Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BHP TARİHÇESİ
[Resim: IMG_6915.jpg]

[Resim: IMG_6916.jpg]

[Resim: IMG_6917.jpg]

[Resim: IMG_6918.jpg]

Tabanca 245 PV seri numaralı üzerinde TC Polis yazısı olan seridir.

Boyasının orijinal olduğu söylenmektedir.Çok fazla bilgim olmadığı için silahı söküp iç kısmını çekmedim.İstenilen rakam 5000 TL civarı ( Fiyat yazmam doğru oldu mu bilmiyorum yanlışsa şimdiden özür dilerim.)
Siz kıymetli forum üyelerinin değerli bilgilerine ihtiyaç duyduğum için sizlere sormak istedim.

Teşekkür ederim.
Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
12gauge
(22-11-2017, 09:49 AM)12gauge demiş ki: Sn. selcuk_01,
Değerli üstadlar mutlaka daha ayrıntılı bilgiye vakıftırlar ve sizi bilgilendireceklerdir. Ama bu forumda 3'ü okuyucu 2'si yazar toplamda geçirdiğim 5 senenin bana öğrettiği bir şey varsa, o da 1985 model BHP'nin satın alacağınız sıfır Sarsılmaz'dan 100 kere evla olduğudur. Saygılar

+1  Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
12gauge
Tabancanın boyası orijinal değil, sonradan tekrar boyanmış Sn.selcuk_01... Allah sahibine bağışlasın, sizden uzak olsun.

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
Xlll, selcuk_01, tirendaz, foottwo, tekoglu, serdaraktas, zarif_, 12gauge, PersonalDefence, blueokkes, pasa_7676, Misafir34, mimaslan, karabasan, usame
Sn. Lupus

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Siz ve sizin gibi üstadlarımız sayesinde doğru bilgiyi öğrenip,isabetli karar vermeye çalışıyoruz.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
12gauge
1993 sonrası BHP lerin namlu altı kilit takımlarının da, namlu ile birleşim yerleri güçlendirilmiş, fişek besleme yatakları daha sağlıklı besleme ve çıkarma için daha derin boğazla üretilmiştir. Bu namluları ayırd etmenin yolu da, CZ ve BHP namlularının fişek yatağının tepesinde ince bir çıkıntı vardır. Bu namlularda artık bu çıkıntı kaldırılmıştır.
Yani 1993, mümkünse 1995-96 sonrası üretilmiş olan BHP'ler, iddia edilenin aksine, atıcılık açısından en rafine olanlardır.

Saygılar.

(21-01-2016, 10:01 AM)lupus demiş ki: Sn.Abdullah37,

NW ve NT serisi BHP' ler, namlu kilit kancasının altındaki güçlendirme, namlu fişek yatağına açılmış olan kontrol penceresi, traşlanmış arka sürgü rayları haricinde aynı metalurji ve işçilikle üretilen tabancalar. Her ikisi de düzenli bakımla ve idame ile ülkemiz şartlarında bir kaç neslin ömrünü tüketebilecek tabancalar. 1994 üretimi, temiz ve diri bir Practical mevcut özellikleri ile de ömürlük bir tabancadır. Eğer makul bir fiyatla alınabiliyorsa, alamayanı dibekte keşkek gibi dövmek lazım. Smile

Saygılar.

Herkes selam 
Bu forumda bilgi paylaşımı yaparak ben ve benim gibi kişilere yardımcı olan herkese teşekkür bir borç bilirim
Sorum sayın lupus hocama iki yerde su şekilde msj var ilkini okuduğum da almayı düşündüğüm 94 model 245NW kodlu silahin bütün değişikliklere sahip olduğunu ikinci mesajda 96 modele göre bazı eksiklerinin olduğunu anladım bütün sayfaları okudum tam emin olamadım birde 94 model yuvarlak tokmak sahibiyle konusmadim resimlerni gördüm kendiside değişmiş olabilir fakat fabrika çıkışı bu şekilde bir model varmı onunda sormak isterim

Alıntı

Soruma cevap alamayisimin sebebini benim birseyleri eksik yapmis oldugumu dusunuyorum yardici olursaniz sevinirim

Alıntı

(22-02-2018, 08:46 AM)Misafir34 demiş ki: 94 model 245NW kodlu...
94 model yuvarlak tokmak...
Fabrika çıkışı bu şekilde bir model var mı?

MKIII serisinin Practical ve Capitan modelleri fabrikadan yuvarlak mahmuzlu horoz ile çıkar.

Fabrika çıkışı yuvarlak mahmuzlu horozu ile BHP MKIII CAPITAN...

[Resim: wm_9324635.jpg]

Fabrika çıkışı yuvarlak mahmuzlu horozu ile BHP MKIII PRACTICAL...

[Resim: cq5dam_web_835_835.jpg]

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
karabasan, pasa_7676, Geneve Dogan Tanka, yavuzmete, serdaraktas, asuspc, usame, tirendaz, wubıh, heisenberg, Gazanfer, Sabri, Misafir34

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi