Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uçak ile Seyahat
(18-03-2011, 02:50 AM)harun demiş ki: Sorarsanız hep bir işgüzar çıkacaktır. Sizinle konuşan THY yetkilisi halt yemiş. Bilgisi olmadan fikri olmaya bir başka "yetkili" örnek...

THY ya da herhangi bir havayolu, silahın iyeliği konusunda sizden belge isteyemez. Bu yetki sadece Polis'e aittir. Siz havaalanı girişinde silahınızı Polis'e uygun döküman ile teslim edersiniz ve böylece silahın iyeliğini kanıtlarsınız. Bu belge ya taşıma ruhsatıdır, ya bulundurma ruhsatı ile birlikte nakil belgesidir, ya da silahı yeni satın alıp henüz ruhsata bağlamadığınız sürede faturadır. Havayolu da Polis'ten gelen belge ve güvenlik torbası içindeki silahı "eşek" gibi, hiçbir başka belge aramadan ve sorgulamadan taşır. Şimdi size "bilgi" veren o yetkiliye bir sorun: THY "eşeklik" dışında bu çevrimin neresinde yer alıyor?

Ben 2007-2008 yillarinda birkac kez silahimla birlikte havayolu seyahati yapmistim. Hatirladigim kadariyla havayolu sirketleri ile hic muhatap olmadim. Havaalani girisinde silahi polise teslim ettim, cikarken de yine polisten teslim aldim. THY ve Atlasjet essek gibi tasidi Smile

Alıntı

(18-03-2011, 03:42 PM)melihaga demiş ki: Sn Bekçi hurşit bildiğim kadarıyla kargo firmaları mermileri bilerek taşımıyorlar...

Anladım ben Smile

Alıntı

Ben 2008 yılında tabancamı aldığımda THY 2 şarjörlük mermi yani 30 adet pegasus ise sınırlama olmadan mermi taşıyordu. Bu sebebden pegasusla uçtum. Ayrıca silah teslim masasında polis memuru arkadaşlar tüm yıllık istihakım yanımda olduğu için hangi havayoluyla uçtuğumu sordular THY ise geri çevireceklerini açıkça beyan ettiler fakat şu an pegasusta aynı koşullar geçerlimi bilemiyorum.

Alıntı

Selamlar,
MKEK den G33 ümü ve sağolsunlar istihkakımın 4 te 1 olan 50 adet mermimi aldıktan sonra İstanbul' a uçmak üzere Esenboğa geldiğimde silah masasında benden önce gelen arkadaşın 185 adet mermisini uçağa vermek için verdiği çabayı gördüğümde keşke otobüsü tercih etseydim dedim. O arada memur arkadaşlar ile thy görevlisi de tartışmaya başladılar. Polis arkadaş "bana kaç mermi teslim edilirse ben o kadarlık tutanak tutarım" diyordu. Thy görevlisi ise "yahu bana silah başına 30 dan fazla almayacaksın dediler, o kadar kaydet" gibisinden birşeyler söyledi. Velhasıl, silahı polislerin tuttuğu kayıt ile teslim alıp uçağa götürecek olan havayolu görevlisini hoş tutabilirsek, tabi ki biraz da şans ile istediğimiz kadar mermiyi bagaja veririz gibi geldi.
Saygılar

Alıntı

Merhaba,

Sabiha Gökçen girişinde ki silah odasına girdim
-Kılıfında bir adet tüfek
-Ayrı bir çanta içinde, 30 paket (150adet) tek kurşun.
Yine aynı çanta içinde balta, bıçaklar, çakılar, WD2 ve basınçlı olmayan temizleme
sıvılarını
Polis arkadaşa uzattım. Bana, ' Abi senin uçuşuna daha çok var. Şu Trabzon uçağını
bi göndereyim. Hallederiz ' dedi

Emin olun 50/60 kişiden, 70 adet! tabanca (Bazı silah sahipleri kadındı) ve sayamıyacağım kadar çok mermi paketlendi ve uçağa gönderildi.

Kan ter içinde ki memur arkadaşın söylediğine göre Trabzon uçakları hep böyle olurmuş.

Benim çanta muhteviyatım tek tek yazıldı. Ve PEGASUS a yüklendi.

Dönüşte 3/5 paket fişek le döndüm.

Ama sadece WD40 ı uçağa almadılar. Ben de Bodrum Havaalanı görevlisi polis arkadaşlara hediye ettim.

Saygılarımla

Cem Karabina

Alıntı

Arkadaşlar havaalanı girişinde polis noktasında teslim ettiğimiz tabancalarımız, uçuş esnasında kargo bölümündemi gidiyor? yoksa pilot kabini içersinde kutu,çanta vb... şeyler içindemi gidiyor ?
(24-05-2011, 06:33 PM)caca32 demiş ki: Arkadaşlar havaalanı girişinde polis noktasında teslim ettiğimiz tabancalarımız, uçuş esnasında kargo bölümündemi gidiyor? yoksa pilot kabini içersinde kutu,çanta vb... şeyler içindemi gidiyor ? Prosedür tam olarak nedir ?

Alıntı

(24-05-2011, 06:33 PM)caca32 demiş ki: Arkadaşlar havaalanı girişinde polis noktasında teslim ettiğimiz tabancalarımız, uçuş esnasında kargo bölümündemi gidiyor? yoksa pilot kabini içersinde kutu,çanta vb... şeyler içindemi gidiyor ?

Bildiğim kadarıyla pilota teslim ediliyor.

Alıntı

Benim duyduğumda bu yöndeydi ama net olarak bilmediğim için sormak istedim. Forumda pilot varmı acaba ona sorsak Smile

Alıntı

Silahlar kargo bölümüne kutular içinde. Fişeklerse yanlarında poşetler ile gidiyor. Pilota teslim gibi durum söz konusu değildir kargo bölümünde gidiyorlar.

Alıntı

Kargo şirketleri av bayilerinin fişeklerini taşıyorlar da neden sivillerinkini taşımasınlar ki? Benim gördüğüm sadece iyi paketlenmişler mi ona bakıyorlar. Ha bu arada ağırlıktan dolayı kargo ücreti biraz ağır oluyor orası başka...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi