Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bot/Ayakkabı seçimi
Arazi için MEINDL (Alman malıdır kendisi) tercih ediyorum.

Sayın gurgula, sayın syılmaz; beton ve şantiye işleri için altı çelik plakalı, burnu yine polimer korumalı iş ayakkabılarım var ama artık pek kullanmıyorum.

Alıntı

Transferlerde ve günlük kullanımda Salewa ve Salomon'un metal parçası olmayan gore-tex botlarını kullanıyorum, daha bir paranoyak ülke dışında havaalanında botlarımı çıkartmam gerekmedi...
http://www.gore-tex.com/remote/Satellite...8158852056
[Resim: 129229f.jpg]

Çelik burunlu iş botu olarak ta Bates marka SWAT modelini kullanıyorum, özellikle uzun ömrü, yandan fermuarlı modelleri giyip çıkarması rahat olduğu, ve yazın fermuar açık ta rahat ettirdiği için tercih ediyorum:
http://www.batesfootwear.com/US/en-US/Pr...leryId=G-F

[Resim: bates_boot_gx8_400_2_1.jpg]

Alıntı

2011'deki bu eski konuyu, bir kaç haftadır Ankara ayazında kalmış elleri ve ayakları mecazen değil sanki derin dondurucuda kalmış biri olarak tekrardan canlandırmak istiyorum.

Son bir kaç haftadır Ankara soğuğunda kaldığımdan ve outdoor ürünlerine merakımdan dolayı marka fark etmeksizin bot ve eldiven arayışına girdim.

Salomon merrel gibi bu işi iyi yapan firmalardan ürün tavsiyesi isteyeceğim. Sayın Sandemanın tavsiye ettiği YDS'yi YDS'nin internet sitesinde bulamadım. YDS'nin kış ayı için kullanacağım tavsiye edebilebilecek ürünleri hangisidir?

Alıntı

YDS nin havaalanı yolundaki mağazasında teşhir ve diğer ürünleri bulunuyor. Bir bakabilirsiniz. Maksimum fiyat 120 tl idi. Ben YDS nin goretexlerini hiç kullanmadım ama Sn.Kararsız tavsiye ediyordu. Ben hala Toundra'da ısrarcıyım Smile

Alıntı

Son dörr yıldır kesintisiz Haix marka postal kullanıyorum. Haix Airpower P 9 çok derde deva.

Üretimi Almanya'dan Slovakya'ya almışlar sanırım ama kalite de çok fazla değişim yok.

Türkiye'de http://www.mak-shop.com adresinde bulabilirsiniz ancak fiyatlar kallavi.

Hiç YDS marka botum olmadı, aradaki fiyat farkına değer mi bilmiyorum.

Bununla beraber yerli malı ürün kullanmanın öneminin de bilincindeyim, bir sonraki alımımda YDS yi tercih edeceğim.

Alıntı

Değerli Dostlar,

Bu outdoor vs işlerinden anladığım soğukkuyu veya ayağa naylon torba geçirmekten ileri gidememişti. Bir bilene, Sn. kararsız' a şehir içinde ve hafif arazi şartlarında iş görme kapasitesini sordum. Yeterli olacağını söyledi. Henüz kara ve suya giremedim ama gerçekten sıcak tutuyor diyebilirim. Fiyatıda oldukça uygundu. Çok zor şartlarda kullanmayacaksanız deva olacağını öngörüyorum. Çok ağır değil. Yalnız kalıbı biraz dar. Seneye de giyme ihtimalini göz ardı etmeden, bir numara büyüğünü alırsanız sanırım daha rahat olacaktır. Smile

Saygılar, selamlar...

[Resim: BF81D526-04D3-49F4-A020-0B879E270378_zpsavp8etlr.jpg]

[Resim: E4A62E39-3A7F-42DE-BD0B-DEBB4F7BAC57_zpsxnxy4sp5.jpg]

[Resim: DABD3991-DC68-48DA-AB60-A36BA102025A_zpscqr0y5tb.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ismicey
(11-01-2016, 02:41 AM)sandeman demiş ki: YDS nin havaalanı yolundaki mağazasında teşhir ve diğer ürünleri bulunuyor. Bir bakabilirsiniz. Maksimum fiyat 120 tl idi. Ben YDS nin goretexlerini hiç kullanmadım ama Sn.Kararsız tavsiye ediyordu. Ben hala Toundra'da ısrarcıyım Smile

Fayda fiyat olarak YDS çok uygun ve dayanıklı. 2 senedir giyiyorum bir vukuatını görmedim.

Alıntı

(11-01-2016, 11:06 AM)ecorotti demiş ki:
(11-01-2016, 02:41 AM)sandeman demiş ki: YDS nin havaalanı yolundaki mağazasında teşhir ve diğer ürünleri bulunuyor. Bir bakabilirsiniz. Maksimum fiyat 120 tl idi. Ben YDS nin goretexlerini hiç kullanmadım ama Sn.Kararsız tavsiye ediyordu. Ben hala Toundra'da ısrarcıyım Smile

Fayda fiyat olarak YDS çok uygun ve dayanıklı. 2 senedir giyiyorum bir vukuatını görmedim.

YDS nin goratexlerini deneyeceğim. 240 TL ye satılıyor. Gerçekten rahat ve sağlamsa başka bir şey aramaya gerek yok. Goratex dedin mi 500 den başlıyor diğer markalarda...

Bu arada google a Toundra bot yazdım, çıkan sonuçlardan rastgele birine baktım 700 TL yi görünce kapattım sayfayı Smile

Alıntı

YDS'nin yurtdışı fiyatları oldukça pahalı. Kıymet bilmek lazım.

Alıntı

YDS konusunda bir deneyimimi aktarmak isterim, kullanıcıların aynı hataya düşmemesi için.

YDS internet sitesinden ayak numaranıza göre seçim yaparak alışveriş yaptığınızda gelen ayakkabının ayağınıza uyması biraz şans işi.Bu yıl personel için 3 farklı numarada bot aldık 3 üde kullanıcılara olmadı. Sorun sadece ayak numarasıda değildi bazıları boğazdan sıkıyordu bazılarıysa taraktan. Mümkünse ayağa giyerek denemekte fayda var.

Ben avda/arazide Amerikan Magnum marka bot kullanıyorum, Kadıköyde bir Askeri Malzeme satıcısından alıyorum. Orjinalliğinden %100 emin olamıyorum elbette ama performans itibariyle gayet memnunum. Fiyatlarda YDS nin üstünde olmakla birlikte kabul edilebilir seviyede. YDS nin bu firmayı satın aldığını duydum ama kesin olarak bilmiyorum.

Saygılar

Tugrul

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi