Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bot/Ayakkabı seçimi
Mammut çok kaliteli ürünleri olan bir marka . Botlarını bu kış kullandım su geçirmezlik , rahatlık ve hafiflik konusunda çok başarılı , kaz tüyü mont ve polar ceketlerini de kullanıyorum . Onlar da çok kaliteli fakat fiyatları aşırı pahalı. Greyder goratex botlarım ise 3. kışını geçirdi çok memnunum , hem diğer markalara göre ekonomik hem de onlar kadar kaliteli.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ismicey
[Resim: 20160216_193659_zpsjijoytfu.jpg]
[Resim: 20160216_193803_zpsrx916sea.jpg]

Arkadaşlar resimini gördüğünüz botu 2005 senesinde aldım. Şaka değil gerçek. Bağcık hizasına kadar suya sokmazsanız, su almıyor. Karda kullanımda da su almıyor. Termal özellikleri gayet tatmin edici. Aşırı sağlam bir bot. Bağcıkları dahi orjinal. Yalnız bayağı ağır ve kaba bir bot. En sevmedigim yanı, araç kullanırken 2 pedala birden basabiliyorsunuz. Aldığım ilk 3 sene hafif şartlarda yıllık 1 ay, sonraki 4 sene boyunca yine hafif şartlarda yıllık 2 ay, geri kalan zamanlarda ise ağır şartlar altında yıllık en az 2 ay olmak üzere kullanıyorum. Bottan artık sıkılıp yeni bot aldım lakin kullanmak nasip olmadı, evde yatıyor. Bi 3/5 daha dayanır gibi duruyor halen.

Yenisi bunun kadar iyi çıkar mı bilemiyorum.

[Resim: Screenshot_2016-02-16-18-49-28_zpshewm6d8v.png]

YDS ile ilgili olarak; inşaat ustaları çok seviyor. Özellikle kalıpçılar ve demirciler. Kalıpçılar ayakkabının taban kısmında çelik levha olduğunu, böylelikle ayaklarına çivi batmadığını, demirciler ise burun kısmında oval çelik bulunduğunu ve hasır gibi örülmüş tabliye demirlerine en uzun bu ayakkabıların dayanım gösterdiğini söylüyorlar.

[Resim: images%2012_zpsqys8mu8d.jpg]

Biraz da güzel olsa. Smile

Sağlıcakla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ismicey
Sn. Yasin ALAN

O bahsettiğiniz YDS botlar, iş güvenliği için üretilmiş olan iş ayakkabılarıdır. Şantiyelerde bu özelliklerde ayakkabılar giyilmesi mecburidir. YDS nin normal botları hatta askeri botları da mevcut.

Saygılar

Alıntı

(16-02-2016, 10:49 PM)S@riyerli demiş ki: Sn. Yasin ALAN

O bahsettiğiniz YDS botlar, iş güvenliği için üretilmiş olan iş ayakkabılarıdır.

Biliyorum, farkındayım, aksini iddia etmedim.

(16-02-2016, 10:49 PM)S@riyerli demiş ki: Şantiyelerde bu özelliklerde ayakkabılar giyilmesi mecburidir.

(16-02-2016, 10:49 PM)S@riyerli demiş ki: YDS nin normal botları hatta askeri botları da mevcut.

Saygılar...

Alıntı

Yds Kalahari GTX kullanıyorum oldukça memnunum. Trekking faaliyetlerinde ki başarısından dolayı kendisine biraz izin verip sadece trekking faaliyetlerinde ve karlı havalarda kullanıyorum. Yds ürünü almayı düşünen varsa Kalahari yerine Moraine GTX alın derim, özellik açısından Kalahariden üstün bir bot. Üstelik fiyatları da aynı.

Alıntı

Bugün öğle yemeği için bir avm de gezerken Timberland botlar gördüm mağazada. Bir deneyeyim dedim. Goratex modeli denedim.

Meret çok rahattı yafu. Smile Sanki ayağımda kocaman bot değilde yumuşacık bir ayakkabı vardı. Çıkarmak istemedim. Smile

Marka gayet iddialı, bütün dünyanın senelerdir bildiği kaliteli bir marka.

Ama sonuçta kullanmağım için tavsiye edemiyorum. Fiyatlarda % 50 indirimliydi sezon bitiyor diye. Kullanan ve almayı düşünen arkadaşlara duyurulur.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ismicey
Kışlık botların su geçirmemesi için yüzeyine badem yağı sürün derler. Özellikle ek dikiş yerlerine. Denedim gerçekten işe yarıyor ancak, derinin gözeneklerini kapattığı için terleme yapıyor.

Alıntı

Bu kış Keen'in Liberty Ridge modelini aldım, şu ana kadar da memnun kaldım.

Ancak 1,5 numara büyük almama rağmen botun boğaz kısmı bana göre dar ve giyip çıkartması hafiften rahatsız edici. Ben bilerek aldım, o ayrı.

Alıntı

(02-03-2016, 03:19 AM)TurkishMauser demiş ki: Kışlık botların su geçirmemesi için yüzeyine badem yağı sürün derler. Özellikle ek dikiş yerlerine. Denedim gerçekten işe yarıyor ancak, derinin gözeneklerini kapattığı için terleme yapıyor.

Eskiden kurban bayramı sonrası kuyruk yağlarını bu iş için kullanırdık. Futbol topunu yağlar, sonra da topa kafa atmaya çekinirdik kokudan. Deriye etkisi varmı bilmem ama dikişlerin daha dayanıklı ve esnek olmasını sağlardı.

Alıntı

(15-02-2016, 06:39 PM)cnrabt demiş ki: Jack Wolfskin marka texapo2re  modeli hem boğazlı uzun hem de kısa modelinden edindim. Benimle birlikte 2. kışı ve hiç memnun kalmadım. Mecburiyetten giymeye devam ediyorum. Karlı havayı bırakın sağlam yağışta bile su çekebiliyor. Herhangi yanlış bir kullanımım,çamaşır makinesi gibi falan olmadı. En son karlı havada Ankara gezimde ayaklarımın sırılsıklam ıslanmış olduğuna sayın lupus üstadım da şahit olmuştur.

Aynı markayla aynı sorunu, çiftçilikle uğraşmak suretiyle arazide hemen hergün bulunan ve ortalama 10 günde bir kamp faaliyetlerine katılan öz dayım da tecrübe etmiş ve Meindl edinmiştir. Son iki kıştır kullanmakta ve sıkıntı yaşamadığını belirtiyor.

Su geçirmez spreyler derdime çözüm olabilir mi acaba diye son çarem onlar kaldı yoksa pahalı bot için kesenin ağzını daha fazla açmak yerine ıslak havalarda çizmelerimle idare edeceğim gibi gözüküyor. Yada yds ile bir deneme daha yapabilirim.

Saygılar.

Bu konu başlığında daha önce böyle bir yazım olmuş. Yukarıda sevmediğimi bahsettiğim Jack Wolfskin texaphore2 ayakkabımda bugün farkettiğim bir durumu paylaşmak isterim. Sol tekinin küçük parmağa denk gelen yerinde bir yırtılma olmuş. İlk kışından itibaren su geçirmeye başladı henüz 3. kışını göremedi bile garibim. En ufak yanlış kullanımım olmadı sadece giydim o kadar. 

[Resim: IMG_6345.jpg]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
alone61, Yasin06, heisenberg, kararsız

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi