Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zig M1911 AD versiyonu.
Sevgili Forumdaşlarım.
Yeni Paslanmaz Çelik 1911' im Dursun Usta'nın maharetli ellerinde yontulduktan sonra dün akşam ilk test atışlarını yapabildim.
Gez arpacık beklentilerimin üzerinde güzel çıktı.
İlk gurupmanlar biraz solda idi, ama gazin ayarının kaçık olduğunu gördüğümden yanımda alyen anahtar getirmiştim. Üçüncü resimde benim hatam haricindeki vuruşlar ortaya geldi.
Yaklaşık 100 atış yaptık, yavaş, hızlı seri, dolu mermi ile manuplasyon testlerini başarıyla geçti. Son derece dengeli ve yormayan bir silah olmuş.
Atıştan önce sürgü hiç sallanmıyordu, ama 100 rodajı sonunda biraz karekteristik 1911 sallanması başladı.
Dursunun söylediği, malzeme çok sert zor işlemiş. Bunu duyduğuma çok sevindim, çünkü eskisinin metalurjik özelliklerinden hiç mutlu değildim.
Şimdilik bukadar detaylı resimleri 500 atımdan sonra paylaşacağım.
Saygılar.
Osman
[Resim: th_2011-03-18090953.jpg][Resim: th_2011-03-18091010.jpg][Resim: th_2011-03-18091049.jpg][Resim: th_2011-03-18091114.jpg][Resim: th_2011-03-18091136.jpg][Resim: th_2011-03-18090910.jpg][Resim: th_2011-03-17182044.jpg][Resim: th_2011-03-17182626.jpg][Resim: th_2011-03-17191602.jpg]

Alıntı

Sn.Ortaç, "hamsili" 'niz tekrar hayırlı olsun. Bu kez gerçekten çok güzel olmuş. İlerleyen zamanlarda ki raporlarınızı merakla bekliyorum. Gerçek bir Colt 1911'e diyecek hiç birşeyim yok. Ancak maddi olarak bir Colt .45 1911'e ulaşamayanlar için fiyat fayda oranında çözüm olabilecek bir tabanca olmaya yaklaşmış. Tabii en kesin sonuç ilerleyen atışlardan sonra ortaya çıkacaktır.

N.B. Bu arada itiraf etmeliyim P 220'yi daha da çok merak ediyorum Smile Smile

Saygılar,

Alıntı

Sn. Ortaç,

Bir kez daha hayırlı olsun. Dursun Usta'nın da eline sağlık. Eğer bir mahsuru yok ise maliyeti cem'an ne kadar buldu? Kendisini sıraya almayı düşünüyorum. Ama "before P08'mi, after P08'mi" henüz ona karar veremedim.

Güzel günlerde kullanmak dileklerimle.

Alıntı

Sn Ortaç,
AD versiyonu ve özellikle kovan tahliyesi çok güzel olmuş. Tekrar güzel günlerde kullanın...

Alıntı

Sn Ortaç, tekrar hayırlı olsun. Akşam kısa süreli de olsa silahınızla tanışmak kısmet oldu. Şahsi fikrim silahın önceki versiyona göre ilerleme kaydettiği yönünde, dengeli, tok ve estetik olarak hoş bir silah olmuş. Tetiği düşürmede zorluk çekmiyorsunuz, kararlı bir yapısı var ama hafif bir kumluluk söz konusu. Muhtemelen atış yaptıkça mekanik olarak daha iyi oturacak ve tetik yolu netleşecektir. Maalesef tutuş biçimimden kaynaklı olarak, atış bittiğinde sürgüsü geride kitlenmeyen bir silah daha görmüş oldum (benzer durumu Glock'ta da yaşıyorum). Buradan da almadan önce silahın ergonomisinin sizin anatominizle ve atış stilinizle olan uyumunun kesinlikle test edilmesi gerektiği sonucu çıkıyor. Sn Ortaç'ın daha önce bahsettiği traşlamalar konusunda Dursun ustamız yine güzel bir iş çıkarmış, eline sağlık. Şurası muhakkak ki Sn Ortaç bu silahlar ve atış sevgisiyle daha pekçok palyoçunun korkulu rüyası olacaktır, ellerine sağlık. Big Grin

Alıntı

(18-03-2011, 11:16 AM)Pinus demiş ki: Sn. Ortaç,

Bir kez daha hayırlı olsun. Dursun Usta'nın da eline sağlık. Eğer bir mahsuru yok ise maliyeti cem'an ne kadar buldu? Kendisini sıraya almayı düşünüyorum. Ama "before P08'mi, after P08'mi" henüz ona karar veremedim.

Güzel günlerde kullanmak dileklerimle.

Sayın Pinus.
İyi dilekleriniz için teşekkürler.
Dursun Ustanın yapacağı işlerle ilgili fiyatı kendisinden alınız lütfen.
Diğer malzemelerin maliyeti de 300 dolar civarında. Ama bana çok daha fazlasına mal oldu.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Sn.Ortac Biliyorum artik biraz zor, cunku stainless steel modeline sahipsiniz.Belki AAD versiyonunu yapmayi basarabilirsiniz kumlamayla.parca siyah ama dedigim gibi kumlamayla belki olur.1911 nose piece diye geciyor ama ebayde ararken 1911 compensator diye arayin.yapilma amaci agirlikla dengeyi kurmak.ebayde 90 kusur dolara satiliyor.resimde en ustteki 1911 in ucunda.
SAYGILAR

http://www.josephbrazier.com/news/wp-con...litary.jpg

Alıntı

(25-04-2011, 10:40 PM)COMBAT NCO demiş ki: Sn.Ortac Biliyorum artik biraz zor, cunku stainless steel modeline sahipsiniz.Belki AAD versiyonunu yapmayi basarabilirsiniz kumlamayla.parca siyah ama dedigim gibi kumlamayla belki olur.1911 nose piece diye geciyor ama ebayde ararken 1911 compensator diye arayin.yapilma amaci agirlikla dengeyi kurmak.ebayde 90 kusur dolara satiliyor.resimde en ustteki 1911 in ucunda.
SAYGILAR

http://www.josephbrazier.com/news/wp-con...litary.jpg

Sayın COMBAT NCO,
Standart 1911 Gov. Model zaten 5" namlu ve sürgüsüyle dengeli bir silah.
İlave bir kompanzatör ancak kombat atışlarında gerekli olabilir. Yavaş atışta ise hiç bir faydası yok. Ayrıca resmini koyduğunuz uzatma sanki namlu da uzatılmış izleminini veriyor.
Sadece fantezi için olabilir ki, ben silahta fonksiyonellik ve sadelik taraftarıyım.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Sn. Ortac Hayır. Namlu standart.Nose piece,sizin önceden taktığınız compensator gibi takılıyor.(bushing style)

Alıntı

(26-04-2011, 04:59 PM)COMBAT NCO demiş ki: Sn. Ortac Hayır. Namlu standart.Nose piece,sizin önceden taktığınız compensator gibi takılıyor.(bushing style)

Ben hiç kompensatör takmadım, herhalde karıştırıyor olacaksınız.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi