Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 3.67 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik 55 TP-9
Ben tek hareketli tetiği denedim.Gerçekten güzel bir kullanımı var.
Alternatif her zaman güzeldir. P210 gibi hassas tetikli ve pahalı tabancalar tek hareketli.

Sn. Tirendaz ,

Yazmıcam dedim ama dayanamadım .

" Lupus, yine inciler döktürmeye başlamış her zamanki saygısızlığı ile, kimsenin bilgisini sorgulamak size düşmez!!!! Ayrıca genelleme yapmaya da hakkınız yok!!!!

Tabi sizin dediğiniz gibi: "Kale boş olunca salla"

Çok haklısınız tamamen katılıyorum."

Bu satırları yazan kişi ile son mesajları yazan kişi aynı olamaz . Eğer aynı kişiyse : bir kişilik çatışması yaşıyor kendi içinde .

Şimdi biraz da ben ortalığı gereyim .

Sn. Özlem

Siz değilmisiniz saygısızca , kişileri saygısızlıkla itham eden ? Siz değilmisiniz o azıcık silah bilginizle yıllardır bu işe emek vermiş insanların bilgisini sınayan ? Siz değilmisiniz ÇAHİLCE tüm forum üyelerini " körler ve sağırlar " diye damgalayan ?

Boşuna Bir CACIK olamaz dememişler bu TP 9 a . Ben ilk günden beri Canik firmasının çalışanlarına akıl sır erdiremedim !!!

Kimi der ki silah parçaları Almanyada üretildi , kimi der " özgün tasarım " , kimi kendi markası için başka markaları karalar ... ... İnsaf arkadaşlar bakın iyi yaptıkalrınıza iyi diyorlar zaten .
Kalite kontrolünüz yok , standart yok , laf ebeliği çok . Tutulacak yeriniz yok ama hala derdiniz doğru söyleyenle .

Önceki mesajlarda fotoları olan ve 15 atımda kaplaması kalkan silah ne olacak ? Aynı seride imal edilen diğer silahları geri çağıracak mısınız ? Sorunu çözecek misiniz ?

Bozkurt Işıklı .

Sayın Hakan30,

Tek hareketli tetiği denedim dediniz, yine de tercihiniz ne olurdu merak ettim, tek hareketli mi yoksa tek/çift hareketli mi?
Ben çift hareketten yanayım, mühimmat kalitesi vs göz önünde bulundurarak. Tek hareket yerine, çift harekette daha hassas, reset'i daha seri olan bir çift hareket bana daha iyi geliyor.

Şu değerli cacık çalışanları adam gibi bir cevap verene kadar ne alırım ne aldırtırım bu vakitten sonra..

1. Ne zaman yurtdışına 150 usd den verdiğiniz silahları, keriz yerine koymaktan vazgeçip milletinize kucak açarak aynı bedelle satmaya başlayacaksınız?

2. Ne zaman adam gibi silah yapacaksınız? 20 senedir kumda çamurla uğraşan veletler gibi oyalanıp zaman demekle olmuyor, elin hs si 10 sene geçmeden dünya devi glocka rakip oldu be ya..

Hatta şu son iki üç sayfada yazılanları gördükten sonra, gene yurdum klasiği..Yarı cahil firma çalışanından niteliğine uygun inciler, forumdan edepli dokundurmalar.. Ulo cacıkta çalışan garibanlar.. Bu forumdakilerin en az yüzde 5 i dilediğinde silah tamirhanesi açmaya yetkili be gurban.. Kelle boş olunca böyle de sallanır elbet te bu seferki sanki kelleden olmamış gibi..

Ne yapayım değerli forumdaşlar, hepiniz fazla naifsiniz.. Birimizin aynı seviyeye inemesek te benzer ayardan giydirmesi gerek. Bizim milletin ahlakı değişti artık, hırlayana hırlamazsan, diş göstereni ısırmazsan adam olmaz. Sizin yaşlarınız 40 ı geçmiş, utanıyorsunuz belli ama ben öğrenciyken çingene mahallesinde oturdum. Ben alışkınım çingene tayfasına. Görüyoruz da işte bi halt olamadıklarını, gerekirse çirkeflik yap yemezlerse alttan alt, onu da yemezlerse ciddi soruları görmezden gel..

Salla gitsin denecek biri, bir sürü değerli adamın vaktinin boşa gitmesine sebep olmuş hepsi bu, neyse bendenizden bu kadar.

Şahsen misafiri de cacığı da salladım gitti..

Sn. Özlem,

Sorumu tekrar ediyorum ...

Önceki mesajlarda fotoları olan ve 15 atımda kaplaması kalkan silah ne olacak ? Aynı seride imal edilen diğer silahları geri çağıracak mısınız ? Sorunu çözecek misiniz ?

Bozkurt Işıklı .

Sayın Karasız,

Siz son mesajım cevap yazmayacağım dediğiniz için ben de size yazmamıştım.

Bu soruyu bana neden yönelttiğinizi öğrenebilir miyim? Konu buraya nasıl geldi, ben mesajlarım da da belirttiğim gibi, hiçbir marka, firma adına bu foruma kayıt olmadım, tamamen şahsi ilgimden dolayı buradayım.

O yüzden size bu konuda yardımcı olamayacağım, umarım arkadaşımızın problemi kısa sürede çözülür.

(17-06-2014, 09:11 AM)Ozlem demiş ki: Lupus, yine inciler döktürmeye başlamış her zamanki saygısızlığı ile, kimsenin bilgisini sorgulamak size düşmez!!!! Ayrıca genelleme yapmaya da hakkınız yok!!!!

Tabi sizin dediğiniz gibi: "Kale boş olunca salla"

Çok haklısınız tamamen katılıyorum.

Sayın Ozlem Hanımefendi,

Konuyu yeni okudum ve yazma ihtiyacı hissettim. Bendeniz silahlar konusunda cahilin önde gideniyim. Ne sizinle ne de değerli forum üyeleriyle bu konuda ne fikir alış verişi yapabilecek ne de çoğu anlatılan konuyu anlayabilecek düzeyde değilim. Ancak yukarıdaki hitap ve üslup beni çok rahatsız etti. Özellikle de Sayın Lupus'a saygısızca yönelttiğiniz ancak ihtiva ettiği anlam ve değer konusunda zerre kadar özümsemediğinizi açık ettiğiniz o hakarete karşı bir şeyler yazmayı borç bilirim. Çünkü,
"Saygısız" dediğiniz şahıs, bir mesai günü, hiç tanımadığı biri için, belki de işini gücünü bırakıp, ticari herhangi bir kaygı gözetmeksizin (bilmiyorum siz bu değerleri anlayabilir misiniz), onun ihtiyaçları doğrultusunda doğru bir silah alabilmesini sağlayabilmek adına -hatta temsil ettiği marka silahın tercih edilmesini sağlayabilecek müthiş donanıma sahip olduğu halde- değerli zamanını ayırmışlar ve bir kez daha şimdi şükran duyarak belirtiyorum, içime sinen bir silahı almama yardım etmişlerdir. Beraber geçirilen kısa süre zarfında sadece silahlar konusunda değil insani vasıflar ölçüsünde de üstad deyişini hak eden bir değer olduklarını göstermişlerdir.
Bir beyefendiye yapılan bu "saygısız"lığı İçime sindirememem kaynaklı cevabımdır size.

Bu kişisel/sübjektif nedenim. Objektif olursak, forumu bir kurumu temsilen değil de bir silah sever, Türk silah sanayinin gelişmesinden yana bir kişi olarak incelerseniz amacın bağcıyı dövmek olmadığını anlayacaksınız.

Sizi bu hadsiz üslubunuzdan ve yaklaşımınızdan dolayı ayıplayarak kınıyorum.

Saygılarımla,

Çarşı karışmış bende sandım ki benim silahla alakalı. Meğer benim silahın adı bile geçmiyor tartışmanın içinde Sn.kararsız'dan başka adını anan yok Big Grin özellikle firmaya yakın üyelerce... Gerçi firmanın yetkilisiyle görüştüm dün ben sizi arayacağım dedi o da hala aramış değil.

Sn. baris dediğinizi yaptım çekmeye başladığım an parçalar arası belli bir boşluk oluşuyor gözle görülecek bir sürtme yok ancak dediğiniz gibi olma ihtimali yüksek çünkü o kısım tamamen sorunlu ayrıca namlunun ön içe doğru olan kısmında da nokta kadar bir atma mevcut.

Sn. kararsız forum sayesinde derken gerek forumdan edindiğim teknik bilgiler ve incelemeler gerekse Sn. temrendar'ın yaptığı testler göz önünde bulundurulunca st9 ve tp9 öne çıkıyordu emniyet mandalı ve manivelanın olmayışı hasebiyle tp9 da karar kıldık. Malumunuz polimerde fazla çeşitte yok. Yerli malının kalitesini göz önünde bulundurarak aldık ama bu kadar olmasınıda beklemiyorduk. -Bu kadar olmasını beklemiyorduk- derken neyi kastediyorum? Stand görevlisinin silahın reklamında özellikle altını çizdiği boya atmama tezinin/modernizasyonunun 15 atışta çöpe gitmesi. Silah daha önce söylediğim gibi estetik açıdan çok güzel(bana göre) isabeti bana yeterli geldi küçük bir boya atması markayı tamamen silmeye yetmez her ne kadar üzücüde olsa telafi edilebilecek bir sorun(bu markayı haklı yapmaz tabiki). Ancak kabza sırtını sabitleyen pimin de olmadığını görünce silahı sahra sökümü yapıp daha önceden gördüğüm bildiğim silahlardan edindiğim bilgi ve görgü kadarıyla bir eksiği olup olmadığını kontrol ettim. Silahın ana parçaları tamam gibi görünüyor şimdilik.

Sn. Ozlem kesinikle sizden benim silahımla ilgilenin yardımcı olun diye bir beklentim yok zaten benim için sizin yapabileceğiniz birşey de yok zira istersem 4 gün önce aldığım silahımı samsuna gönderirim fabrikanın kapısını bekler istersem fabrikanın yapacağı boyayı gördük deyip dışarıda boyatırım parasıyla. Şahsen ben forumda böyle bir durum görsem ve bırakın bu kurumun çalışanı olmayı çalışanını tanısam bile arar abi sizin silahın hali ne şuna bir baksana derim. Acaba siz kurumunuzdan birine bundan bahsettiniz mi? Burada bir silah sever olarak aklıma takılan bu konuyu kurumunuza iletip en azından bu hatayı ortadan kaldırmak önlem almak adına bundan sonraki modellerde bu sorunun yaşanmaması adına bir çabanız oldu mu olacak mı? Bunu size yerli silah sanayisinin gelişmesini isteyen bir silah sever(sizinde öyle olduğunuzu düşünerek) olarak soruyorum. Ayrıca yerli bir firmanın çalışanı olan bir kişiyi burada görmek sevindirici buradaki geri bildirimleri ne kadar dikkate alıyorsunuz bilemiyorum ama en azından kendimiz çalıp kendimiz oynamıyoruz diye düşünüyorum artık.

Yerli firma çalışanları casus misali forumda gezineceklerine , diken kendilerine batınca abuk subuk konuşmalar yapacaklarına burada zaman harcayıp laf yetiştireceklerine , gidip adam gibi silah üretmek için zaman harcasınlar ..

Saygılar.

(17-06-2014, 10:06 PM)Watherp38 demiş ki: Çarşı karışmış bende sandım ki benim silahla alakalı. Meğer benim silahın adı bile geçmiyor tartışmanın içinde Sn.kararsız'dan başka adını anan yok Big Grin özellikle firmaya yakın üyelerce... Gerçi firmanın yetkilisiyle görüştüm dün ben sizi arayacağım dedi o da hala aramış değil.

Sn. baris dediğinizi yaptım çekmeye başladığım an parçalar arası belli bir boşluk oluşuyor gözle görülecek bir sürtme yok ancak dediğiniz gibi olma ihtimali yüksek çünkü o kısım tamamen sorunlu ayrıca namlunun ön içe doğru olan kısmında da nokta kadar bir atma mevcut.

Sn. kararsız forum sayesinde derken gerek forumdan edindiğim teknik bilgiler ve incelemeler gerekse Sn. temrendar'ın yaptığı testler göz önünde bulundurulunca st9 ve tp9 öne çıkıyordu emniyet mandalı ve manivelanın olmayışı hasebiyle tp9 da karar kıldık. Malumunuz polimerde fazla çeşitte yok. Yerli malının kalitesini göz önünde bulundurarak aldık ama bu kadar olmasınıda beklemiyorduk. -Bu kadar olmasını beklemiyorduk- derken neyi kastediyorum? Stand görevlisinin silahın reklamında özellikle altını çizdiği boya atmama tezinin/modernizasyonunun 15 atışta çöpe gitmesi. Silah daha önce söylediğim gibi estetik açıdan çok güzel(bana göre) isabeti bana yeterli geldi küçük bir boya atması markayı tamamen silmeye yetmez her ne kadar üzücüde olsa telafi edilebilecek bir sorun(bu markayı haklı yapmaz tabiki). Ancak kabza sırtını sabitleyen pimin de olmadığını görünce silahı sahra sökümü yapıp daha önceden gördüğüm bildiğim silahlardan edindiğim bilgi ve görgü kadarıyla bir eksiği olup olmadığını kontrol ettim. Silahın ana parçaları tamam gibi görünüyor şimdilik.

Sn. Ozlem kesinikle sizden benim silahımla ilgilenin yardımcı olun diye bir beklentim yok zaten benim için sizin yapabileceğiniz birşey de yok zira istersem 4 gün önce aldığım silahımı samsuna gönderirim fabrikanın kapısını bekler istersem fabrikanın yapacağı boyayı gördük deyip dışarıda boyatırım parasıyla. Şahsen ben forumda böyle bir durum görsem ve bırakın bu kurumun çalışanı olmayı çalışanını tanısam bile arar abi sizin silahın hali ne şuna bir baksana derim. Acaba siz kurumunuzdan birine bundan bahsettiniz mi? Burada bir silah sever olarak aklıma takılan bu konuyu kurumunuza iletip en azından bu hatayı ortadan kaldırmak önlem almak adına bundan sonraki modellerde bu sorunun yaşanmaması adına bir çabanız oldu mu olacak mı? Bunu size yerli silah sanayisinin gelişmesini isteyen bir silah sever(sizinde öyle olduğunuzu düşünerek) olarak soruyorum. Ayrıca yerli bir firmanın çalışanı olan bir kişiyi burada görmek sevindirici buradaki geri bildirimleri ne kadar dikkate alıyorsunuz bilemiyorum ama en azından kendimiz çalıp kendimiz oynamıyoruz diye düşünüyorum artık.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi