Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uçak ile Seyahat
(24-05-2011, 06:33 PM)caca32 demiş ki: Arkadaşlar havaalanı girişinde polis noktasında teslim ettiğimiz tabancalarımız, uçuş esnasında kargo bölümündemi gidiyor? yoksa pilot kabini içersinde kutu,çanta vb... şeyler içindemi gidiyor ?
(24-05-2011, 06:33 PM)caca32 demiş ki: Arkadaşlar havaalanı girişinde polis noktasında teslim ettiğimiz tabancalarımız, uçuş esnasında kargo bölümündemi gidiyor? yoksa pilot kabini içersinde kutu,çanta vb... şeyler içindemi gidiyor ? Prosedür tam olarak nedir ?
Değerli arkadaşlar uçaklarda taşınacak silahlar ne kargo bölümüne gider ne de pilota teslim edilir. Zaten pilota teslim etmek büyük bir risk altına girmek olur(taşıma haklarının olmasına rağmen çoğu pilot silahsız uçar).

Güvenlik gerekçesi ile nasıl taşındığından bahsetmek istemiyorum ama ummadığınız şekilde taşınıyor.

Alıntı

Sn.ecorotti

Olaya farklı bir gizem katma çabanızı anlayabilmiş değilim. Söylemeyecekseniz hiç konuya dahil olmayın efendim.

Alıntı

(25-05-2011, 07:28 PM)ecorotti demiş ki:
(24-05-2011, 06:33 PM)caca32 demiş ki: Arkadaşlar havaalanı girişinde polis noktasında teslim ettiğimiz tabancalarımız, uçuş esnasında kargo bölümündemi gidiyor? yoksa pilot kabini içersinde kutu,çanta vb... şeyler içindemi gidiyor ?
(24-05-2011, 06:33 PM)caca32 demiş ki: Arkadaşlar havaalanı girişinde polis noktasında teslim ettiğimiz tabancalarımız, uçuş esnasında kargo bölümündemi gidiyor? yoksa pilot kabini içersinde kutu,çanta vb... şeyler içindemi gidiyor ? Prosedür tam olarak nedir ?
Değerli arkadaşlar uçaklarda taşınacak silahlar ne kargo bölümüne gider ne de pilota teslim edilir. Zaten pilota teslim etmek büyük bir risk altına girmek olur(taşıma haklarının olmasına rağmen çoğu pilot silahsız uçar).

Güvenlik gerekçesi ile nasıl taşındığından bahsetmek istemiyorum ama ummadığınız şekilde taşınıyor.

Sayın ecorotti,
Yazınızdan konuyla ilgili hiçbir bilginiz olmadığı açıkça görülüyor.
Silah vasfındaki tüm "security item" hiçbir şekilde kabin ya da kokpite alınmaz, kargo bölmesinde taşınır. Sivil pilotların uçakta silah taşıma yetkisi yoktur, onlar da uçağa aynen yolcular gibi iki kez kontrolden geçerek biner.

Bir şeyi biliyorsanız yazın, bilmiyorsanız sadece izleyin.

Alıntı

(26-05-2011, 05:00 PM)harun demiş ki:

Sayın ecorotti,
Silah vasfındaki tüm "security item" hiçbir şekilde kabin ya da kokpite alınmaz, kargo bölmesinde taşınır. Sivil pilotların uçakta silah taşıma yetkisi yoktur, onlar da uçağa aynen yolcular gibi iki kez kontrolden geçerek biner.

Sn. Arester

Olaya gizem katmak gibi bir derdim yok sadece terör sorunu olan bir ülkede yol yordam göstermek istemedim. Yine forumda aynı şekilde bir çok konu anlatılmazken nasıl böyle bir düşünce içerisinde bulunduğunuzu merak ediyorum.

Sn. Harun

Peki efendim çok biliyorsunuz uzun yıllar çalıştığım sektörle ilgili bilgilerimi aktarmak istedim.

Bazı arkadaşların kimseyi dinlemeden forumu kendi bildikleri gibi kullanabileceklerini düşünmüyorum zira forumların anlamı tartışmak, bilgileri paylaşmaktır. "Sen sus otur yerine", "bilmiyorsanız sadece izleyin" şeklinde ahkam kesilmesini hiç anlamadım. Kurallara aykırı bir durum varsa zaten forum yönetimi olarak silin.

Alıntı

(26-05-2011, 07:22 PM)ecorotti demiş ki: Sn. Harun

Peki efendim çok biliyorsunuz uzun yıllar çalıştığım sektörle ilgili bilgilerimi aktarmak istedim.

Bazı arkadaşların kimseyi dinlemeden forumu kendi bildikleri gibi kullanabileceklerini düşünmüyorum zira forumların anlamı tartışmak, bilgileri paylaşmaktır. "Sen sus otur yerine", "bilmiyorsanız sadece izleyin" şeklinde ahkam kesilmesini hiç anlamadım. Kurallara aykırı bir durum varsa zaten forum yönetimi olarak silin.

Havacılık sektörünün hangi bölümünde uzun yıllar çalıştığınızı merak ediyorum. Çünkü ben 28 yıldır en ön tarafta çalışıyorum.

Sorun bilgi paylaşmak değil tabii ki. Biliyormuş gibi yalan yanlış bilgileri ortaya saçmak. Bilginizden emin değilseniz en azından "bildiğim kadarıyla" ya da "yanlış bilmiyorsam" gibi bazı ifadelerle hata bilgi de veriyor olabileceğinizi bildirin, kimseyi yanlış bilgilendirmeyin - doğal olarak siz bildiğinizden emin olduğunuz için böyle bir söze gerek yok...

Kimseyi dinlemeden ve bilgi sahibi olmadan forum kullananın benden ziyade siz olduğunuz apaçık ortada.

Alıntı

(26-05-2011, 08:03 PM)harun demiş ki:
(26-05-2011, 07:22 PM)ecorotti demiş ki: Sn. Harun

Havacılık sektörünün hangi bölümünde uzun yıllar çalıştığınızı merak ediyorum. Çünkü ben 28 yıldır en ön tarafta çalışıyorum.

Sorun bilgi paylaşmak değil tabii ki. Biliyormuş gibi yalan yanlış bilgileri ortaya saçmak. Bilginizden emin değilseniz en azından "bildiğim kadarıyla" ya da "yanlış bilmiyorsam" gibi bazı ifadelerle hata bilgi de veriyor olabileceğinizi bildirin, kimseyi yanlış bilgilendirmeyin - doğal olarak siz bildiğinizden emin olduğunuz için böyle bir söze gerek yok...

Kimseyi dinlemeden ve bilgi sahibi olmadan forum kullananın benden ziyade siz olduğunuz apaçık ortada.

Apron yönetiminde çalışıyorum sektörün bölümü olarak en ön taraf diye bir bölüm yok maalesef.

Bilgisayar arkasında herkes klavye delikanlısı olarak bilmedikleri konularda ahkam kesiyor ama ben ahkam kesmediğimi ve bildiklerimi paylaştığımı düşünüyorum katılırsınız veya katılmazsınız ama "yazmayın, okuyun" diyerek kimseyi itham edemezsiniz.

Saygılar.

Alıntı

(26-05-2011, 09:17 PM)ecorotti demiş ki: Apron yönetiminde çalışıyorum sektörün bölümü olarak en ön taraf diye bir bölüm yok maalesef.

Sn. Ecorotti, en ön taraftan kasıt kokpit oluyor. Sn. Harun asker kökenli bir havayolu pilotu.

Alıntı

(26-05-2011, 07:22 PM)ecorotti demiş ki:
(26-05-2011, 05:00 PM)harun demiş ki:

Sayın ecorotti,

Sn. Arester

Olaya gizem katmak gibi bir derdim yok sadece terör sorunu olan bir ülkede yol yordam göstermek istemedim. Yine forumda aynı şekilde bir çok konu anlatılmazken nasıl böyle bir düşünce içerisinde bulunduğunuzu merak ediyorum.

Sn. Harun

Efendim terör sorunu dünyanın birçok ülkesinde vardır kaldı ki bahsettiğimiz konu çok kozmik bilgiler içermez(uçakta silahlar nerede taşınır bilgisi sır değildir)

Ayrıca burası bir bilgi paylaşım forumudur tabiki tehlike arz edecek bilgilerin burada konuşulması tabiki yanlıştır lakin kokpitte silah taşınmasıda mantıksızdır.Bahsettiğimiz konu dediğim gibi kozmik bir bilgi değildir.

Alıntı

Sn. Syılmaz sn. Harun'un mesleği konusunda aydınlattığınız için teşekkür ederim.

Şöyle bir durum var pilotların mutlaka çok değerli bilgileri vardır ama gerçek şu uçağa silah yüklenmesiyle uğraşmazlar bununla uğraşan başka görevliler vardır. Silahı teslim alan ayrı uçağa götüren ayrıdır. Pilota uçakta şu kadar yolcu var bu kadar bagaj var bilgisi verilir. Herkes bildiğini yazar konuşuruz yanlışta ortaya çıkar doğru da. Forumların böyle bir görevinin olduğu kanaatindeyim. Bu kadar düzeyli bir forumda çocuk azarlar gibi tavır içerisinde "Bir şeyi biliyorsanız yazın, bilmiyorsanız sadece izleyin" demeyi anlayamıyorum. Belki bu konu yeri değildi ama böyle bir durum yaşanması beni üzdü.

Sn. arsester kozmikten(ülkemizde çok gizli bilginin nato karşılığı kozmiktir.) kasıt gizli bilgi anlıyorum, bana göre bu tarz konuların anlatılmasını tasvip etmiyorum. Gizem yapmak gibi bir amaca da ihtiyacım yok.

Alıntı

Bak şimdi! Ben gerçekten merak etmeye başladım silahların yolcu uçaklarında nerede taşındığını.

Ben F-86 Sabre'lerle uçarkene üstümüzde taşıyorduk ama şimdi devir değişmiştir, belki koltukların yanına tapence koyma gözleri yapılmıştır ama jettiston oluca koltuktan ayrılmasin deyu lanyard loop la bağlamışlardır hehal Big Grin .

Sayın harun, lütfen söyleyin de tabancaların nerede taşındığını mevzu kapansın. Uçakta 4 hacim var diye biliyorum: 1- Kokpit, 2- Yolcu bölümü, 3- Kargo bölümü, eh zorlayarak da olsa 4- Yakıt bölümü. E, bir de motorların olduğu ver var, belki yolcu uçaklarına da avcı uçaklarında olduğu gibi kanat altına kardo tankları takılıyordur tapenceler, tüfekler orada taşınıyordur.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi