da 45 acp. olacaktır Smile

Alıntı

(02-04-2011, 07:06 PM)durango demiş ki: Sn. Çaylak elbetteki bu sitedeki hiç kimse tabanca-tüfekleri birini vururuz diye almamıştır Smile Hobi,spor ve gerekirse savunma amaçlıdır, şüphem yok Smile
Artık tabanca olayına biraz daha farklı bakıyorum (Kişisel tercihim). Tekrar bir tabanca alırsam, durduruculuk faktöründen dolayı min. kalibre tercihim .357 Mag. ya da 45 acp. olacaktır Smile

Sn durango,
bu sitedeki hiç kimsenin tabanca-tüfekleri birini vururuz diye almadığından hiç şüphem yok. Uzun zamandır siteyi hayranlıkla takip eden, ancak yeni üye sıfatıyla yanlış anlaşılmak istededim sadece.

Alıntı

Üstadlar,
bu kadar mı yorumlar, teşekkür ederim.

Alıntı

Mkek in gelecek beretta partisinde maalesef 84fs bulunmuyor,7.65 bir silahı ise taşıma amacıyla şahsen ben almam.
92fs taşımak için büyük ve kaba bir silah gereken diğer güvenilirlik detaylarını arkadaşlar zaten vermişler.

Gelecek partiden beretta px4 storm compact modeline göz atın kriterlerinize en çok uyan silah bu gibi görünüyor.

Alıntı

Sn Blackcolt,
bilgilendirme ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Bahsettiğim üzere ilk silahım olacak ve taşıma ruhsatlı olacak, ancak çok da fazla üzerimde taşımayı düşünmüyorum. Forum üstadlarının yorumlarını okudukça, henüz katetmem gereken çok yol olduğuna karar verip, başkaca araştırmaya devam etmeden, şu anda MKE'de mevcut tek Beretta modeli olan F81'i almaya büyük ölçüde karar vermiş gibiydim. Dediğim gibi; sonuçta ilk silahım olacak bu. 7,65'i taşıma amacıyla tavsiye etmemenizin sebebi nedir, açıklayabilir misiniz.
Saygılarımla,

Alıntı

Sn. Çaylak,

Şu anda satışta olan F81 model Beretta'lar bir önceki partinin önündeki partiden kalma. Sanırım fiyatı da 2000 küsür dolar olması lazım. Herkesin söylediğine göre o partinin fiyatları biraz yüksekmiş. Ben son gelen partiden fs92 Compakt'ı 1780 dolar civarı birşeye almıştım. Ben Ankara'nın yolunu tuttuğumda aklımda hiç Beretta almak yoktu. Hiç tam boy fs92 almadığıma pişman olmadım. Aksine silahıma her geçen gün daha büyük bir tutkuyla bağlanıyorum. Ben de silahımı alırken arada sırada taşırım diye düşünmüştüm ama vücudumun bir organı gibi hissetmeye başladım. Yanımda olmadığı zamanlarda sürekli eksiklik hissediyorum. Bi ara tam boy inox 92 almayı düşündüm ama alt gövde ile üst sürgü arasındaki renk tonu farkı yüzünden almadım. İyi ki de siyah renk almışım.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn Seyhan,
F81'in fiyatı MKE'de şu an 1.890 USD görünüyor. Bu durumda siz FS 92'yi çok iyi fiyata almış görünüyorsunuz.
Yeni gelecek FS 92'lerin fiyatının da 3.000-3.500 USD'den aşağıda olmayacağını düşünüyordum. Ama sizin aldığınız fiyata makul bir zam ilave edilerek satışa sunulacak olursa tabi ki benim de tercihim FS 92'den yana olur. Tek endişem taşıma, ama siz diyorsunuz ki, zamanla alışırsın ve üzerinde olduğunu hissetmezsin bile.

Alıntı

(04-04-2011, 12:08 AM)Caylak demiş ki: Sn Seyhan,
F81'in fiyatı MKE'de şu an 1.890 USD görünüyor. Bu durumda siz FS 92'yi çok iyi fiyata almış görünüyorsunuz.
Yeni gelecek FS 92'lerin fiyatının da 3.000-3.500 USD'den aşağıda olmayacağını düşünüyordum. Ama sizin aldığınız fiyata makul bir zam ilave edilerek satışa sunulacak olursa tabi ki benim de tercihim FS 92'den yana olur. Tek endişem taşıma, ama siz diyorsunuz ki, zamanla alışırsın ve üzerinde olduğunu hissetmezsin bile.

Sn. Çaylak,

Ben sabah işe giderken belime takıyorum ve akşam işten eve geldiğimde çıkarıyorum. Yani anlayacağınız bütün gün üzerimde. Şimdiye kadar da rahatsızlık verici bir durum olmadı. Hem de belimde 3 tane fıtık olmasına rağmen.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn.Çaylak,
Sürekli takım elbise giyiyorsanız, koltukaltı kılıfla da taşıyabilirsiniz sanırım çok zorlanmadan.

Bence çok acele etmeden biraz sabredip yeni partinin gelmesini bekleyin. Vitrinde görüp ondan sonra karar verin.
Eğer İstanbul'da iseniz MKE Gümüşsuyu'na gidip, Girsan Standın'dan Yavuz16 Regard'ı inceleyiniz. Kalite olarak uzaktan yakından alakaları olmasa da şekil olarak Beretta FS 92'den klonlanmaya çalışılmış(!) bir tabanca. El azından size silahın genel hatlarını, sizin tarafınızdan taşınıp taşınamayacağını görme şansını verir.

Ama bu işlemi yaparken mümkünse stand görevlisine kulaklarınızı tıkayınız ki size silahın mükemmel(!) özelliklerinden bahsetmesin.

Saygılar.

Alıntı

Sn Seyhan bilgilendirmeniz için teşekkürler

Sn Red Kit,
aynen öyle, sürekli takım elbise ile kullanacağım, ama koltuk altı kılıf uygun olur mu bilmiyorum. Hani üzerimde silahın olduğunun anlaşılmasını pek istemiyorum. Koltukaltı kılıf belli olmaz mı dışarıdan.

Maalesef İstanbul'da yaşamıyorum, ancak henüz Beretta'ya karar vermeden önce bulunduğum şehirde bir Girsan Bayii bana Yavuz 16 Compact satmaya çalışmıştı. O zamanlar henüz yeni başlamıştı silahlara ilgim. Çok sonra, Beretta'yı beğendikten sonra Yavuz 16'nın bu silahın klonu olduğunu anladım.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi