Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 7 Oy - 3.86 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remington 11-87 Premier
İsteseler tabii ki getirtebilirler Sn mehmet24. Ben getirtmekle uğraşmayacaklarını tahmin etmiştim. Ayrıca, getirtip 150-200 USD'den satarlarsa çok iyi fiyat olur.

Sentetik dipçik+el kundağını tedarik ettikten sonra, kayış takabilmek için el kundağı somununu da değiştirmek gerekmekte. Sentetik dipçikte kayış bağlantı vidası orjinal olarak mevcut. El kundağının somunu ise mutlaka kayış takmaya uygun olanı ile değiştirilmeli. Linkini aşağıya ekliyorum ürünün. Bunu da Sarsılmaz ile konuşarak getirtmeye çalışın derim.

http://www.gunaccessories.com/UncleMikes...hotgun.asp

Herkes sizin gibi benim gibi sentetik dipçik+el kundağının peşine düşmez ama yukarıdaki ürün gelirse (veya şu anda stokta varsa, ben aldığım sırada yoktu) pek çok kişi satın almak ister.

Ayrıca sanıyorum benim tüfekle sizinkisi aynı partide ithal edilmiş olsa gerek. Ben aldıktan sonra bir daha memlekete Remington ithal edilmedi diye biliyorum. Sözkonusu partinin son tüfeği de size nasip olmuş, çok iyi bir seçim yapmışsınız.

Saygılar

Alıntı

Henüz avlanma imkanım olmadı malum av sezonu kapandı. Ama trap atışlarında şimdilik memnunum. Şayet son atışa gittiğimde gaz contasını yanlış takmışım(piston ile action bar sleeve arasına). Eve gelip temizleyince yanlış yere takdığımı fark ettim Smile
Kayış takmak için kullanılan somun ve başlıkları piyasada var diye biliyorum. 80 tl civarında.
Sentetik kundağıda av sezonuna kadar bekleyeceğiz umarım gelir.

Saygılar.

Alıntı

Copy+paste yapılsın sorun yok ama insan bir alıntıdır der, alıntı yaptığı kaynağın adını yazar.

[Resim: Greenshot_2011-05-28_19-16-28.jpg]

Alıntı

Çoluk çocuk işte...

Alıntı

Sn. Blacksea, benimde başıma benzer olaylar geldi. Açtığım konular başka forumlarda kaynak gösterilmeksizin yayınlandı. Sinirlenmemek mümkün değil gerçekten.

Bahsi geçen forumda üyeliğim var güzel bir mesaj yazarım şimdi emek hırsızına. Smile

Alıntı

REMINGTON 11-87 & 1100 TÜFEKLERİN UZUN ÖMÜRLÜ OLMASI İÇİN TAVSİYELER:
(18.11.2014 http://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?t=113015)

- İrca yayının 10.000 atımda değiştirilmesi (değişimin 5.000 atışta yapılmasını tavsiye edenler de mevcut. Kişisel yorumum; imkan var ise 5000 kurşun veya magnum dolu atımında ya da 10000 normal atımda yayın değiştirilmesi ÇN). Yayın yenilenmesi (yay bolt hızını düşürmekte olduğundan), tüfeğin sıhhati açısından (boltun kasaya darbesinin önlenmesi) plastik buffer?ın yenilenmesinden daha önemli. Yeni irca yayının boyu 15 inch olmakla beraber, mevcut yay 14,5 inche düştüğünde yenilenmelidir.
Plastik buffer yırtılıp dağılmadıkça değiştirilmesine gerek yok. Parçanın yenilenmesi için iğne ve iğne tutucu pimin sökülmesi gerekiyor. Yeni buffer deliksiz geldiğinden, iğne tutucu pim için matkap ile delik açmak gerekiyor.
[Resim: IMG-20141118-WA0009.jpg]

- Atış esnasında oluşan vibrasyon nedeniyle kep ile kasa arasındaki metal-metal temasın azaltılmasında faydalı olacağından namlu kepinin dışı kaliteli gres ile hafifçe yağlanmalıdır.
[Resim: DSC00444_zps104c31ed.jpg]

- Namlu kepinin iç kısmı, kilit bloğunun darbelerine karşı hafifçe greslenmelidir.
Namlu altındaki, el kundağı desteği görevi gören çelik yay buşuna karşılık gelen düz kısım kaliteli gres ile hafifçe yağlanmalıdır. Böylece çelik yay buşu diye adlandırdığımız kırılgan parçanın servis ömrü iki katına çıkartılabilir.
[Resim: DSC00443_zps6121f400.jpg]

- Kasadaki, el kundağı desteği görevi gören çelik yay buşun oturduğu yer kaliteli gres ile hafifçe yağlanmalıdır (Resimde C şeklinde görülen izin olduğu yer, özellikle).
[Resim: DSC00446_zps0774a906.jpg]

- Tetik grubunun en üstünde görülen siyah parçanın en uç kısmı yağlanmalıdır.
Kaşığın ön sağ tarafında gözüken çıkıntı da yağlanmalıdır.
[Resim: DSC00445_zpsd6354ba1.jpg]

- 100.000 atım sonrası mevcut standart kilit bloğundaki aşınmadan mütevellit, kilit bloğu ölçü dışı (oversize L) blok ile değiştirilmelidir. (Sonraki 100.000 atım sonrası, namlu kepindeki kilit yuvası da aşınacağından namlu değiştirilmelidir). - USA için geçerli yorum.
[Resim: l_767266400_1.jpg]

- Gas Silindir içindeki çizgi ve çapaklar kontrol edilmeli varsa düzeltilmelidir. Böylece piston+piston seal in servis ömrü iki katına çıkartılabilir.(Barrel Seal yani O-Ring çıkartılıp, tekrardan yerine takılırken fişek borusu ucundaki dişlere bant sarmak, O-Ring in ömrüne müspet etki etmektedir).
[Resim: l_767200295_1.jpg]

- Şarjör borusu üzerindeki karbon kalıntılarını metal fırça veya kazıyıcı ile çıkartmaya çalışılmamalıdır. Aksi takdirde, uzun vadede, borunun dış çapında azalma ve neticesinde gas kaçağı oluşabilecektir. Kalıntıları temizlemek için solvent, plastik kazıyıcı, misal eski kredi kartı gibi, kullanılmalıdır. (Şarjör borusunun kırılma tehlikesine karşı, irca yayı değişimi vs durumlarda, namlusu sökülmüş tüfek, şarjör borusu üstüne bastırılmamalıdır).

- BRAEK FREE veya benzeri yağlayıcıdan bir damla, iğne yayının en çok stres yüklenen orta merkezine damlatılmalıdır.

- Kulak temizleme çubuğu ile (kesilme tehlikesi nedeniyle parmaklar ile değil) kasanın içi özellikle kanallar yağlanmalıdır. Hem kasanın hem de link in ömrü böylece uzamış olur. Linkin kasa kanalları içinde çalışan kısımlarının polishing yapılarak parlatılması faydalıdır.
Resimde görülen kasa içindeki namlu kepinin oturduğu köşe de hafifçe greslenmeli veya yağlanmalıdır.
[Resim: DSC00448_zps8e7e9b10.jpg]

- Action bar üzerindeki beyaz noktalar yağlanmalıdır.Action barın kırılgan noktası olan sağ bacağı greslenmelidir.
[Resim: DSC00447_zps271c9b91.jpg]

- Çok fazla sayıda atış yapılacak etkinlik sözkonusu ise; kırık olmasa dahi 5.000 atımda link in ve iğne yayının ve piston+piston seal in ve el kundağı desteğinin, 10.000 atımda tırnak ve irca yayının, 3.000 atımda O-Ring in yenilenmesi, güvenliğin arttırılması amacıyla tavsiye olunur. - USA için geçerli yorum.

- Tırnak kırılma tehlikesine karşı: Namludaki tırnak kitlenme yuvasında varsa çapaklar temizlenmeli. Tırnağın kendisinde varsa, çapaklar temizlenmeli. Yeni tırnak temin etme durumunda ise 870 Police modelinde kullanılan ve MIM olmayan tırnağın teminine çalışılmalıdır - USA için geçerli yorum.

Saygılarımla,

blacksea.

Alıntı

Öncelikle herkese selamlar ve saygılar sunuyorum. Bu yazıyı bu konuya yazmamın doğru olup olmadığını da bilemiyorum. Yeni üyeyim, affınıza sığınarak, bilgi almak maksadı ile yazıyorum.
2007 yılında bir Remington 1187 premier aldım. Forum sayesinde tüfeğimin LC ( light contour ) olduğunu ögrendim. Sayın Blacksea'dan aldığım feyz ile de tüfeğimin bakımını kendim yaptım geçenlerde. Aslında savunma amaçlı tüfek almak niyeti ile gitmiştim av bayiine. Satıcı arkadaş bu tüfeği almamı, evladiyelik olduğunu, ileride av yapmak istersem de kullana bileceğimi söylemişti. Benim bazı sorularım olacak tekraren affınıza sığınarak.
Tüfeğimi slug namlu ile kullanmak istiyorum. Mevcut namlu 71 cm ve bence uzun. Buradan aldığım bilgilerde bu tüfeğe slug namlu takılabileceği ( el kundağının değişmesi sartı ile ) belirtiliyor. Bir süredir bakıyorum ilan sitelerine ancak yok. Amerika sitelerinde satışta olan slug namlular mevcut. 168 $ 18.5 inç ( yanlış çevirmiyorsam 47 cm ), 219 $ 21 inç (53cm) gibi ( güncel fiyatlar olmayabilir- ingilizcem kötü). Bu namlular sipariş edilebilir mi? yada Amerika'dan gelen birilerine getirte bilirmiyim? Gümrükte takılır mı? Yasal engel var mı? ( vardır sanırım ama emin olamıyorum )
Bu tüfeğe slug namlu yaptırılabilir mi? Yaptırılsa verimli olur mu? Nereye veya kime yaptırılmalı? Tam uyan bir yerli taklidi var mıdır? yeni namlu ruhsatta sorun yaşatır mı? Niyetim, 47 cm veya 51 cm bir slug namlu ile tüfeğimi kötü gün tüfeği olarak muhafaza etmek...

Alıntı

Sn mehmet01,

Slug namluyu USA'dan online sipariş edemezsiniz. Namlunun ülkemize ithalinin, belli izinler alınmadan yapılması, USA kanunlarına göre suç olduğundan, göndermezler. Gönderselerde gümrüğe takılır.

Konya'da, Düzce'de yedek namlu yapanlar vardır ama nasıl yaparlar orası muamma.

Naçizane önerim, avcılık sitelerinin satış bölümlerini sabırla takip edin. Orjinal av namlusu veya orjinal slug namlu satışına mutlaka bir süre sonra rastlarsınız. Fiyatı biraz pahalı olsa da bekleyince bulunur diye tahmin ediyorum.,

Saygılar.

Alıntı

İstanbul'da bir av bayiinin sitesinde remington 1100 slug bir namlu gördüm, ancak 2.800 tl gibi bir bedel koymuşlar. Bana biraz pahalı gibi geldi. Fiyatın doğru olup olmadığını teyit için aradım evet fiyat budur dediler. Bana yüksek bir bedel gibi geldi, siz ne dersiniz?

Alıntı

Hem pahalı, hem de o bütçeye sıfır ya da ikinci el slug namlulu ithal bir tüfek çok daha akıllıca olur.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi