Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FN 1910, Beretta mod 70 , Fransız Onlusu , MAB Mod D
#1
Selamın aleyküm ustalar gerek kullandığım ilk silah olması gerek hafifliği ve taşıma kolaylığı açısından benim için hep ayrı bir yeri vardır 7.65 lerin...Hal böyle olunca niyetine girdiğim toplu silahın yanında bir de 7.65 im olsun istiyorum.Şu an için konu başlığındaki modellerden birini düşünüyorum. Gönlüm FN 1910 (kısa dokuz da olabilir) dan yana ama sizin de görüşlerinizi almak istedim..Saygılar.

[Resim: bgpona.jpg]

[Resim: wvadjp.jpg]

[Resim: 1zd4x1d.jpg]

[Resim: rlgs2c.jpg]
 
Alıntı

#2
Sn. Sansar; 7.65 modeller bende de hep bir ilgi ve sevgi uyandırmıştır. Beretta ve Fn 1910 (gerçi resimde ki 1912 ama) deneme şansım oldu ve 1910 beni etkileyen tabanca olmuştu. Ama bence siz de imkanınız var ise en azından ateş etmeseniz dahi ergonomilerini görmelisiniz. Neden derseniz; bu tabancalar tamamen atıcı veya kullanıcının eline uygun olursa keyif veriyor. Nacizane görüşümdür, siz kendinize göre bir tercih yapabilirsiniz umarım.
Saygılarımla.
 
Alıntı

#3
Ruhsat süresi Ekim.2012 de dolacak Browning 1910 model bir tabancam var (İstanbul Ümraniye kayıtlı) taleb eden arkadaşa bila bedel devrede bilirim. Silah düzgün calışıyor ama üstündeki kaplama acemice yapılmış (benden önce yaptırılmış) başka sorunu yok,
Saygılar
 
Alıntı

#4
Sayın Mustafa Zumrut; eğer şu an bir ruhsat işlemimi tamamlamak üzere olmasaydım; sizden tabancanızı bila bedel değilde, sizin takdir edeceğiniz bedel karşılığında almak isterdim. Ama bu işler kısmet, bakarsınız bir anda karşınıza dikilirim.
 
Alıntı

#5
Sn sansar59
Ufak bir düzeltmede ben yapayım resimdeki FN 1922 ...halk tabiri Uzun Belçika.
1910 kısa olanı yurdumuzda Yüzüklü(yüksüklü) Belçika diye anılır
UNİQUE( Fransız onlusu) orjinal kabzasıyla fazla estetik bir silah değil,
FN 1910'un kısa dokuzunu yurdumuzda bulma şansınızın pek olmadığını düşünüyorum,
FN 1922 nin Osmanlı Tuğralı Ay Yıldızlı Osmanlıca yazılı kısa dokuz modelleri kolay olmamakla beraber bulunabiliyor (benim rastladığım 1922 kısa dokuzların cildi düzgün namlu içi çok kötü idi) tetik ağırlıkları biraz fazla nişana pek gelmiyor,temiz ve işlem görmemiş bir 7.65 de tercih edilebilir
ancak her iki modelinde işlem görmemişine rastlamak zor.
MAB diğer üçü ile mukayese edilirse (bence) onların altında
En iyi secenek gerek estetik gerek nitelikleri itibarı ile Beretta ,diğerlerine oranla daha yeni nesil bir silah olmasından, piyasada çok sayıda bulunmasından işlem görmemiş temiz bir Mod 70 bulmak çok daha kolay. Altıda çelik olan bir mod 70 in sökülüp takılırken kızaklarının sıkılığının verdiği sıkıntıdan başka hiç bir sıkıntısını duymadım gömedim, nişan hattı da diğerlerinden iyi...syglr.
 
Alıntı

#6
Evet 1922 yazacağım yerde 1912 yazmışım Smile Genel bilgi içinde teşekkürler sayın Tokoğlu. Ellerinize sağlık.
 
Alıntı

#7
(01-03-2011, 04:13 PM)tokoglu demiş ki: En iyi secenek gerek estetik gerek nitelikleri itibarı ile Beretta ,diğerlerine oranla daha yeni nesil bir silah olmasından, piyasada çok sayıda bulunmasından işlem görmemiş temiz bir Mod 70 bulmak çok daha kolay. Altıda çelik olan bir mod 70 in sökülüp takılırken kızaklarının sıkılığının verdiği sıkıntıdan başka hiç bir sıkıntısını duymadım gömedim, nişan hattı da diğerlerinden iyi...syglr.

+1

Ancak ek olarak Walther PP veya PPK da bulunabilecek ve temiz ise gönül rahatlığıyla alınabilecek silahlardır, her ne kadar ben sevmesem de...
 
Alıntı

#8
Ben de tüfek ilanlarına bakarken aşağıda ki ilanı gördüm, Mauser marka 7.65 bir tabanca 350 TL, sahibi %100 Alman yapımı diyiyor ama bilemiyorum.

http://www.yabantv.com/ilan/29373-gsm-ob...banca.aspx
 
Alıntı

#9
(01-03-2011, 03:43 PM)karabasan demiş ki: Sayın Mustafa Zumrut; eğer şu an bir ruhsat işlemimi tamamlamak üzere olmasaydım; sizden tabancanızı bila bedel değilde, sizin takdir edeceğiniz bedel karşılığında almak isterdim. Ama bu işler kısmet, bakarsınız bir anda karşınıza dikilirim.Maddi olarak gerçekten büyük bir kıymeti yok bu tür silahların, Beklerim
Saygılar
 
Alıntı

#10
Sn.syılmaz %-100 Macar şüpheniz olmasın
Sn.melihaga Walther ppk,pp hele Almanların tabiri ile savaş öncesi bir üretim bu silahlarla kabili-kıyas değil
onun segmenti farklı.Eğer bulunabilirse Walther ppk veya pp kısa dokuz 7.65 veya 22cal.öncelikli tercih olmalı syglr.
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi