Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muharebe Medikal Sistemleri / Bireysel Ilkyardim Seti
(10-08-2018, 10:56 AM)Ktenology demiş ki: ...Turnike arayanlar yerli malı bu ürünü düşünebilirler...

Sn Ktenology üzülerek bu ürünün Çin'den ithal edildiğini söylemek zorundayım.

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
harun, Ktenology
Çin'den ithal edilen turnikeyi direkt almak isteyen olursa... bugün için en düşük fiyatın (3.99$) linki.

Konuyu okumadan az önce sipariş vermiştim, tevafuk oldu.

Önceki mesajlarda bahsi geçen "yerli firmamız" da dolar güncellemesi yapmayı unutmuş muhtemelen...  Big Grin

Saygılarımla.

Alıntı

(25-08-2018, 01:36 PM)lenduha demiş ki:
(10-08-2018, 10:56 AM)Ktenology demiş ki: ...Turnike arayanlar yerli malı bu ürünü düşünebilirler...

Sn Ktenology üzülerek bu ürünün Çin'den ithal edildiğini söylemek zorundayım.

Saygılarımla.

Her geçen gün bu ve benzeri durumlarla karşılaşmak ciddi anlamda üzüyor beni.  Yerli üretim olduğuna emin olduğumuz ürünleri bir konu altında toplasak nasıl olur acaba ?

Ayrıca kemerleri de Çin'den ithal ediyorlarmış linkleri aşağıda.

Kemer-1  Kemer-2

Alıntı

Saygı duymak ile beraber yerli olup olmaması hiç umurumda değil. Görevini yapsın, ihtiyacı olan insanın hayatını kurtarsın veya işe yarasın benim için yeterli.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
kuzeybuzulu, TrCiviltary
Benim umurumda, sayın 1905sss.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sihab
Siz bir iki gün önce de bizlerin aksine mke mermi fiyatlarının gayet uygun olduğunu yazdınız başka bir konuda. O yüzden yazdıklarınız ile ilgilenmiyorum. Saygılarımla,

Alıntı

Bir yerli-ithal tartışmasını körükleme niyetinde değilim, ancak eşyadan önce onu alanı-satanı "yerli"leştirmedikçe bu konuda söylenenler havada kalıyor. Herkes söylediklerinin bir kısmında doğru, bir kısmında yanlış oluyor.

Medikal turnike söz konusu olduğunda 4 dolarlık malı muhtemelen 14 dolara ancak üretebilen bir yapı içerisinde, destek-teşvik ve kredilerin amaç dışı, kontrolsüz dağıtıldığı bir düzende imalat yapak zaten deli işi... Sadece bu konuda bile önce devlet yerli "turnike" kalite standardını ortaya koymalı ve kendi satın almalı ki üretilmesini teşvik etsin.

Yeter ve gerek bir kalitede yerli ürün olduğunda elbette herkes yerli ürünü, doğal olarak tercih edecektir. Başta milli birlik duygusu, sonrasında hızlı ve etkin satış sonrası hizmet için isteyecektir bunu. Ama özellikle insan sağlığı ve hayatı söz konusu olduğunda, bu konularda zerre hassasiyeti olmayan yerli üreticiyi desteklemek, yanlışını taltif etmek anlamına gelmez mi?

Silah ve savunma sözkonusu olduğunda başta devlet "samimi" bir şekilde, özel sektörü de üretimin ve tedarikin önemli bir parçası yapmalı ki, siviller de gerçekten kaliteli olan bu ürünleri alsın. Örneğin YDS (Yakupoğlu), bunun kısmen başarılı bir örneği değil mi? Kendisine ayrıcalıklı üretim izni verilen Sterling için aynını söyleyebilir miyiz? İmal ettiği tüfeği, kendi mermisi ile dene(ye)meyen MKE için ne diyeceğiz?

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
yyildiz, Karagoz
Ellerini taşın altına koyacak cerasete sahip olmayanlar, köle olarak yaşarlar.

1974 de kendi el telsizini bile üretemeyen bir ülkede, bugün ABD'den sonra en etkin ve verimli İHA ve SİHA lar üretiliyorsa, sizin gibi düşünMEyenler sayesindedir.

Önce Gazi'nin Gençliğe Hitabe'sini okuyun.

Ben ve benim gibi düşünenler parasını harcarken, önce yaşadığı topraklara faydalı olma şartını ön koşul olarak görür. Bugün hali hazırda dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD'nin başkanı da aynı şeyi yapmıyor mu?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): efe1753, Karagoz, 1 Ziyaretçi