Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SIG Pro ' ya Ayrıntılı Bir Bakış .
(09-05-2015, 01:12 AM)htyuksel demiş ki: -Tek harekette tetik zaten yumuşak ,aynı zamanda son derece öngörülebilir.İlk bir kaç mm çok çok yumuşak,sonraki birkaç mm yumuşak, bu noktadan sonra tetik boşluğunu almış ve horozu düşürmeye hazır hale gelmiş oluyorsunuz, ilk iki kademeden biraz daha fazla bir baskı ile tetik düşüyor.Her defasında aynı şekilde ve aynı gücü uygulayarak. Sürpriz yok.
selamlar

Poligonda Glock19' la atış yaptıktan hemen sonra SP2022' yi elime aldığımda, -yukarıda belirttiğiniz gibi- tetik tek harekette iken çektiğimde birkaç mm sonra tetiğin durduğunu gördüm ve düşeceğini düşünerek konsantre oldum, ancak tetiğin biraz daha sertleşerek birkaç mm daha ilerleyip düşeceği noktaya ulaştığını gördüm. Belki yanılıyorum, ama Glock' da böyle bir durum yok (tabi farklı yapıda silahlar oldukları malum), tetikte tek kademe boşluk var ve hemen ardından düşüyor. Poligonda yüzlerce atış yapmış SP2022 ile kendi silahımın tetiği arasında fark göremedim. SP2022' nin tetiği çok rahat ve yumuşak, ancak Glock19' un SP2022' ye göre daha yumuşak tetiği olduğunu gördüm. Glock19' dan daha yumuşak tetiği olduğu söylenen PPQ' yu da merak ediyorum.

SP2022' nin tetiği, çift harekete yanlışlıkla düşüremeyeceğiniz kadar sert, ancak istediğinizde düzgün atış yapabileceğiniz kadar da yumuşak. Ellerim küçük sayılır, ama çift harekette tetiğe ulaşma konusunda sıkıntı yaşamıyorum. Sadece, baş parmağım horoz düşürme mandalının tam üzerinde bile olsa mandalı tam aşağıya bastırıp horozu düşürebilmek için silahı elimin içinde döndürmem gerekiyor. Şarjörün üzerinde serçe parmağı koymak için yer var, ancak şarjörsüz de olsa silahı kavrayabiliyorum.

Yedek kabzayı denedim, her iki kabzayı yan yana koyduğumda ikinci kabzanın sırt kısmının az da olsa büyük olduğunu gördüm. Kabzanın tırnağı oldukça sert, sökmek biraz zor oldu. Kabzaların büyüklüğü ile ilgili herhangi bir işaret yok, sadece seri numaraları var.

Belki çok erken ama 100 atışa yakın kullandığım silahımın namlu boyasında herhangi bir aşınma olmadı, sadece sürgüyü taşıyan kızakların üzerindeki boyalarda çok az da olsa aşınmalar var.

Yeni silah sahibi olmuş birisi olarak gözlemlerim bunlar, umarım yanıltıcı şeyler söylememişimdir.

Saygılar.

Alıntı

SP 2009 ile sadece çift hareketli tetikle atış ve başparmak için yer önerisi:

Aşağıdaki videoda parmağımı yeteri kadar açmadığım için son fişekten sonra sürgü geride kalmıyor;

Aşağıdaki videolarda ise parmağımı yeteri kadar açtığım için son fişekten sonra sürgü geride kilitleniyor;

Alıntı

SIG Pro ve Glock 19 ile, 12 metreden, ayakta, iki ele, 10' ar fişekle yavaş atışlar.

[Resim: DSCN5755.jpg]
[Resim: DSCN5771.jpg]
[Resim: DSCN5770.jpg]

Alıntı

selam arkadaşlar

Daha önce eklemeyi unuttum, belki merak eden vardır. SP2022, SIGLITE NIGHT SIGHTS (Gece Nişangahı) ile geliyor, ayrıca kılavuzunda "Rüzgarlama (sağ/sol) Ayarı" nın nasıl yapılacağı ve şarjör düşürme mandalının sağ tarafa nasıl alınacağı vb anlatılmış, bilginize.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi