Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HAKAN' IN KÖŞESİ
Teşekkürler Sn. Red Kit.

Sn. Zeze, Browning bu kabza kapakları ile bir başka güzel olmuş. İyi günlerde kullanmanız dileği ile....

Alıntı

(03-09-2008, 04:58 AM)Hakan demiş ki:
LUPUS demiş ki:[Resim: cimg5012tr0.jpg]

Hakan Bey, kesinlikle kast ettiğim sınır hattı düzenlemesi budur. Shy
Sn.A.Stephan Camp için yaptığınız kabzenin sırt kısmındaki yuvarlanma da tam istediğim gibi.
Kafamdaki kabzenin bundan tek farkı, yanlardan mümkün olduğu kadar daha yassı ve ince olması.
Çünkü aşırı oval kabze takımı, tek elli tutuşlarda ele daha doğal gibi gelse de, iki elle, parmaklar ileride, '' handsforward '' tekniğinde amaçlanan silahın tek düzlemde şahlandırılmasına olumsuz yönde etkide bulunuyor.

Kendi BHP'me Navidrex'in, avuç içi kabartısı olmayan, Thin Combat, Black Micarta'larından ısmarlamayı düşünüyordum.
Bu kabzeler hem sentetik olmaları nedeni ile kaymıyor, hem de oldukça dayanıklılar.

Kabze sabitleme vidalarından sonraki et kalınlığı, sözünü ettiğim Navidrex Micarta'lara yakın, deseni yukarıdaki gibi sınırlandırılmış, ancak gene de tercihan baklava çekilmiş olan, kabze sırtı zaten sizin yaptığınız gibi yuvarlanmış, ancak elden daha az kayması için daha mat bir tonda lak atılmış bir kabze takımınıza sahip olmaktan mutluluk duyacağımı bilmenizi isterim.

Baklava deseni konusundaki ısrarcılığımın nedeni ise, BHP'nin kızaktaki çekme kertikleri dahil, tüm hatlarının tamamen klasik formatta olması. FNH'in de şimdiye kadar çıkardığı tüm kabzelerinde plastik olsun, ahşap olsun, baklava desenini tercih etmesi.
Yurt dışında çok yaygın olarak yaptırılan, kabze sırtı ve önü pürtükleme işlemini de bu nedenle sevmiyorum, onun yerine çekme kertikleri ile daha uyumlu olan 10 LPI veya daha agresif 20 LPI çentikli desen çekilmesini tercih edenlerdenim.

Bir de kabzelerinize dikkatlice baktığımda, nereden gelirse gelsin gül ağacının daha çok boşluklu olduğunu, bu nedenle de kabzede daha çok artefakt bıraktığını gördüm. Görebildiğim kadarı ile Tulipwood en az artefakt bırakan ağaç, eğer ceviz opsiyonunuz yoksa, koyulaştırılmış bir TulipWood kabzeyi daha çok tercih ederim. Aslında en güzeli size buradan orijinal ve sağlam bir Turkish Walnut kütük tedarik edip, hammadde tedariki de yapabiliriz. Big Grin

Saygılar.

Sn. Lupus,

Istediginiz kabze tipini tarif etmek icin yukarida yazdiginiz yaziyi okurken "iste benim yaptigim ise anlamini veren bir silah tutkunu" dedim inanin.

Sanirim kabze yüzeyinin inceligi (elimine edilmis avuc ici kabartisi), ahsap cinsi, kaydirmazligi daha iyi sagliyacak mat bir yüzey ve en azindan sInIr hatti modeli konularinda positif bir geribildirim verebilirim..yalnizca baklava tipi yüzey yapamayisim kaliyor geriye malesef.

Ben söyle bir sey teklif etmek istiyorum. sizin tarif ettiginiz gibi bir set'i koyulastirilmis Tulip agacindan yapayim..üzerine'de benim yapabildigim pütürlestirmeyi yapayim ve size denemeniz icin yollayim. Eger begenmez iseniz memnuniyetle kabzeleri geri gönderebilirsiniz ve seciminize yalnizca saygi duyarim.

Nedersiniz?

Saygilar.

Not: Bana bu site de özel bir yer verdiginiz icin herkese cok tesekkür ederim.

Ayrica, bana Türk ceviz'i tedarik etdebilme teklifinizi memnuniyetle kabul ederim cünkü su ara cok ihtiyacim var ve kendim tedarik etmekde zorlaniyorum.

syn hakan syn ekekeye yapmıs oldugun kabzalardan ıstıyorum ama bı turlu ıletsım bılgılerınızı bulamadım ayrıca yapmıs oldugunuz paylasımlar cok guzel

Alıntı

Hakan Bey,

Size nasıl ulaşabilirim..bana bir mail adresi yada telefon filan verebilirseniz sevinirim.

Alıntı

Sayın Red Kit ve Sayın Azaz,

Istanbul dışındaydım, mesajlarınıza ancak bugun cevap verebiliyorum. Çok çok teşekkür ediyorum

Sayın ekinci55 ve sayın ufk65; Hakan Bey'e 'hakanpek@online.no' mail adresinden ulaşabilirsiniz. Şu an ülkemizde olabilir. Bu ayın 24 üne kadar ulaşabileceğiniz cep telefonu;
0535 451 6187

Alıntı

Az önce Sn Hakan Pek' in internette calguns.net adlı bir sitede bahsini gördüm. Sitesini inceledim, hemen buraya koştum güya kendisi ve sitesi hakkında bilgi vermek için. Lakin 2008 yılından beri forumumuzdaymış ve ben nasıl olduysa bu konu başlığını hiç görmemişim.

Kendime kocaman bir aferin diyerek, artık bir müddet daha yazmadan okumaya karar verdim.

Saygılarımla.

Alıntı

Sayın Hakan Pek, bir kaç gün içinde Türkiye' de olacağını bildirdi. Gelişi yakın olduğu için her hangi bir sipariş almasının mümkün bulunmadığını ancak bir sonraki gelişi için sipariş alabileceğini yazdı. Forumumuzda ilgilenen arkadaşlarımızın bilgisine... (hakanpek@online.no) adresinden ulaşabilirsiniz. Bu arada benim sipariş verdiğim cocobolo kapakların fotoğraflarını göndermiş, onları da ekliyorum. CZ75 Compact bana ait değil, sadece kapaklar benim.
[Resim: CIMG4771.jpg]
[Resim: CIMG4825.jpg]

[Resim: CIMG4796.jpg]

[Resim: CIMG4818.jpg]

Alıntı

Hakan kardeşimiz hoş geldiniz.Başarılarınızın devamını dilerim.
G.Talha SODACI.

Alıntı

Sn. Hakan Pek, Cz ile ilgili yeni çalışmalarınız varsa görmek isteriz, malum forumda eski görsellere ulaşamıyoruz. Cz 75 B Stainless üzerinde çalışmalarınızı özellikle merak ediyorum. Belki bizede nasip olur. Teşekkürler.

Alıntı

Konu oldukça eski Sn. darkness58 aşağıdaki linkten istediğiniz fotolara ulaşabilirsiniz.

http://www.imageseek.com/hakan/gallery/cz75

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi