Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BHP Sürgü Kırımı !
[Resim: dscn4877.jpg]

[Resim: dscn4874.jpg]

Yukarıdaki BHP Sn.Göktuğ ' un arşivindeki bir fotoğraftan örneklenmiş, 80 ' li yıllarda üretilmiş ( 245 PY, PZ, PM vs..) bir BHP. Silah sürgü kovan tahliye penceresinden kırıma uğramış. Silahın hangi tür mühimmatla ne kadar atım gördüğü maalesef bilinmiyor. Ancak söz konusu alandaki zaafı gören FNH ilerleyen yıllarda MKIII ' lerle birlikte kovan tahliye penceresi çevresinde güçlendirme tadilatları yaptı.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
yavuzmete
Üstadım en azından hata bizim deyip önlemlerini almışlar. Darısı bizimkilere.

İyi günler.

Alıntı

Böyle bir şey olabiliceği hiç aklıma gelmezdi.

Alıntı

Pek sık rastladığımız birşey değil.

Alıntı

(06-03-2011, 01:42 PM)lupus demiş ki: Ancak söz konusu alandaki zaafı gören FNH ilerleyen yıllarda MKIII ' lerle birlikte kovan tahliye penceresi çevresinde güçlendirme tadilatları yaptı.

Buradan benim anladığım ;Silahların sağlıklı şekilde işlerliğini korumak için, değişen şartlara uyum sağlaması gereken platformlar olduğu. Yukardaki resimlerden anlaşıldığı üzere bu değişiklikler sadece estetik unsurları değil mekanik ve metalolojik değişimleride içermeli.

75-76 senedir sahada olan ve başarısı kabul görmüş bu platformu olan haliyle yetinmeyip daha iyi hale getirmeye çalışan F.N.H, sanırım bu sebepten bu kadar takdir görüyor.

(06-03-2011, 02:41 PM)xlcod3r demiş ki: Üstadım en azından hata bizim deyip önlemlerini almışlar. Darısı bizimkilere.

+1

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
yavuzmete
Kırıma uğramış olsa dahi bu tabanca son haline gelene kadar kimbilir kaç bin atım görmüş ve bu atımlar içerisinde kaç kez besleme problemi yaşamıştır..Bu sebeple ben bu tabancaları sonunda kırıma uğramış olsa dahi görevini layıkıyla yerine getirmiş ve ''ekonomik ömrünü tamamlamış'' olarak görüyorum..

Alıntı

Bhp'nin eski versiyonlarında benzeri bir kaç kapak kırım vakası okumuştum,kapak takımı ince olan bir silah için çok şaşılası bir durum değil,zira metal ne kadar kaliteli olursa olsun belli bir kalınlıkta olmadıktan sonra fizik kuralları gereğince bir yerlerden bel verebiliyor.
Kalitesiyle meşhur HK p7 bile buna başlı başına somut bir örnek.

Alıntı

[quote='lupus'
Ancak söz konusu alandaki zaafı gören FNH ilerleyen yıllarda MKIII ' lerle birlikte kovan tahliye penceresi çevresinde güçlendirme tadilatları yaptı.
[/quote]

Sayın lupus, zat-ı alinizin silahlar konusunda ki engin bilgisine peşinen taktiri teslim ettikten sonra; acaba bu bilgiye nasıl vakıf oluyorsunuz? İnanın sırf merakımdan soruyorum... Yani bu sağlamlaştırma revizyonunu tahmini silahı elinize aldıktan sonra mı gözlemliyor sunuz, yoksa nasıl bir kaynaktan temin ettiğinizi açıklarsanız sırf bu meyanda ki merakımı dindirmiş olacağım... Teşekkürler

Alıntı

Acaba çok mu absürt bir sual sordum diye merak etmeye başladım hani...

Alıntı

(10-03-2011, 11:22 PM)(E)jandarma demiş ki: [quote='lupus'
Ancak söz konusu alandaki zaafı gören FNH ilerleyen yıllarda MKIII ' lerle birlikte kovan tahliye penceresi çevresinde güçlendirme tadilatları yaptı.

Sayın lupus, zat-ı alinizin silahlar konusunda ki engin bilgisine peşinen taktiri teslim ettikten sonra; acaba bu bilgiye nasıl vakıf oluyorsunuz? İnanın sırf merakımdan soruyorum... Yani bu sağlamlaştırma revizyonunu tahmini silahı elinize aldıktan sonra mı gözlemliyor sunuz, yoksa nasıl bir kaynaktan temin ettiğinizi açıklarsanız sırf bu meyanda ki merakımı dindirmiş olacağım... Teşekkürler

[/quote]
Acaba çok mu absürt bir sual sordum diye merak etmeye başladım hani...

Nazar etme ne olur çalış seninde olur diyesim var. Bir insan bir maddeyi hobi olarak kabul etmişse o hobisi ile ilgili kendisini geliştirmesi gerekir, bana son 6 padişahın madeni paraları ile ilgili bir soru sorsanız size hayat hikayesini anlatırım nerden biliyorum çünkü senelerdir makaleler okurum ve yüzlerceside elimden geçmiştir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi