Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uçak ile Seyahat
Sevgili arkadaşlar,
benim merak ettiğim bir konu var.
Örneğin ben İstanbul'da ikamet ediyorum. Satın alma belgem(lerim) ile MKEK den tabanca(lar) satın aldım ve evime uçak ile dönmek istiyorum. Bu durumda uçağa binmeme engel teşkil edecek bir durum mevcut mu. Silah(lar)ın faturası ruhsat yerine geçerli midir? (Birden fazla silah satın alırsam başkaca bir probleme sebep olur mu?)
Hepinize şimdiden teşekkür ederim,
Saygılarımla

Alıntı

Hiç bir sorun teşkil etmez.Rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.
Saygılar

Alıntı

Mühimmat konusunda sıkıntı yaşanabildiğini forumda okumuştum. Her havayolu şirkenini kendisine göre düzenlemeleri (regülasyonları) var anladığım kadarıyla. Sizinle beraber aynı uçakta istihkaklarının tamamını almış, örnek veriyorum, 5 yolcu daha varsa sizin 200 fişeklik istihkakınızın tamamını uçağa yüklemenize izin verilmeyebiliyor galiba.

Uçacağınız şirketi biletinizi alacağınız zaman arayarak ayrıntılı bilgi almanızı, eğer imkan varsa elinizde olacak mühimmat miktarını önceden bildirerek rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim.

Alıntı

Thy ile seyahat ederseniz, (taşıyıcı onayı ile) brüt 5 kg. kadar mühimmat taşıyabilirsiniz. Sn. Evrenay'ın dediği gibi sizden başka mühimmat taşıyan var ise sıkıntı yaratabilir.

Alıntı

Benimde merak ettigim bir konuydu. Biraz once THY yetkilisiyle gorustum,emniyetten silahin bana ait oldugunu gosteren bir yazi almami soyledi. Ben de adima duzenlenmis fatura olacagini soyledim,yine de emniyetten belge almami soylediler.

Alıntı

(17-03-2011, 11:50 PM)durango demiş ki: Thy ile seyahat ederseniz, (taşıyıcı onayı ile) brüt 5 kg. kadar mühimmat taşıyabilirsiniz. Sn. Evrenay'ın dediği gibi sizden başka mühimmat taşıyan var ise sıkıntı yaratabilir.

Küçük bir düzeltme:
Havayolu uygulamasından bağımsız olarak, tehlikeli madde (DG) sınıflandırmasına girmeden toplamda (bir uçaktaki toplamdan bahsediyorum) en çok 2,5 kg mermi tasınabiliyor.
(18-03-2011, 12:46 AM)direnc_can demiş ki: Benimde merak ettigim bir konuydu. Biraz once THY yetkilisiyle gorustum,emniyetten silahin bana ait oldugunu gosteren bir yazi almami soyledi. Ben de adima duzenlenmis fatura olacagini soyledim,yine de emniyetten belge almami soylediler.

Bir düzeltme daha:

Sorarsanız hep bir işgüzar çıkacaktır. Sizinle konuşan THY yetkilisi halt yemiş. Bilgisi olmadan fikri olmaya bir başka "yetkili" örnek...

THY ya da herhangi bir havayolu, silahın iyeliği konusunda sizden belge isteyemez. Bu yetki sadece Polis'e aittir. Siz havaalanı girişinde silahınızı Polis'e uygun döküman ile teslim edersiniz ve böylece silahın iyeliğini kanıtlarsınız. Bu belge ya taşıma ruhsatıdır, ya bulundurma ruhsatı ile birlikte nakil belgesidir, ya da silahı yeni satın alıp henüz ruhsata bağlamadığınız sürede faturadır. Havayolu da Polis'ten gelen belge ve güvenlik torbası içindeki silahı "eşek" gibi, hiçbir başka belge aramadan ve sorgulamadan taşır. Şimdi size "bilgi" veren o yetkiliye bir sorun: THY "eşeklik" dışında bu çevrimin neresinde yer alıyor?

Alıntı

Söz konusu silah olunca neredeyse,bütün kurum ve kuruluşlar işi yokuşa sürüyor,problem çıkarmak için resmen çabalıyorlar.Aile baskısı,toplumun baskısı,devletin baskısı Smile Allah hepimize sabır versin.

Alıntı

(18-03-2011, 02:50 AM)harun demiş ki:
(18-03-2011, 12:46 AM)direnc_can demiş ki: Benimde merak ettigim bir konuydu. Biraz once THY yetkilisiyle gorustum,emniyetten silahin bana ait oldugunu gosteren bir yazi almami soyledi. Ben de adima duzenlenmis fatura olacagini soyledim,yine de emniyetten belge almami soylediler.

Bir düzeltme daha:

Sorarsanız hep bir işgüzar çıkacaktır. Sizinle konuşan THY yetkilisi halt yemiş. Bilgisi olmadan fikri olmaya bir başka "yetkili" örnek...

THY ya da herhangi bir havayolu, silahın iyeliği konusunda sizden belge isteyemez. Bu yetki sadece Polis'e aittir. Siz havaalanı girişinde silahınızı Polis'e uygun döküman ile teslim edersiniz ve böylece silahın iyeliğini kanıtlarsınız. Bu belge ya taşıma ruhsatıdır, ya bulundurma ruhsatı ile birlikte nakil belgesidir, ya da silahı yeni satın alıp henüz ruhsata bağlamadığınız sürede faturadır (bu süre zarfında fatura taşıma ruhsatı niteliğindedir). Havayolu da Polis'ten gelen belge ve güvenlik torbası içindeki silahı "eşek" gibi, hiçbir başka belge aramadan ve sorgulamadan taşır. Şimdi size "bilgi" veren o yetkiliye bir sorun: THY "eşeklik" dışında bu çevrimin neresinde yer alıyor?

+1

Ayrıca.

[Resim: IMG_0176.jpg]

Alıntı

Dert bir değil elvan elvan...Big Grin

[Resim: Grnt177.jpg]

Alıntı

Big Grin Dert olsun da böyle olsun Sn Melihağa.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi