Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zig M1911 AD versiyonu.
Beni arayabilirseniz belki bir çözüm bulabiliriz.
osman_ortac@hotmail.com
Saygılar.
Osman

Alıntı

Sad 
Sn.Ortaç

Teşekkür ederim

Tetiği çektiğimde Kabze Emniyeti'ne basmadanda horoz düşüyor
Sanırım Kabze Emniyeti'ni fazla taşlamışız Dursun bey le
WC Kabze Emniyeti'ni taktım sorun kalmadı fakat poligona daha gidemedim

Saygılar,

Alıntı

Poligon atışlarımda da sorun çıkmadı, 45' liğin havasını yaşamış oldum...Smile
Gelen giden '' Bu mermilerden gelmiyor, hiçbir yerde yok, idareli kullan diyor...'' Smile
Hatta bir iki arkadaş '' En azından bir iki şarjör mermi ver, parası neyse verelim...'' dedi.
MKE böyle davranmaya devam ederse 45' lik le atış yapmak lüks olacak.

Alıntı

(01-10-2013, 08:06 AM)ozanozay demiş ki: Hatta bir iki arkadaş '' En azından bir iki şarjör mermi ver, parası neyse verelim...'' dedi.

Tabii siz de onlara kendi istihkakınız olan fişekleri satamayacağınızı, hiç bir ruhsatlı silah sahibinin böyle bir yetkisi olmadığını, bu tür bir davranışın 6136 sayılı kanuna muhalefet olacağını, her iki tarafın da da ruhsatlarını kaybedebileceğini ve bir daha ruhsat alamayacağını hatırlatmışsınızdır diye tahmin ediyorum...

Alıntı

Sanırım 6136sayılı kanundan önce bencilliğim devreye girdi Smile
Ama tabiiki insanları kanunla ikna etmek daha rahat oluyor.

Alıntı

(01-10-2013, 09:42 AM)lupus demiş ki:
(01-10-2013, 08:06 AM)ozanozay demiş ki: Hatta bir iki arkadaş '' En azından bir iki şarjör mermi ver, parası neyse verelim...'' dedi.

Tabii siz de onlara kendi istihkakınız olan fişekleri satamayacağınızı, hiç bir ruhsatlı silah sahibinin böyle bir yetkisi olmadığını, bu tür bir davranışın 6136 sayılı kanuna muhalefet olacağını, her iki tarafın da da ruhsatlarını kaybedebileceğini ve bir daha ruhsat alamayacağını hatırlatmışsınızdır diye tahmin ediyorum...

Sayın Lupus Üstadım,
Diyelim ki poligonda bir tanıdığım tahsisatını tükettiği ve MKEK ' nun temininde zorunlu ama sorumsuz olduğu .45 likleri tahsis kağıdı olmasına rağmen alamadı.
Benden de elimdeki .45 liklerden orada tùketmek ùzere bir miktar mermi talep etti, diyelim ki bende bedelsiz olarak talebini karşıladım.
Bu durumda 6136 ya göre sorumlu olur muydum? Smile)

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi