Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BHP TARİHÇESİ
yagız kagan demiş ki:silah mke çıkışlı olmasına ragmen seri no 511 ile başlıyor mm ve.........devam ediyor yani bu amerika içinmi üretilmiş oluyor öyle ise türkiyeye nasıl gelmiş
Sn.yagız kagan, BHP seri nolarındaki 245 model tanımı ilk değiştiği sırada, sadece FN logolu modellerle, Browning logolu modeller ve 9x19 mm ile .40 SW modeller arasında farklılık oluşturma gayreti nedeni bir kavram kargaşası yaşandı. Ancak uzun bir süredir direk 511 model tanım kodu kullanılmaktadır. Silahınız standard Browning logolu bir model olup, Kuzey Amerika pazarı dışında satılanlardandır. Kuzey Amerika pazarı için üretilenlerde ise sürgü sol yanında ekstradan ABD Morgan Utah ve Kanada Montreal merkezlerinin isim vurguları da vardır.

Saygılar.

Alıntı

gerçekden baya bilmediğimiz şeyler varmış bu bilgileri buraya koyan arkadaşımıza teşekür ederiz.

Alıntı

sn lupus
kuzenimde L serisi bhp var, 4 yıl önce emekli bir bekçiden aldı. silah cok temiz görünüyor bhp den anlamadığım için cok fazla incelemedim ilk fırsatta resimlerini cekip paylaşmak istiyorum, paylasımlarınızda L serisi bir bhp görmedim, acaba orjinal bir bhp değil mi eğer orjinal değilse devlet nasıl personeline vermiş (ilk sahibi bekçini söylediğine göre)
saygılarımla...

Alıntı

Sn.cihan54, aşağıdaki harflerle başlayan seri nosu olan HP'lerin tamamı FEG üretimidir;
B, F, C, CO ve L.

Kuzeninizin HP'sinin gezini bir kontrol edin, eğer gez aralığı kare değil de yuvarlak bir şekilde yapılmış ise, buna rağmen namlu yüksüğü öne doğru çıkıntılı ise, seri nosundaki harf eki namludaki seri nosunda yoksa, silahın herhangi bir yerinde göreceğiniz ''perron'' yani balığın hiç bir kıymeti harbiyesi yoktur, bu silah da kesinlikle FEG yapımı bir kopyadır.

Saygılar.

Alıntı

lupus demiş ki:Sn.cihan54, aşağıdaki harflerle başlayan seri nosu olan HP'lerin tamamı FEG üretimidir;
B, F, C, CO ve L.

Kuzeninizin HP'sinin gezini bir kontrol edin, eğer gez aralığı kare değil de yuvarlak bir şekilde yapılmış ise, buna rağmen namlu yüksüğü öne doğru çıkıntılı ise, seri nosundaki harf eki namludaki seri nosunda yoksa, silahın herhangi bir yerinde göreceğiniz ''perron'' yani balığın hiç bir kıymeti harbiyesi yoktur, bu silah da kesinlikle FEG yapımı bir kopyadır.

Saygılar.

Sayın Üstadım , bahsettiğiniz ayırıcı özelliklere bakmasak bile L harfi ile başlayan seri numaralı BHP, FEG değil midir zaten dediğinize göre ?

Anladığım şu ki bu harflerle başlarsa FEG, bu harflerle başlamasa da bu özelliklere haiz ise yine FEG mamulüdür, farazi incelediğimiz herhangi bir Hacı BroBig Grin..

SAYGILAR..

Alıntı

Aşağıda oldukça nadir görülebilecek iki BHP görüyorsunuz. Bu silahlar 1989 üretimi, çift taraflı emniyet manevelası ve iğne emniyet kilidi olan, ancak gez ve arpacıkları henüz klasik şekilde olan ara geçiş modelleridir. Bu silahların gövdeleri de klasik blok malzemeden talaş kaldırılarak üretilmiştir ve kabza tabanında hassas döküm giriş hatları yoktur. Kabza takımı ise yurdumuzda pek makbul olan alelade sarı renkli ahşap olmayıp, gerçek cevizdir. Yüzey ise gerçekten çok güzel tesviye edilerek, harika bir meneviş yapılmış.

[Resim: 90908526.jpg]

[Resim: 80449154.jpg]

Alıntı

Sn.Lupus,

Konuyu aylar öncesinde okumama rağmen üyeliğim olmadığından teşekkürlerimi ancak iletebiliyorum.Bhp'ler benim için
silah sevgisinin temelini oluşturmakta,aynı zamanda,bugün dahi, üstün teknoloji yardım ve desteğiyle üretilen, diğer
bütün silahlar, kısa süreliğine, göze hoş görünmelerinin ardından,belli bir süre sonra,niteliklerini kaybedip,tekrar yerini bu esrarengiz silah'a kaptırmakta.Bahsettiğim,çok daha dayanıklı,daha hassas grupman yapması değil,onda başka birşey var.
Nedir bilemiyorum.Teknik açıdan mantıkla yaklaşıyorum ama nafile.Benzer duyguyu 1911'lerdede yaşıyorum.

Paylaşımınız için teşekkürler.

Alıntı

Onlar ruhumuza yer etmiş Sn.SPARTANSmile

Alıntı

Sn.Lupus üstat,geçenlerde MKIII tipi, ayarlı gezli Sport model (bizde don yırtan denir) bhp gördüm ve daha öncelerde de görmeme ramen çok farklı bir özelliği varmış gibi geldi bana.Namlunun birleşme yeri gözükmüyordu.Bu modellerin namluları tek parça olma gibi olasılık var mı yoksa çok iyi ısıl işlem ve polisaj mı yapılmış?

Alıntı

Sn.m16a2, ben de sizin tespitleriniz yönünde fikir beyan edeceğim. Eğer silahın üzerindeki namlu gerçekten orijinal namlusu ise kesinlikle atım yatağındaki ek hattının görülmesi lazımdı...Bu durumda ya herhangi bir işem yaparken bu hattı bozdular ya da çok ama çok eski bir BHP namlusunu buna uydurdular, ancak birinci seçenek daha makul gibi geldi.

Bu gibi durumlarda önerim şu olacak, atım yatağına fişek besleme rampası tarafından bakarsanız, atım yatağı çevresi boyunca ön namlu ucunun geriye uzantısının oluşturduğu hattı görebilirsiniz. Bu hat çok daha belli belirsizdir, ancak ayrım yapmanızda yardımcı olabilecek kadar da bellidir.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi