Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WALTHER P99 vs GLOCK
ceycey demiş ki:Eğer P 99'u alternatif olarak düşünen arkadaşlar varsa,bana o zaman sunulmayan bir şeyi teklif ediyorum.Tabancam denemeleriniz için hazırdır.Elimden geldiğince yardımcı olurum.Saygılarımla.

merhaba sayın ceycey,
ben de p99 as almaya karar verdim fakat şansıma mke de as tetik versiyonu kalmamış. yeni sipariş vereceklermiş ama gelmesi ne kadar sürer bilemiyorum..
sizden ricam, p99 hakkındaki tecrübelerinize dayanarak silahın atışı, geri tepmesi, devamlı taşımadaki kolaylığı veya zorluk yaratan yönleri, taşımak için herhangi bir kılıf kullanıyor musunuz vs. vs. hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
çok şey istiyorum galiba ama Big GrinBig Grin
şimdiden teşekkürler...

Alıntı

ares demiş ki:merhaba sayın ceycey,
ben de p99 as almaya karar verdim fakat şansıma mke de as tetik versiyonu kalmamış. yeni sipariş vereceklermiş ama gelmesi ne kadar sürer bilemiyorum..

Sayın Ares geçtiğimiz ay P-99 siparişleri verildi. En geç ocak ayında gelmesi bekleniyor.

Alıntı

tetik ağırlığını hiçe sayarak tam bir sanat harikası olan ''p99 Quick Action'' tavsiye ederim....(bikerem şekli 3 tane glock a değer

Alıntı

Daha çok ocak geçecek gibi.

Alıntı

glock demiş ki:Glock tetik olarakta coğu koşullarda görevini icra etme konusunda da bir adım öndedir bir

silahın en önemli özelliği calışmasıdır gerisi hikaye derim...

Kesinlikle aynı fikirdeyim.

Alıntı

Sn. Lupus daha önceki Glock19 ile Walther 99 kıyaslama adlı konuda; Walter 99'un QA tetiklerinin handikaplarına değinmişsiniz ve Walter 99'un AS tetiklerinin daha kullanışlı olduğundan bahsetmişsiniz. Yazmış olduğunuz kıyaslama 2008 yılında tarafınızdan yapılmış. Şimdiki MKEK de satışa hazır olan Walther P99 QA'da da aynı tetik handikapları devam etmekte midir?

Alıntı

Halihazırda satışta olan QA aynı handikaplara sahiptir. Açıkçası Walther P99 QA ' nın Glock 'a tek avantajı, sahra sökümü sırasında tetiğe dokunmadan iğneyi tulumbasından kurtarıp, tam istirahat pozisyonuna getirmeye yarayan bir manevela olmasıdır. QA sürgüsünün üzerinde, AS versiyonundan biraz daha küçük bir '' demontaj '' manevelası vardır, bunun görevi tetiğe dokunmadan iğneyi boşaltmaktır. Eğer bu durum sizin için ciddi bir güvenlik avantajı oluşturuyorsa ve P99 ergonomisi sizin için bir olmazsa olmaz ise, P99 QA ' yı Glock ' a tercih edebilirsiniz, bunun dışında o kadar parayı vermek tamamen gereksiz bir davranış olur...Tabii bir de işin zevk meselesi var, o ayrı bir konu...

Alıntı

lupus demiş ki:Halihazırda satışta olan QA aynı handikaplara sahiptir. Açıkçası Walther P99 QA ' nın Glock 'a tek avantajı, sahra sökümü sırasında tetiğe dokunmadan iğneyi tulumbasından kurtarıp, tam istirahat pozisyonuna getirmeye yarayan bir manevela olmasıdır. QA sürgüsünün üzerinde, AS versiyonundan biraz daha küçük bir '' demontaj '' manevelası vardır, bunun görevi tetiğe dokunmadan iğneyi boşaltmaktır. Eğer bu durum sizin için ciddi bir güvenlik avantajı oluşturuyorsa ve P99 ergonomisi sizin için bir olmazsa olmaz ise, P99 QA ' yı Glock ' a tercih edebilirsiniz, bunun dışında o kadar parayı vermek tamamen gereksiz bir davranış olur...Tabii bir de işin zevk meselesi var, o ayrı bir konu...

Yakın bir arkadaşım için araştırıyorum. Sn. Lupus, MKEK de savunma ve kolay taşıma için Glock19 tükendiğine göre; Steyr M-A1 ya da Walther P99 Compact AS dan başka alternatif göremiyorum. Glock19 a yakın muadil Walther P99 QA olsa da tetik konusu düşündürücü. Steyr M-A1 ve Walther P99 Compact AS kullanıcı arkadaşlardan memnuniyet konusunda fikir almak istiyorum. MKEK de bakma şansımız olmayacak. Teşekkür ederim.

Alıntı

Sn Dogo;

P99 AS var bende..taşıma ruhsatlı bir silah ihtiyacım olunca bunu aldım..Bilmiyorum sayın üyeler ne düşünüyor fakat taşıma tabancada artık ağırlığa tahümmül edemediğim için polimer gövdeli tabanca aldım..çelik bir tabancaya ilgim de geçmedi...Polimer olmasına rağmen bir süre sonra bu da sıkıntı veriyor bulabilirsem daha hafifini alacağım..O kadar sıtkım sıyrıldı ağırlıktan..

Neyse;

Ben bu tabancayı sevdim..deri montumun ic cebinde, rüzgarlık gibi bir montun dış cebinde velhasıl bir sürü yerde kolaylıkla taşıyabiliyorum..

Hedef atıcısı olmadığım ve olamayacağım için bu konuda fazla bir not veremem fakat hedef atıcılığına göre bir tabanca değil..Buna karşılık tetik sistemi sayesinde mükerrer atışlarda sanıyorum kendi özgü bir üstünlüğü var..

Sağlam ve atışlarda hiç sorun yaratmadı..Bakımı basit..Malzemesi kaliteli..Son derece temiz bir imalatın ürünü..

Yukarıdaki mesajlarda belirtilen bir özelliği ile, tetik düşürme manevalası ile, dolu ve güvenli taşımada rahatlık sağlıyor..

Alıntı

Sn.dogo, açıkçası Steyr M9A1 ' e de o kadar para verip almam, hatta mümkünse bu silahı hiç almam.

P99 AS Compact taşıma amaçlı olarak çok ideal bir silah. Ama yine açık konuşmak gerekirse, bu sınıfta rüştünü fazlası ile isbat etmiş olan G26 varken, P99 AS Compact benim için lüzumundan fazla pahalı ve gereksiz bir alternatif olurdu. Aşağıdaki konuda P99 AS Compact ve G26 ile ilgili ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=5626

Eğer en azından kompakt sınıfta bir silah isteniyorsa, o zaman Glock 19 yerine P99 QA düşünülebilir...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi