Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Azerbaycan Üretimi Zigana
(23-03-2011, 01:49 PM)kotucenk demiş ki: Öncelikle Azeri kardeşlerimize 1 kutu

[Resim: b-66013-gotu_kolla.jpg]

tavsiye ediyorum yoksa

[Resim: Picture_061.jpg]

Not: Espri anlayışınıza sığınarak yazdım, photoshop hilesi değildir sorun olursa silinebilir.

Sanırım, "Dikkatli olun, Petrustan falan daha pahallıyım" gibi bir uyarı ihtiva etmekteBig Grin Big Grin Big Grin

Alıntı

(23-03-2011, 03:19 PM)ilksurfer demiş ki: http://drugspedia.net/prep/34103.html

Ben de onu diyorum Sn.ilksurfer siz orjinalini Gotu Kola'yı bulmusunuz resimdeki ise Gotu Kolla

Alıntı

(23-03-2011, 03:44 PM)hotman demiş ki:

Ben de onu diyorum Sn.ilksurfer siz orjinalini Gotu Kola'yı bulmusunuz resimdeki ise Gotu Kolla

Sn.Hotman, teşbihte hata olmazAngel

Alıntı

(23-03-2011, 07:53 PM)kotucenk demiş ki:
(23-03-2011, 03:44 PM)hotman demiş ki:

Sn.Hotman, teşbihte hata olmazAngel

Sn.Kötücenk biri savunma içinken ötekisi saldırı için Big Grin

Alıntı

(23-03-2011, 01:25 PM)lupus demiş ki:
(23-03-2011, 12:27 AM)Blackcolt demiş ki: Azerbajyan üretimi Ziganalar, patenti tisaştan satın alınmış...

Bu tabancaların TİSAŞ ' a ne patenti var ki TİSAŞ satsın...TİSAŞ, Walther 'in kalem gibi tasarlayıp ürettiği tabancayı, kalitesiz malzemelerle yeterli dayanımı sağlayabilmek için zenci ...ğına ( Azeri gardaşlarımız da anlasınlar diye öyle yazdım, yanlış anlaşılmasın...Smile ) çevirmekten başka ne yapmış ki...Walther yetkilileri bunu duysa herhalde dumur olurlar...

Vallahi satmışlar sayın Lupus üretimede başlanmış, napalım yiyen memnunsa çakanda kabahat yok,artık zenci menci idare edicekler Smile

Bu arada arkadaşlar ...raktı,kürekti derken topiğin ... komuşsunuz tebrik ediyorum Big Grin Big Grin Big Grin

Alıntı

Türki Cumhuriyetlerin çoğunda, ÖzTürkçe'de silah anlamına gelen o kelime, hala asıl anlamı ile kullanılmaya devam etmektedir. Bizde her nasılsa yozlaşmış ve argoya geçmiştir, fakat misal olarak Türkmen Ordusu'nun resmi adı: "Türkmenistanyn Yaragly güyçleri" dir.

Misal, eline "Yarag" almamış genç, Erkek sayılmaz. Smile

http://www.azathabar.com/content/blog/2317903.html
Resim altı yazıya bakınız...

Çok uzun yıllar o coğrafyada bulunmuş olmam itibariyle bana bu kelime komik gelmiyor açıkçası, tam tersi, bizde atayurdumuzda kullanılan dilin ne kadar yozlaştırılmış olduğunu gösteriyor.
Çok basit bir örneği: "Hoşuna gelmek." bizde "hoşuma gitti" şeklinde kullanılan cümle, aslında "hoşuma geldi" şeklinde, ve mantıken de bunun gitmesi yerine gelmesi daha anlamlı duruyor. Aynı şekilde "sigara içmek" gibi abuk bir fiil, sigara dışında her içilen sıvı iken, bir bakıyoruz orjinali "çylym (duman) çekmek" oluyor. Duman çekmek mi daha mantıklı, sigarayı "içmek"mi, siz karar verin...

Neyse, denk gelince çenem düştü kusura bakmayınız, bu konuyu dilbilimcilere bırakmak en doğrusu, zira çalışmalarına değer verdiğim bazı akademisyen büyüklerim de, "dilin organik bir olgu olduğu, zamanla değiştiği, bazen bunun yozlaşma olmadığı" yönünde...

Saygılarımla...

Alıntı

(23-03-2011, 08:43 PM)Blackcolt demiş ki:
(23-03-2011, 01:25 PM)lupus demiş ki:
(23-03-2011, 12:27 AM)Blackcolt demiş ki: Azerbajyan üretimi Ziganalar, patenti tisaştan satın alınmış...

Bu tabancaların TİSAŞ ' a ne patenti var ki TİSAŞ satsın...TİSAŞ, Walther 'in kalem gibi tasarlayıp ürettiği tabancayı, kalitesiz malzemelerle yeterli dayanımı sağlayabilmek için zenci ...ğına ( Azeri gardaşlarımız da anlasınlar diye öyle yazdım, yanlış anlaşılmasın...Smile ) çevirmekten başka ne yapmış ki...Walther yetkilileri bunu duysa herhalde dumur olurlar...

Vallahi satmışlar sayın Lupus üretimede başlanmış, napalım yiyen memnunsa çakanda kabahat yok,artık zenci menci idare edicekler Smile

Bu arada arkadaşlar ...raktı,kürekti derken topiğin ... komuşsunuz tebrik ediyorum Big Grin Big Grin Big Grin

Forumunda .....komuşsunuz ben hepinizi tebrik ediyorum.

Alıntı

Ne ilaçlar varmış be.
Herderde deva.

Alıntı

Sn.Kötücenk; Gotu Kolla sıvısı, Inam Tipli Tapança'nın namlu temizliği için midir? Bazen cepten girdiğim için muhteviyatını tam göremedim. Ama arada geçen esprilerin en incesinden, en kalınına kadar; ne kadar kırk kere düşünerek yazıldığını, her ne kadar argo olsa da forumun, argo kalitesi anlamında best seller bölümü olduğunu belirtmeliyim. Sn.Fmj siz de bombayı patlatmışsınız. Saygılarımla,

Alıntı

Bence onun yerine Zig M kolanlasalar dilleriyle de daha uyumlu olurmuş Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi