Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Havalı Tabanca Tavsiye
#1
Kıymetli arkadaşlarım, forumda bir kaç başlık altında havalı silahlar hakkında bilgi var ama detaylı inceleme ve tavsiye içeren bir başlık göremedim.

Önümüzdeki günlerde birkaç adet havalı tabanca alma niyetindeyiz arkadaşlarımla.

Alacağımız tabancalarda aradığımız kriterler şunlar;

1. Gazsız, piston kurmalı olmalı.
2. Devasa boyutlarda olmamalı.
3. Günde ortalama 60-70 atım civarı ile en az 6 ay sorun çıkartmayacak kalitede olmalı.
4. Ayarlanabilir nişangah düzeneği olmalı.
5. Namlu çıkış hızı: 100-120 metre/sn civarı olmalı.

Tabancayı 10-35 m arası sabit hedeflere atış antremanı yapmak maksatlı alacağız.


Forumda havalı tabancalar hakkında bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan marka ve model tavsiyeleri rica ediyorum.

(Lütfen bu konuda zır cahil olduğumu göz önünden ayırmayın Smile )

Şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla.

 
Alıntı

#2
Sn. Kara, bende bir ara evde çalışmak amaçlı havalı tabanca bakmıştım. Bu işin uzmanlarının olduğu havalı silah forumunda en hassas havalı tabanca olarak Weihrauch HW 40'ı tavsiye ettiklerini okudum. Aklımda yanlış kalmadıysa, iddialarına göre mengeneye sabitlenmiş bir HW 40, 10 mt mesafede saçmaları 5 mm lik bir alana toplayabiliyor. Sizin istediğiniz özellikleri de karşılıyor.

http://www. hilalav/default.asp?git=9&urun=73
 
Alıntı

#3
Sn. Syılmaz cevabınız için teşekkürler, bende bu markayı göze kestirmiştim ama sizin bahsettiğiniz modeli kaçırmışım. Benim baktığımdan çok daha makul bir fiyata iş görecek bir şeye benziyor. Bakalım menfi yorumlar gelmezse bunu alabiliriz.

Saygılarımla.
 
Alıntı

#4
Sn. Syılmaz'ın söylediği Weihrauch HW40'ın en hassas tabanca olduğu su götürmez bir gerçek ancak güç bakımından sizi 10 metrenin üzerinde pek tatmin edeceğini sanmıyorum.

Daha öncede burada konusu açılmış olan Zoraki HP-01'i size öneriyorum. Pneumatıc olması ayarlanabilir parçalardan oluşmuş olması güç isabet ve rahatlık bakımından tam aradığınız havalı tabanca olduğunu düşünüyorum.
 
Alıntı

#5
Sn. Kara.
Aşağıda bağlantıda bulunan gamo PR-45'i yaklaşık 5 senedir kullanırım. Yılda ortalama 1000 civarı diabol atmışlığım vardır. İlgili sitede zaten Compact adlı model, bu modelin ergonomik kabzeli olan ödüllü modelidir.
Ankara'da Yiba çarşısından dışkapıya doğru giderken köprüye çıkmadan önce son iş hanında(Solda/batıda) bulabilirsiniz.

Şiddetle tavsiye ediyorum. Asla pişman olmayacaksınız. Fiyatı 150 TL. civarı olması lazım. Tetiği son derece hassas, gezini dikey ve yatay olarak üzerinde bulan vidayı tırnağınızla bile çevirerek ayarlayabiiyorsunuz.

Saygılarımla

http://www.gamo.com/portal/international...PR-45.html
 
Alıntı

#6
Sn Kara, Zoraki hp 01 istediğiniz özelliklerde bir tabanca, tavsiye ederim. Detaylı incelemeleri modifikasyonları http://www.hobisilah.com' da bulabilirsiniz, size büyük oranda fikir verecektir. Sizi üzmeyecek ve zevkle kullanacağız bir ürün. Gamo Pr 45'i internet satışı yapan firmalarda 200-250 tl arasında bulabilirsiniz.
 
Alıntı

#7
Zoraki'nin hassasiyeti ve ergonomik ayarlanma serbestliği çok hoşuma gitti. Bir tek dizaynın dezırt çakması olması, ve fazla büyüklüğü negatif. Sanırım forumlarda uygun ikinci eli de bulunabiliyor.

Gamo pr45 uygun fiyata güzel ergonomi ve isabetlilik sağlıyor, benim de uzun yıllar kullanımıma dayandı. Sattığıma üzüldüğüm silahlardandır.

HW40, bizde fiyatı uçmadan alınacak en iyi modellerden, ondan sonrası zaten müsabaka çeşitlerine dönüyor.

Bu tür hassas tabancaları, 10m'den fazla zorlamak zaten pek anlamlı değil, 4.5mm peletler rüzgardan çok etkilendiği için çok uzağa düz gitmiyor. o mesafeye kadar da bu modeller gayet zevkli atış yapılacak modeller, hangisini seçseniz yanlış yapılmış olunmaz...

Saygılarımla.
 
Alıntı

#8
Değerli tecrübelerini paylaşan arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Sanırım kararımı verdim ve değiştirmezsem "Weihrauch HW-45 4,5 Cal" alacağım. Arkadaşlarımda muhtemelen "Weihrauch HW-40 PCA" alacak.

Yabancı bazı forumlarda okuduğum yorumlar ve youtube'da izlediğim videolar sonrası fazla düşünmeden, "Madem 1911'in barutla çalışanını alamıyorum en azından havayla çalışan benzerini alayım" dedim SmileMaliyet olarak tahminimden fazlaya malolacak ama şöyle birşey dikkatimi çekti, Türkiye'de yurt dışı fiyatından 100 TL gibi cüzi bir farkla alabiliyoruz kabaca. Diğer taraftan, ABD'de satışı 300 Dolar olan ateşli bir silahın Türkiye'de satış fiyatının nasıl kaç kat arttığını biliyoruz Sad

Eğer almaya muvaffak olabilirsem, istihkak sorunu olmadan dar alanda bol bol atış yapıp, oğlumada ilk atış derslerini bu silahla vermeyi planlıyorum. Fiyatını nette araştırdığımda 200 TL civarı fark var çeşitli sitelerde.

En ilginci ise,"Hepsiburada" da iki ilan var. Arada özellik olarak bir fark göremedim, sadece mağazaya eklenme tarihleri farklı Huh

Geçen sene Hepsiburada'dan verdiğim siparişi 3 haftada kargoya vermedikleri için iptal etmek durumunda kalmıştım Sad en ucuz burada satılıyor olsada, ucuzluğundan ziyade güvenilir ve hızlı kargoya veren başka bir sanal yada reel mağaza tavsiyeniz var mıdır?

Saygılarımla...


[Resim: HW45.jpg]
 
Alıntı

#9
Zoraki hp1 bulabileceğiniz ne isabetli havalı tabancadır 3 pompa ile 160 ms verir .Buda benimki sıfırdan farkı yoktur isteyen olursa satabilirim hata bulunursa kafamda kırılabilirBig Grin
[Resim: thumb_2.JPG]
 
Alıntı

#10
(02-03-2011, 11:55 PM)Kara demiş ki: Geçen sene Hepsiburada'dan verdiğim siparişi 3 haftada kargoya vermedikleri için iptal etmek durumunda kalmıştım Sad en ucuz burada satılıyor olsada, ucuzluğundan ziyade güvenilir ve hızlı kargoya veren başka bir sanal yada reel mağaza tavsiyeniz var mıdır?

Hilal Av'da varsa tavsiye ederim. Ben başka bir av bayinin aracılığı ile oradan tüfek aldım. Bir sorun yaşamadım. Av forumlarında da onlarca oradan alışveriş yapmış memnun kalmış üyeler var. Yalnız oradan alacak olursanız, sitesinde stokta var bile dese önce telden teyit ettirin.
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi