Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 7 Oy - 3.86 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remington 11-87 Premier
Sayın blacksea, emeğinize sağlık çok verimli bi paylaşım yapmışsınız.
İzniniz olursa size birşey danışmak isterim. Yaklaşık 3 ay önce bende Sarsılmaz' dan Remington 11 87 Premier lc aldım. Tüfeği yüzüme aldığımda bantdaki çizgilerde yamukluk görünüyor. Bant düzgün ama üzerindeki frezelerde yamukluk var. Acaba bu sizin silahınızda da var mı? Yoksa benimki mi defolu?..Saygılarımla..

Alıntı

(02-04-2011, 04:30 PM)cihan54 demiş ki: Zevkle okuduğum bu güzel çalışmanız için teşekkürler sn.blacksea, elinize sağlık.

Teşekkürler Sn cihan54.

(20-04-2011, 10:48 PM)mehmet24 demiş ki: Sayın blacksea emeğinize sağlık çok verimli bi paylaşım yapmışsınız.
İzniniz olursa size birşey danışmak isterim. yaklaşık 3 ay önce bende sarsılmazdan remington 11 87 premier lc aldım. tüfeği yüzüme aldığımda bantdaki çizgilerde yamukluk görünüyor. bant düzgün ama üzerindeki frezelerde yamukluk var. acaba bu sizin silahınızda da varmı? yoksa benimki mi defolu.. saygılarımla..

Öncelikle yeni silahınız hayırlı olsun. İzlerde belli belirsiz bir yamukluk var . Bence hiç kafanızı takmayıp, keyfini çıkartın.

Alıntı

Cevabınız için teşekkür ederim sayın blacksea. Tüfek hakkında size birkaç sorum daha olacak. Plastik dipçik ile el kundağını nereden kaç tl ye aldınız acaba ve plastik el kundağı ahşapdan daha kibar mı, yoksa resimlerde mi öyle görünüyor?.. Hem biraz hafiflik, hem de kibarlık için almayı düşünüyorum.. Saygılarımla..

Alıntı

(21-04-2011, 12:15 AM)mehmet24 demiş ki: Cevabınız için teşekkür ederim sayın blacksea. Tüfek hakkında size birkaç sorum daha olacak. Plastik dipçik ile el kundağını nereden kaç tl ye aldınız acaba ve plastik el kundağı ahşapdan daha kibar mı, yoksa resimlerde mi öyle görünüyor?.. Hem biraz hafiflik, hem de kibarlık için almayı düşünüyorum.. Saygılarımla..

Her ikisinide USA'dan getirttim, bu tip parçalar balistiğe haiz olmamaları nedeniyle fiyatları 100 USD'yi geçmiyor ise, USA'dan alınabilir. Bana toplam maliyetleri 150 USD arasında bir rakama çıkmıştı yanlış hatırlamıyor isem ama ben siparişte hata yapmış ve mecburen 2 defa nakliye ödemiş idim.Synthetic ile ahşap arasında kibarlık veya hacim olarak pek bir fark yok ama tüfeğin ağırlığı birkaç yüz gram hafifliyor. Benim bunları tedarik etmemdeki amaç orjinali çok güzel olan ahşap kundakları korumak idi. Tüfek, tabanca gibi değil arazide kolayca çizilebiliyor.

Sn mehmet24, forumumuzda imla-yazım kuralları konusunda çok dikkatliyiz. Özellikle cümleye başlarken büyük harf ile başlamak konusunda.

Saygılar

Alıntı

Elinize emeğinize sağlık her avcının aklının bir köşesinde yer etmiş bir tüfektir hele böyle combo olunca dahada güzelleşiyor.

Alıntı

Teşekkürler sayın Blacksea. Tüfeğe askı kayış aparatı takmak istiyorum. Avlandığımız bölge dağlık ve sarp olduğu için kayışa ihtiyaç duyuyoruz. Ama malum dipçiğe delik açılması gerekiyo. Hem orjinalliği bozmamak için hemde hafiflemesi için sentetik olması en mantıklısı. Sentetik dipcik ile el kundağını kimin aracılığı ile getittirdiniz acaba ?

Alıntı

(21-04-2011, 11:57 AM)sansar59 demiş ki: Elinize emeğinize sağlık her avcının aklının bir köşesinde yer etmiş bir tüfektir hele böyle combo olunca dahada güzelleşiyor.

Sağolun Sn sansar59.

(21-04-2011, 12:56 PM)mehmet24 demiş ki: Teşekkürler sayın Blacksea. Tüfeğe askı kayış aparatı takmak istiyorum. Avlandığımız bölge dağlık ve sarp olduğu için kayışa ihtiyaç duyuyoruz. Ama malum dipçiğe delik açılması gerekiyo. Hem orjinalliği bozmamak için hemde hafiflemesi için sentetik olması en mantıklısı. Sentetik dipcik ile el kundağını kimin aracılığı ile getittirdiniz acaba ?

http://www.brownells.com

Dipçiği delmeden kayış takmak için boğma kayış vardı ve bir dönem Sarsılmaz Mercan'da satılıyordu diye hatırlıyorum, varsa o da işinizi görür.

Alıntı

Orjinalliği bozmamaktan çok hafiflemesi için sentetik düşünüyorum. Bayilerin hiçbirinde yok malesef. Sarsılmaz da kesin bir cevap veremiyor gelip gelmeyeceği konusunda. Ne slug namlusunu nede sentetik dipciğini bulamadım piyasada.

Alıntı

(21-04-2011, 03:12 PM)mehmet24 demiş ki: Orjinalliği bozmamaktan çok hafiflemesi için sentetik düşünüyorum. Bayilerin hiçbirinde yok malesef. Sarsılmaz da kesin bir cevap veremiyor gelip gelmeyeceği konusunda. Ne slug namlusunu nede sentetik dipciğini bulamadım piyasada.

Sentetik dipçik ve el kundağını Türkiye'de bulamazsınız. Sarsılmaz ayrıca yedek sentetik kundak getirtmez. Şu olabilir, soruyu yanlış anlayıp gelecek partideki ithal silahlar arasında sentetik 11-87 var mı şeklinde düşünmüş olabilirler.

Bu arada 11-87 Premier ülkemize artık ithal edilmeyebilir veya edilirse de 1 ya da 2 parti daha gelir diye tahmin ediyorum. Remington'un web sitesine bakıldığında üretime Sportsman serisi üzerinden devam ediyorlar.

Her halukarda hangi 11-87 ithal edilirse edilsin (super mag modelleri hariç) slug namlu gelen partide belli bir miktarda bulunur. Model farkından dolayı belki boya-ton farkı olur ama Premier LC'ye uyar. Bu arada inceleme yazısında da belirttiğim gibi Premier LC'ye slug namlu alınca namluya uygun el kundağı da almak gerek.

Burada bir parantez açayım: Benim getirttiğim sentetik el kundağı etli slug namluya uygundur. Sözkonusu plastik el kundağını 71 namluya taktığımda arada boşluk kalıyor, yani sizin namluya da olmaz.

Neticede sentetik el kundağı getirtmeye karar verirseniz şuna dikkat edin: El kundağı için 11-87'ye veya 11-87 Special Purpose'a veya 11-87 Premier'e uygundur deniyorsa bu el kundağı (slug namlu ile kullanım amacı dışında) sizin işinizi görmez. 11-87 Premier LC içindir deniyorsa işinizi görür fakat bunu da ileride almayı düşündüğünüz slug namlu ile kullanamazsınız.

Alıntı

Sarsılmazla görüşmem de remington 1187 premier lc için sentetik kundak ve dipçik istediğimi belirttim. Onlar da dört beş ay sonra bir ihtimal gelebilir dedi. Fiyatını sordum, 150 - 200 $ arasında olacağını söylediler. Bende yanlış anlamadıysam sentetik parça getirebiliyorlar.

Evet premier üretim durdurulmuş. Sarsılmaz da ki son premier de benim kısmetimmiş. Ellerinde baska kalmamış. Yurt dışından gelen silahlarda da sorun çıkıyormuş artık. Ne tür bir sorun bilmiyorum ama. Komşumuz 4 aydır benelli super nova bekliyor. Gümrükten geçirmemişler.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi