Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol
Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 3.67 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik 55 TP-9
#1
Yorum sizin arkadaşlar;

[Resim: canik55tp91.jpg]
[Resim: canik55tp9.jpg]

 

#2
Bu tabanca nedir sayın Blackcolt?
Daha önce piyasaya sürüldüyse ben görmemişim herhalde. Samsun Yurt Savunma A.Ş.'nin resmi Internet sitesi olduğunu düşündüğüm http://www.canik55.com adresinde bu silahla ilgili bir bilgiye rastlamadım.

Sadece fotoğraflarına bakarak yorum yapmam gerekirse; Akdal Ghost'la Walter P99 arası bir şey gibi gözüktüğünü söyleyebilirim.

Not: Kırmızı çember içine aldığınız bölümde, sürgünün üzerindeki, çift taraflı, iğne salma düğmelerine mi dikkat çekmek istediniz? Yoksa benim göremediğim başka bir nokta mı var?
 

#3
Fotoğraf fransız kökenli bir savunma platformu sitesinden alınmış afrikada yayınlanan bir fuar görüntüsüdür.
Tabanca kabze kuyruğundan anlaşıldığı üzere henüz bir prototip.

Kırmızı halkayı ise ben koymadım,direktman sitedeki fotoğraf bu şekilde editlenmişti.

Akdal ghost fiyaskosundan sonra diğer yerli üreticilerinde polimer gövdeli ve iğne vurmalı silahlara yönelmeleri güzel bir haber,tabi adam akıllı çalıştırmayı becerebileceklerse.

Kırmızı halkalı fotoğrafta çift taraflı decock mandalından ziyade yüzey tesviyesindeki işçilik bence daha önemli bir detay.

not:sizce halka içine alınmış bölümde başka bir detay verilmiş olabilirmide bana bu soruyu sordunuz?
 

#4
Güncelleme;

Ürün en geç haziran sonu piyasada olacakmış,polimer gövdeyi herhangi bir yerde döktürmüyorlar,firma fabrikaya polimer kalıp üretecek altyapı yatırımını yapmış.

Ürün için amerikadanda 15.000 adet ön siparişi almış vaziyetteler,umarım hayal kırıklığı olmaz.
 

#5
Türkiyede polimer sevdası da giderek artıyor inşaallah iyi işler çıkarırlar haziranı bekleyip göreceğiz artık.
 

#6
Samsun Yurt Savunma A.Ş' nin müşteri geri bildirimlerine önem verdiğini düşünüyorum ve polimer üründe de iyi iş çıkarabileceklerini umuyorum.
 

#7
Üstten bakınca estetik , yandan bakınca estetik durmuyor.
 

#8
İnşallah tek hareketlidir,çift hareketliyse ateşleme sistemine ait parçaların dayanımını optimum seviyeye getirmeleri uzun sürecektir.
 

#9
Dün İdef'te Yurt Savunma' nın standında bu silahı gördüm. Önümüzdeki günlerde satışa çıkacağı bilgisini aldım. Stand görevlisi, Walther P99 klonu bilgisini verdi.

Sn.Blackcolt' un eklediği fotoda işaretli olan gösterilen yer için ise, emniyet mekanizması olduğu bilgisi verildi. Tabanca kuruluyken buraya bastığınızda hafif bir çıt sesi geliyor ve tetik artık düşmüyor.
 

#10
(11-05-2011, 10:18 PM)Murata demiş ki: Sn.Blackcolt' un eklediği fotoda işaretli olan gösterilen yer için ise, emniyet mekanizması olduğu bilgisi verildi. Tabanca kuruluyken buraya bastığınızda hafif bir çıt sesi geliyor ve tetik artık düşmüyor.

Sn.Murata, o işaretli bölgede ki yere bastığınızda, tabanca SA modundan DA moduna geçiyor. Yani, tetiği çekmek için daha sert ve daha uzun bir tetik boşluğunun katedilmesi gerekiyor. Ancak tetik DA modunda da düşüyor.
Saygılar,
 

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi