Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lupus Üstada iki sorum var.
Sn. lupus öncelikle hayırlı akşamlar.

Forumda yazdığınız yazılarınızı keyifle okuyorum. Foruma kattığınız bilgi ve yardımların hakkını nasıl öderiz onuda bilmiyorum.

Başlıkda belirttiğim gibi size iki sorum olacak.
Bunlardan birincisi;
Emekli bir subay abimizin bana söylediğini aynen buraya yazıyorum
"80 öncesinde üretilmiş BHP´lerde yeni nesil fişeklerin kullanımı tabancada mekanik sorun yaratır, şimdiki fişekler eskisi gibi değil, eskiye oranla daha kuvvetli."

Bu olayın aslı varmıdır?

İkinci sorumda;

Yine aynı büyüğümüzün söylediği cümleyi yazıyorum

"80 öncesi BHP´lerde namlu ile icra yayı arasında kalan metal setin, bu güçlü fişekler sayesinde zaman içinde deforme olup eridiğini bir kaç kez gördüm."

Yanlız bu son dediğini ben bi akrabamın BHP´sinde gördüm. İcra yayı ile namlunun ucuna doğru o bahsettiği metal perdenin zamanla deforme olduğunu ama kullanıcının şimdiye kadar bi sorun yaşamadığını söyledi.

İkinci sorumda işte bu konu üzerine, gerçekten yeni nesil fişekler bu kadar zarar verebilir mi?

Saygılarımla.

Alıntı

Kıymetli üyemiz, olayın aslı vardır, gerçekten de yeni nesil fişekler dünya standartlarındaki diğer 9x19 parabellum fişeklerine oranla çok daha güçlüler. Yeni nesil 9x19 Parabellum MKE fişekleri sadece 80 öncesi BHP'ler için değil, o tip fişeği kullanan tüm tabancalar için zararlı olmaktadır.

Alıntı

(12-03-2011, 02:34 AM)alpyesilay demiş ki: Kıymetli üyemiz, olayın aslı vardır, gerçekten de yeni nesil fişekler dünya standartlarındaki diğer 9x19 parabellum fişeklerine oranla çok daha güçlüler. Yeni nesil 9x19 Parabellum MKE fişekleri sadece 80 öncesi BHP'ler için değil, o tip fişeği kullanan tüm tabancalar için zararlı olmaktadır.

Sn. alpyesilay

Aslında bana bunu söyleyen abi (aslında amca demeliyim) bende ki BHP yi görünce bunlar 80 den önce yapıldı, bu ve bu jenerasyon dedi, demek ki tüm tabancalar için demiş. Benim aklım benim BHP ye kaymış. Teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Alıntı

(12-03-2011, 12:43 AM)tifil demiş ki: Sn. lupus öncelikle hayırlı akşamlar.
"80 öncesinde üretilmiş BHP´lerde yeni nesil fişeklerin kullanımı tabancada mekanik sorun yaratır, şimdiki fişekler eskisi gibi değil, eskiye oranla daha kuvvetli."

Bu olayın aslı varmıdır?

Sn.tifil,
Sorularınızın cevabı burada. Hem de bizzat Sn.Lupus tarafından yazılmış.

BHP Sürgü Kırımı

(12-03-2011, 12:43 AM)tifil demiş ki: Sn. lupus.
Foruma kattığınız bilgi ve yardımların hakkını nasıl öderiz onuda bilmiyorum.

Sn.lupus'u yakından tanımıyorum. Ancak bir yıldır forumu takip ederek edindiğim izlenime göre, "Onuda" yı "onu da" şeklinde yazdığımıızda birinci taksidi ödemiş oluruz sanırım.
Şahsen gerek sn.lupus'un gerekse forum yönetiminin Türkçe konusundaki hassasiyetlerine şapka çıkarıyor, teşekkür ediyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sparus
(12-03-2011, 04:10 AM)asc demiş ki:

Bu olayın aslı varmıdır?

Sn.tifil,

BHP Sürgü Kırımı

Sn.lupus'u yakından tanımıyorum. Ancak bir yıldır forumu takip ederek edindiğim izlenime göre, "Onuda" yı "onu da" şeklinde yazdığımıızda birinci taksidi ödemiş oluruz sanırım.
Şahsen gerek sn.lupus'un gerekse forum yönetiminin Türkçe konusundaki hassasiyetlerine şapka çıkarıyor, teşekkür ediyorum.

Kredi kartı kabul edilir.Big Grin

Alıntı

(12-03-2011, 09:38 AM)ORTAÇ demiş ki:
(12-03-2011, 04:10 AM)asc demiş ki:

Bu olayın aslı varmıdır?

Sn.tifil,

BHP Sürgü Kırımı

Kredi kartı kabul edilir.Big Grin

Big Grin Big Grin Big Grin

6+6 taksit olur mu?Big Grin

Alıntı

Selamlar.

Sayın lupus'a ulaşmam gerekiyor. Kendisi Mayıs'tan beri yazı yazmamış foruma. Nasıl diyalog kurabilirim?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi