Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SIG Pro ' ya Ayrıntılı Bir Bakış .
(22-02-2011, 06:54 PM)Red Kit demiş ki: Sn.Lupus,

lupus demiş ki:Uzun ve erişimi zor çift hareketli tetiği de aynı şekilde benim için ciddi bir sorun.
P226'ım olduğu zamanlar, mecburiyetten İsrail tekniğini benimsemek zorunda kalıyordum.

Yukarıda alıntı yaptığım eski tarihli bir mesajınızda P226'nızı İsrail Tekniği ile taşımak zorunda kaldığınızdan bahsetmiştiniz.

Sig Pro'nun çift hareketli tetiği de aynı sıkıntıya sebep oluyor mu yoksa atım yatağı dolu ve çift hareketli tetik ile taşıma konusunda tetik açısından gelişme var mı?

Saygılar.

SIG Pro ' nun çift hareketli tetik erişimi P226 ' dan biraz daha kısa, ancak bu pratikte çok büyük fark oluşturacak düzeyde değil. ABD ' deki kullanıcılar '' Slim Grip '' ve '' Short Trigger ile '' tetik erişim daha da kısaltıldığında, pratik anlamda da gerçekten çok daha kullanışlı bir çift hareketli tetik erişim mesafesi sağlanabildiğini söylüyorlar...Bunu şahsen tecrübe etmediğim için bu konuda kesin konuşup, sizi yanıltmak istemem.

Alıntı

(22-02-2011, 06:03 PM)spir demiş ki: Sn.Lupus ;
Değerli paylaşımlarınız için teşekkür ederim , emeğinize sağlık .Bu arada Sn.Tokoğlu'ndanmı almıştınız ? Eğer tanıyabildinizse ve zahmet olmazsa şu kabzesinde ejderha figürü olan revolverle ilgili bilgilendirirseniz sevinirim.

[Resim: dsc03609t.jpg]
[/quote]

Söz konusu silah Mauser 1878 ZIGZAG Revolver ' dir.

[Resim: zigzaghf.jpg]

Alıntı

Teşekkür ederim Sn.Lupus.Saygılar..

Alıntı

Zihninize, ellerinize sağlık sayın lupus. Böylelikle Sig Pro hakkında da, özellikle kullanım özelliklerine ilişkin olarak, detaylı Türkçe kaynak bulmak mümkün oldu. Darısı nice mumma marka ve modele demek istiyorum.

İncelemelerinizin bir araya getirilerek basılması ortaya; özellikle mevcut Türkçe kaynaklardan ulaşılması pek mümkün olmayan, "ateşli silah satın alma kılavuzu" mahiyetinde, değerli bir kitap çıkaracaktır. Zira incelemeleriniz sayesinde birçok marka ve model, pek çoğumuz için fotoğraflarından, MKEK vitrininden sıyrılıp gün ışığına çıkıyor, vücut buluyor. İnşallah bu ayrıntılı çalışmalarınızı bir gün kitap halinde görmek mümkün olur.

Saygılar.

Alıntı

(21-02-2011, 06:18 PM)lupus demiş ki: SIG Pro

Benim gibi el ve parmakları BHP için yaratılmış birisi için bu tabancanın çift hareketli tetik erişimi gerçekten çok uzun. El ve parmak yapısı BHP gibi bir tabancaya uyumlu olan hiç kimseye, atım yatağı dolu ve ilk atışın çift hareketli tetikle yapılacağı bu tabancayı bu şekilde taşımayı veya tercih etmeyi önermem. Çünkü tetiğe ulaşmakta ve istediğiniz gibi kontrol etmekte gerçekten çok zorlanıyorsunuz ve hedefte kalabilmek için özel bir çaba gösteriyorsunuz. Bu çabanın kontrollü bir şekilde sarf edilmesinin çok daha zor olduğu hayati bir durumda, etkili ve isabetli bir ilk vuruşun yapılabilmesi gerçekten çok zor.

SP2009'unuza bahsettiğiniz slim grip ve kısa tetiği takmayı düşünmezmisiniz üstad? Sorun olarak sadece,klasik P serisi kadar olmasa da yine de uzun bulduğunuz, tetik kurulma mesafesi kalırdı.
[Resim: sigpro_2022.jpg]

Alıntı

Silah taşıma ruhsatlı olmadığı için şimdilik düşünmüyorum Sn.xhmyt...

Alıntı

SP 2022-2009 ' un sürgüleri, blok çelik sürgülü müdür, yoksa karbon çelik sürgülü mü?

Alıntı

(22-04-2012, 02:48 PM)xhmyt demiş ki: SP 2022-2009 ' un sürgüleri, blok çelik sürgülü müdür, yoksa karbon çelik sürgülü mü?

Tamamı, ilk baştan bu yana blok çelik sürgülüdür...

Halihazırdaki MKEK mühimmatına en iyi dayanacak platformlardan birisi SIG Pro ve türevleridir...

Alıntı

Sn.Lupus, öncelikli olarak bu güzel çalışmalarınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Sig Sauer Pro'lar hakkında araştırma yaparken bu forumla tanıştım ve artık her gün takip eder oldum. Ben yerli üretim bir silah sahibiyim ve ikinci silahım olarak çocukluk hayalim olan bir Sig Sauer sahibi olmak istiyorum. Silah alma isteğim hobi amaçlı yani işim gereği yada güvenlik amaçlı almıyorum. Bununla beraber her nekadar hobi amaçlı alsam da silahımı üzerimde taşımayı seviyorum. Mesajımın başında belirttiğim gibi şuan tek seçenek olarak Sig Sauer Pro serisi düşünüyorum. SP 2022'nin MKEK fiyatı 3.350 $ civarı. İncelemelerim sonucunda piyasada çok fazla olmamakla birlikte Pro Serisinin bir iki tane ikinci el ilanlarına rastlamaktayım. Sıfır yerine ikinci el düşünecek olursam temiz bir Sig Pro 2022 ve ya Sig Pro 2009 için uygun ikinci el fiyat aralığı sizce ne olmalıdır? Saygılarımla iyi günler dilerim.

Alıntı

Sn.janisary, ikinci elde çok fazla rastlanmadığı için Pro ve türevlerinin oturmuş bir ikinci el fiyat aralığı yok. Genel olarak durumuna göre 5000 TL artı / eksi 500 arasında aınıp satılıyor...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi