Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WALTHER P99 vs GLOCK
MKEK te P99 AS compact var, QA yok sanırım..

Alıntı

Bu arada bir Walter aldık her gün bu silahla ilgili bir konuyu gündeme getiriyor Sn Lupus..satıcam bu gidişle...işe yaramaz bir revolver alayım bari Smile

Alıntı

Glock26 yı düşünmedim değil kabzenin küçük olması ve şarjör kapasitesinin 10+1 olmasından yedeğe almıştım. Walther 99 QA nın tetik dezantajını, Walther 99 Compact AS ın fiyatını baz aldığımızda haklısınız. MKEK de bu segmentte yedeğe aldığım Glock26 yı önereceğim. Denizli'den geçecek olursanız haberim olsun, ben de tanışmak istiyorum sizinle. Teşekkürler Sn.Lupus.

Alıntı

Tam benlik bir konu olmuş. Sn. Lupus kullandığım iki silahıda detayları ile o kadar güzel açıklamışki.. Şu an Turkiye de kullandığım silah P99 QA. Benim fikrimce AS ye göre herzaman tercihim QA olurdu ki öylede oldu. Ama G19 herzaman günlük taşımada ideal silah tercihim olur. Türkiye de G19 almamamın sebebi ise silahımı aldığım dönemde G19 ların zor bulunması ve çok yüksek fiyatlarla piyasaya sunulmasıydı. Aslında benim herzamanki düşüncem çalışan ve görevini yerine getiren her silah iyi silahtır. Ama hergün silah taşıdığınızda performans+rahatlık+gizlilik te ön plana çıkmakta. P99 ve G19 arasında bende bir değerlendirme yapar isem ekleyebileceğim bilgi şu olurdu: G19 vücutta çok daha rahat gizlenebilmekte P99 a nazaran. IWB( pantalon içinde) kılıf kullanmama rağmen yinede bir kabarıklık oluşturmakta. G19 u ise çok daha rahat gizleyebilmekteydim. Açıkçası performans olarak ikiside görevini yerine getirebilecek silahlar. G19 umla Sn. İlksurfer ile katıldığım eğitimlerde sanırım 3000 den fazla mermi kullanmışımdır, bir kere bile sorun çıkarmamıştır. P99 QA ile ise 800 mermilik bir atış yaptım.(Malum Türkiye de mermi fiyatlarıSmile )Hatta, bilerek silahı zorlamak istediğimizden ikinci gün atışlarımızda silahı temizlemeden eğitimlere devam ederdik, bir sorun karşımıza çıkabilir mi dige gormek istedigimizden. Ama inanın hiç bir sorun yaşatmamıştır. 2 silahta hiç bir zaman sizi yolda bırakmaz.

Alıntı

Tüm forum üyelerine merhaba diyorum. İlk tabancasını 3 hafta önce MKE'den P 99 As olarak tercih eden bir forum uyesiyim. Biraderin Glock 19 unun üzerine aynı olmaması ,Alman orjinli olması ,bu forumdaki yorumlar ve tecrübeli kisilerin de yonlendirmesiyle P99AS tercih ettim. İnşallah hayirli bir tercih yapmışimdir. Selam ve saygı ile ...

Alıntı

Hayırlı olsun sn Molierac, güzel günlerde kullanmanız dileklerimle.

Alıntı

(03-08-2012, 09:55 PM)Molierac demiş ki: Tüm forum üyelerine merhaba diyorum. İlk tabancasını 3 hafta önce MKE'den P 99 As olarak tercih eden bir forum uyesiyim. Biraderin Glock 19 unun üzerine aynı olmaması ,Alman orjinli olması ,bu forumdaki yorumlar ve tecrübeli kisilerin de yonlendirmesiyle P99AS tercih ettim. İnşallah hayirli bir tercih yapmışimdir. Selam ve saygı ile ...

Sn. Molierac güle güle kullanın..
Doğru ve güzel bir tercih yaptınız..
Walther'inizin keyfine bakın..

Alıntı

Merhaba Sn. Molierac,
Ben de Nisan ayından beri bir Walther P99 AS sahibiyim ve yaklaşık 120 adet mermi harcadım. Gün geçtikçe silaha daha da ısınmakta ve keyif almaktayım. Silahınızın güzel bir tercih olduğunu düşünüyorum güle güle ve sadece keyif almak üzere kullanmanızı dilerim

saygılar

Alıntı

Walther'iniz hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde keyifle kullanın Sn. Molierac, sanırım Walther'in sonlarına yetiştiniz bu kadar uzun süre beklemesi bile şaşırtıcı, yurdum insanı Walther'i tanıdıkça raflarda çok daha kısa süre bekleyeceğine eminim. Saygılar..

Alıntı

(04-08-2012, 10:54 AM)beretta demiş ki:
(03-08-2012, 09:55 PM)Molierac demiş ki: Tüm forum üyelerine merhaba diyorum. İlk tabancasını 3 hafta önce MKE'den P 99 As olarak tercih eden bir forum uyesiyim. Biraderin Glock 19 unun üzerine aynı olmaması ,Alman orjinli olması ,bu forumdaki yorumlar ve tecrübeli kisilerin de yonlendirmesiyle P99AS tercih ettim. İnşallah hayirli bir tercih yapmışimdir. Selam ve saygı ile ...

Sn. Molierac güle güle kullanın..
Doğru ve güzel bir tercih yaptınız..
Walther'inizin keyfine bakın..

Teşekkür ederim, iyi dilekleriniz ve görüşleriniz icin selam ile...
(04-08-2012, 11:18 PM)toprako demiş ki: Merhaba Sn. Molierac,
Ben de Nisan ayından beri bir Walther P99 AS sahibiyim ve yaklaşık 120 adet mermi harcadım. Gün geçtikçe silaha daha da ısınmakta ve keyif almaktayım. Silahınızın güzel bir tercih olduğunu düşünüyorum güle güle ve sadece keyif almak üzere kullanmanızı dilerim

saygılar

Sayın Toprako ,sanırım atış yaptıkca daha da butunlesegiz silahımıza . 65-70 gibi de ben atis yaptim .Siz de hayırla gule gule kullanın ...
(04-08-2012, 11:34 PM)ozkanx7 demiş ki: Walther'iniz hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde keyifle kullanın Sn. Molierac, sanırım Walther'in sonlarına yetiştiniz bu kadar uzun süre beklemesi bile şaşırtıcı, yurdum insanı Walther'i tanıdıkça raflarda çok daha kısa süre bekleyeceğine eminim. Saygılar..

Teşekkür ederim.. Raf ömrü konusunda sanırım şanslıyim, benim tahminlerim de aynı yonde , PPS ye elim giderken bu esas oğlan nasip oldu , selamlar .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi