Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zig M1911 AD versiyonu.
Sayın Ortaç sayenizde ilk defa forumda bir yerli silaha övgüler gelmeye başladı ve şahsen kafamda alınacak yerli olarak yer etti.Lütfen paylaşımlarınızdan bizi mahrum etmeyin.

Alıntı

Dargınlardan elini ilk uzatan üstündür. Haklıda olsa.
Hamsilinizi Shy ve sizi özledik.Şu internet ortamı hertürlü yanlış anlaşılmalara gebe.

Alıntı

Sn. Ortaç, ben bu forum ile Zig M1911 araştırırken sizin silahınızı görerek tanıştım. Aradan zaman geçti tercihler değişti ama halen aklımdadir sizin hamsili.
Forumda maalesef bazı arkadaşların üslubu "sen ne dersen de, benim bildiğim doğru ama sen farkında degilsin" şeklinde olsa da, affetmek büyüklüktendir.
Saygı ve sevgilerimle.

Alıntı

[Resim: IMG_0053.jpg]

Ben bu silahı bu hale getirene kadar neler yaşadım bir bilseniz. Gezi, arpacığı, istinatı, iğne emniyet bloğu iptali ve aksesuarları olsun hepsi yeni baştan oldu. Sonunda rahatladım. Şimdi ss modelini alanları çok ama çok şanslı görüyorum. Uğraşacak hiçbir şeyleri yok desem yeridir.

Alıntı

Sn.Yanik61;

Ellerinize sağlık merak ettiğim nokta SS modeli stock standart haliyle gayet tatminkar ve modifiyeye ihtiyaç duymadan hiçbir değişiklik yapılmadan bu performansı sunuyormu?

Alıntı

Sn. glock, bence hiçbir modifikasyona gerek yok. Zaten diyorum ya, bu kadar sıkıntı, zaman kaybı ve zahmeti çekeceğime ss modelini bekleseydim ne olurdu. Sn. Oger bey de ss aldı. Onu da mümkün oldukça kullanıyorum. Hiç birbirlerini aratmıyorlar.

[Resim: IMG_0051.mp4]

Video acacak mı bilmiyorum ama burda kendi silahımla atışım var.
Yada bana ait konularda doğal nişan hattını bulmak konusundan izleyebilirsiniz.
Saygılarımla...

Alıntı

(21-12-2011, 02:24 PM)yanik61 demiş ki: [Resim: IMG_0053.jpg]

Ben bu silahı bu hale getirene kadar neler yaşadım bir bilseniz. Gezi, arpacığı, istinatı, iğne emniyet bloğu iptali ve aksesuarları olsun hepsi yeni baştan oldu. Sonunda rahatladım. Şimdi ss modelini alanları çok ama çok şanslı görüyorum. Uğraşacak hiçbir şeyleri yok desem yeridir.

Sayın Yanik61, acaba tabanca üzerinde yapılan en son değişiklikler hakkında bilginiz var mı?. Arkadaşınıza ait ss üzerinde gördüğünüz değişiklikler veya eksiklikler üzerine bizlere bilgi aktarımında bulunursanız çok sevinirim. Zira bu aralar ciddi anlamda bu tabancadan edinmeyi düşünüyorum. Saygılarımla...

Alıntı

Sn. opeus, standart modelden farkı öncelikle dış görünüşü...Üst kapakta arka kısımdaki silahı manuple etmemize yardımcı olan tırtılları, hafif öne yatırarak atmışlar ve aynı şekilde bunu kapağın ön kısmına da paralel bir biçimde uygulamışlar. Bu da silaha ayrı bir estetik katmış.

Şarjörleri 7+1 den 8+1 e çıkardılar ( İtalyan mec-gar ).

Gez ve arpacığı değiştirmişler.

Bunun yanında iğne emniyet bloğunu iptal ederek muazzam bir tetik elde etmişler. Ben önceki standart hali ile çok zorlanıyordum. Şu anda söz konusu gez, arpacık ve tetik kombinasyonunu ss modeline de uygulamışlar. Ben silahımı ss çıkmadan önce yaptırmıştım, rahatlamıştım fakat ss de iğne emniyet bloğunun iptal edildiğini görünce, hemen fabrikaya koştum ve ben de iptal ettirdim. Sonuç mükemmel oldu, bir o kadar daha rahatladım. Rovelverlere yakın bir tetik hassasiyeti var diyebilirim. Benim silahımla olsun, ss le olsun, atış yapan arkadaşlar da bu kanıda diyebilirim.

Bu arada kuyruk uzantısı kabze kavramada artı bir güven veriyor. Bence bu silahlarda eksik yok diyebilirim, ancak bazı üstatlarımız kabze ön traşının olmayışını dile getirmişlerdi. Bunu bir kaç kez fabrika yetkililerine söylemiştim. Benim silahımda var. Bunu da İtalya'ya yapılan bir seri sırasında benimkine de uygulattırdım. Baklava dilimi şeklinde, bu da kabze kavramasında ayrı bir sağlamlık veriyor.

Burada kabze ön traşını görebilirsiniz.

[Resim: IMG659.jpg]

Şunu da diyebilirim ki, siyah krom tercih ederseniz, hala kromun altına bakır katını vurmaya devam ediyorlar mı diye fabrikaya bir sorun...Eğer siyah krom seviyor ve fabrika bu işlemi yapıyorsa hiç şaşmayın alın. Silahı çizmekten korkmayın, çünkü çizik gördüğünüz yeri kendi yağı ile masaj yaparak silerseniz, anında çizik kayboluveriyor. Bana birkaç kez oldu ve çizikten eser yok. Eğer paslanmaz çelik alacaksanız, onu da kolayca çizemezsiniz, onda da rahat olun. Aslında üstatlar bu silahın son hallerini muhakkaki incelemişlerdir. Onlar bu konuda çok daha teknik ve değerli bilgiler verirler diye düşünüyorum.

Ben kendimce aklıma gelen bilgilerimi aktardım. İnşallah faydalı olmuşumdur. Aklınıza takılan başka bir husus olursa, elimden geldiğince size yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılarımla.
Buda eski standart düz hali...

[Resim: Grnt134.jpg]

Saygılarımla...

Alıntı

Sn. Yanık61, emin olun çok yardımcı oldunuz efendim vermiş olduğunuz hızlı cevaplarla. Ben 1911 SS paslanmaz çelik modelini almak istiyorum. Tetik için yazmış olduğunuz bilgilere bir hayli sevindim. Acaba kabza ön kontörü sizin silahınız da olduğu gibi standart oldu mu? . Yani MKE'de belirtmiş olduğunuz revizyonlara haiz tabancalar mevcut mudur?.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Saygılarımla...

Alıntı

Sn. orpeus, henüz öyle bir duyum almadım. Su an ki ss lerde bu traslama yok ama bu eleştiriyi ne zaman dikkate alırlar bilemiyorum. Ben en son fabrika yetkilileriyle yapmış oldugum görüşmelerde, kalıp maliyetlerinden bahsetmislerdi. İnşallah bu eksikliği de giderirler. Size Tisas Trabzon numarasını vereyim. 0462 711 10 80
Asıl ben teşekkür ederim.
Saygılar...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi