Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bot/Ayakkabı seçimi
''Ayrıca, bu tarz ayakkabıları alırken, ayak numaranızdan en az 2 numara büyük bir numara almalısınız. Ayağınız botunuzun ve ayakkabınızın içinde rahat hareket ederek üşümeyecektir. Ayrıca yokuş aşağı inerken parmaklarınız ezilmeyecek, ferah ferah ineceksinizdir. Smile Ayağa göre alınmış tam numara konusu tecrübeyle sabittir. Bir türlü 2 numara büyük bir bot veya ayakkabı alamadım. Sad Erken zamanda Gore-Tex astarları yırtarak botlarımın su geçirmesine ve ayak terlemesine engel olamadım. Hele yokuş aşağı inerken, baş parmaklarımın sızım sızım sızlamasına hiç engel olamadım.''

+1

Denemeden asla... Saygılar.

Alıntı

(11-01-2016, 02:52 PM)arsenal demiş ki: ''Ayrıca, bu tarz ayakkabıları alırken, ayak numaranızdan en az 2 numara büyük bir numara almalısınız. Ayağınız botunuzun ve ayakkabınızın içinde rahat hareket ederek üşümeyecektir. Ayrıca yokuş aşağı inerken parmaklarınız ezilmeyecek, ferah ferah ineceksinizdir. Smile Ayağa göre alınmış tam numara konusu tecrübeyle sabittir. Bir türlü 2 numara büyük bir bot veya ayakkabı alamadım. Sad Erken zamanda Gore-Tex astarları yırtarak botlarımın su geçirmesine ve ayak terlemesine engel olamadım. Hele yokuş aşağı inerken, baş parmaklarımın sızım sızım sızlamasına hiç engel olamadım.''

+1

Denemeden asla... Saygılar.

YDS den aldığım 2 bot tecrübeme dayanarak, ayak numaranıza göre sipariş verdiğiniz botun kalıbı yukarıda bahsettiğiniz sebeplerden büyük oluyor.40
numara giyiyorum gelen aynı numaralı bot nerdeyse 1 numara büyük gibi ayağıma...Gayet yeterli...

Eğer bahsedildiği gibi 2 no büyük alınacak olursa ayağımız yüzer ki buda gerek yerde bolca dal olan kamp alanlarında gezerken gerekse balçıklı yamaçlardan inip çıkarken vb durumlarda botumuzu kontrol edememize sağlar,rahatsızklık verir.

Diğer markalarda durum nedir bilemiyorum ancak çoğu markanın her ilde mağazası yok bu durumda int. sipariş verirken en sağlıklı yol
(bana sn. Alone61 in tavsiyesidir,tşk edeiyorum bir daha kendisine) decathlon,deichmann vs gibi mağazalarda ayak ölçümüzü alan aparatlar mevcut.Burada ayak
ölçünüzü (cm cinsinden)karşı tarafa bildirdiğinizde daha somut bir veri ile siparişimizi verir iki defa kargo beklemek zorunda kalmayız diye düşünüyorum..

Tabiki bot alınacaksa aslolan bahsedildiği üzre deneyerek almaktır Smile

[Resim: IMG-20151126-WA0002.jpg]

Alıntı

Sn.rainman , yıllardır YDS'nin çeşitli botlarını kullanan birisi olarak YDS'den memnun olduğumu söyleyebilirim.Ancak modeller arasında kalıp farkı olduğu aşikar.Aslında bu durum bir çok ayakkabıda mevcut.Her insanın ayak anatomisi fark gösterebiliyor.Ayakkabıda kullanılan tabanlık bile numarayı değiştirebilir.Ankara'yada hemen her sene yolum düştüğünden internetten bot-ayakkabı işine son verdim.Ama mecbur kalırsak da internetten başka çıkar yol yok...

Alıntı

(11-01-2016, 11:57 AM)1905sss demiş ki: Bu arada google a Toundra bot yazdım, çıkan sonuçlardan rastgele birine baktım 700 TL yi görünce kapattım sayfayı Smile

Sn. 1905sss, buralardan bakınca sayfayı kapatmakta haklısınız. Ben Amazondan almıştım hamdolsun Smile Tabiiki etkin kullandığım/kullanmak durumda olduğum dönemde bir fırsat olsa da giysem dedim desem yalan olur.Ancak alet güzel olunca giymesi zevk veriyor, bu model de öyle birşey.

Alıntı

Sezon sonu paylaşımı yapayım... Smile

Bu sezon edindiğim Hi-Tec Condor modeli müthiş çıktı. Dayanıklılığı ilerde göreceğiz, ancak bu markayla ilgili olumsuz bir bildirime de rastlamadım. Kendisi çocukluğumun en iyi markalarından olduğu için kullanırken ayrıca bir nostalji yaşıyorum.

[Resim: 9c6cb205b05e1a3085e2e6f42b1fa2b5.jpg]
[Resim: 429c163f45efd58296623fe5cba54614.jpg]

(Cumartesi Erciyesdeki vaziyet)

Hani SUV modelleri için arazi aracı görünümlü yol aracı derler ya, bu da spor ayakkabı görünümlü arazi botu. Biraz kaba maba, gemi gibi bir duruşu var ama Salomonla şehirde mayın botuyla geziyor görüntüsü vermiyorum en azından. Smile Soğuk koruması da, konforu da, su geçirmezlik özelliği de çok çok iyi.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ismicey
Sayın Sandeman,
Bu hafta sonu bot almayı düşünüyordum. Sizin bot çok güzelmiş, güle güle kullanın. Nereden aldınız acaba?

Alıntı

Etichet'ten almıştım efendim. Belki şubelerinde hala bulunuyor olabilir. Biraz daha tuzlu fiyatlara internette diğer sitelerde de bulunuyor ama.

Alıntı

Sn. sandeman,
200 TL nasıl fiyat?

Alıntı

Greyder in su geçirmez outdoor botları var. Acaba iyi mi tecrübe eden var mı?

Alıntı

Şahsen Greyder'in hiçbir ayakkabısından memnun kalmadım.Genellikle çok sert ve konfor yoksunu.Tek yorumum bu olabilir.2 yıl önce keen marka bot almıştım hem rahat hemde su geçirmezdi.(biraz çirkin ve tek sıkıntım buz üzerinde olduSmile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 3 Ziyaretçi