Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 1.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Benelli M3 Super 90
Sayın Üyeler merhaba,

Aşağıda resimlerini paylaştığım Benelli M3 sahibiyim. Tüfeğime sureshell fişeklik takmayı düşünüyorum. Bu noktada sizlere bir sorum olacaktı. 

[Resim: xbfrld.jpg]

[Resim: 245d0ky.jpg]

Resimlerde de görüldüğü gibi tüfeğim bana üzerinde orjinal olarak pikatini rayı ile birlikte geldi.

TAC87 sitesindeki şu ürünü satın almayı düşünüyorum.
http://www.tac87.com/SURESHELL-ALUMINYUM...-1239.html

Lakin bu ürünün montajının yapıldığı tüfekte ray gözükmüyor ve ürün gezin önüne doğru kıvrılıyor gibi duruyor. Sizlere sorum bu noktada geliyor ürün montaj esnasında raya temas eder mi? Daha önce böyle bir uygulama yapmış üyemiz varmı veya bu konuda bilgisi olan üyemiz varmı?
Beni bu konuda aydınlatabilirseniz sevinirim.

TAC87 ile irtibata geçtim ve bana ürünün detaylı fotoğraflarını gönderdiler ancak onlarda bu şekilde uyup uymayacağı konusunda net bir şey söyleyemediler.

[Resim: rgw9rq.jpg]

[Resim: ae5bvr.jpg]

İnternetteki örneklere baktığımda da genelde hep raysız gibi,
Son soru Shy   velhasıl uydu diyelim bu sefer ileride rayı kullanmak istersem rayı kullanmama engel olur mu?

Saygılarımla

Düzenleme: Gözükmeyen resimler yeniden yüklendi.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
TULPARR
Sayın Werewolf
Resimleriniz maalesef görünmüyor. (Sorun bende mi yoksa resimlerin bulunduğu sitede mi bilmiyorum)
Ancak orjinal ray ile geldi ise M3S90 Tactical Modeli olması gerekir.diye düşünüyorum.
Benelli resminde Rayın Gez önünde yerleşimini detay resimde görebiliyoruz. (En altta detay resim) Mekanizmaya oturan ray kaidesi yaklaşık Gez'in eni kadar.
Shureshell resminde fişekliğin Gez'in hizasından içeri girdiği görülüyor dolayısıyla bu modelin Ray ile çakışacağı düşüncesindeyim.
Maalesef Ray'li Fişeklik almak ve üstündeki rayı sökmek gerek.
Öte yandan naçizane tecrübesiz bir çaylak olarak fikir belirtmek isterim, ustalarımız yanlış düşünüyorsam düzeltirlerse memnun olurum. Bu fişeklik şarjör boşaldığı zaman üstten (veya alttan) teker teker yatağa sürüp ateşlemek için kullanılıyor. Şarjörde (uzatma ile) 7 yatakta 1 fişeklikte 6 toplam 14 cebinize uzanmadan atabiliyorsunuz. Böyle bir mecburiyet ancak yurdumuzda olmayan yarışmalarda veya Allah muhafaza karşılıklı çatışma anında olabilir. Tabi bu konuda pratiğinizi arttırmak amacındaysanız sözüm yok. Rayı tutan vidalara fişeklik ve fişeklerden gelecek yük  Loctite kullanılsa bile vidaların daha çabuk gevşemesine sebep olacaktır. Ayrıca eksantrik olarak tüfeğin soluna gelen ağırlık omuzlamayı etkileyecektir. Bunları düşünerek ben bu tip bir fişekliği epey inceledikten sonra vazgeçtim.
Bunun yerine 5 fişeklik şarjörüme uzatma tüpü takarak tüfeğin ağırlığını biraz arttırmayı, namlu şahlanmasını ve geri tepmeyi azaltma açısından daha faydalı görüyorum. Fişek taşımak için bol cepli bir ceket alsam her yerde giyerim Smile Size de haddim olmayarak bu fişeklik yerine biraz daha fazla ödeyerek bir reflex sight alıp mevcut rayınıza takmanızı öneririm. İçinden Gez ve arpacığı da görebileceğiniz micro bir optik işinize daha çok yarayacaktır düşüncesindeyim.
Aynı sitede micro bir ürün var fiyatı Raylı fişeklikten 100TL daha pahallı.ancak biraz yüksek gibi, co-witness olanağı var mı sizin nişangahla bir bilene sormak gerek.
Saygılar.

[Resim: BENELLIM3_S90.jpg]

[Resim: pr_04_1239.jpg]

http://www.brownells.com/shooting-access...52593.aspx

http://www.tac87.com/MICRO-DOT-SIGHT,PR-639.html

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
TULPARR
Listemdeki ilk sıradaki tüfek ve şuan almak istediğim tek model diyebilirim.Fakat şuan bana o kadar uzak.Nedenini siz anladınız tamamen duygusal.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
Sayın AHMET OZALP

Öncelikle cevabınız ve düşünceleriniz için teşekkür ederim.
Raylı sureshell' i Türkiye' de temin edebileceğim bir yer bilmediğim için bunun uyup uymama konusunda danışmak istemiştim.
Yurt dışından satın alıpta geliyordu gelmiyordu yok gümrüğe takılıp takılmıyordu gibi şeylerle uğraşmak istemediğim için ilk terciğim Türkiye' den temin etmekti.
Benimde öngörüm sıkıntı çıkaracağı yönünde olduğu için sitemizdeki üstadlara danışma ihtiyacı duydum.
Tüfeğin ağırlık merkezi dediğiniz gibi değişecektir ama alışılır diye düşünüyorum.
Satın almadaki amacım çatışma vs değil tabi ki tamamen atış pratiği ve kişisel zevktir.
İleride bir tane de reflex sight tabi ki düşünüyorum lakin şimdilik tamamen duygusal sebeplerden dolayı beklemektedir.

Not: Resimler bilgisayardan girdiğim zaman sıkıntısız bir biçimde açılmakla beraber telefonla girdiğim zaman bende göremedim nedendir bilmiyorum.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp
Herkese merhabalar,kısmetse 1 ya da 1.5 ay içerisinde teleskopik dipçikli-pikatini raylı taktikal modelini alıyorum,sormak istediğiniz,incelememi istediğiniz kısımları buradan belirtiniz,elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi