Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SIG Pro ' ya Ayrıntılı Bir Bakış .
Sanırım üstadımızı bizden daha iyi takip eden yegane kurum 'GOOGLE' dileyen, "sig pro" yazıp, sonuçları kontol etsinSmile
Sn Lupus, emek ve ellerinize sağlık. Söylenecek başka birşey bulamadım.

Saygılar.

Alıntı

Eksik olmasin google bot sabah aksam sitemizde. Silahlara bizden cok merakli valla... Sadece sig pro ile ilgili 37 sayfa link endexlemis...Smile

http://www.google.com.tr/search?q=site:t...N&filter=0

Alıntı

Mükemmel bir çalışma, elinize emeğinize sağlık kıymetli üstadım. Smile

Alıntı

Teşekkürler sayın lupus, akşam akşam ruhum dinlendi.

Alıntı

Sn.Ustam;

Paylaşım için teşekkür etmiyorum.... çünki Teşekkür bu çalışma için ucuz kaçıyor.. Marmara ekibini ziyaretinizde bir ikram gerektirdiği aşikar.

Minik bir soru da bu vesile ile sorayım.

İlgili paylaşımınızda sürgü iç yüzeyindeki havuzun içinde görüntülediğim nokta, HK USP sürgüsündeki noktalar ile aynı amaçlımı orada?

[Resim: 3d0ea398.jpg]

[Resim: dscn1512w.jpg]

Saygılar.
Ayrıca pek yeri değil belki, başka bir konuda ayrıntılı karşılaştırma yapmak gerekli ancak hemen USP polimeri ile sizin polimer resmini yanyana koymam gerekli.

İkiside Alman;

[Resim: dscn4551r.jpg]

[Resim: dscn1501.jpg]

USP,F ile karşılaştırmak isteyecek arkadaşlar için link.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...=15&page=4

Alıntı

(21-02-2011, 12:18 PM)northwolf demiş ki: İlgili paylaşımınızda sürgü iç yüzeyindeki havuzun içinde görüntülediğim nokta, HK USP sürgüsündeki noktalar ile aynı amaçla mı orada?

[Resim: dscn1512w.jpg]

Aynen Sn.Northwolf. Sürgünün arka kısmındaki fişek süren tabla ve sürgü ön iç kısmındaki izler, tolerans ve sertlik ölçümleri esnasında orada kalan izler...

[Resim: 4fd70601.jpg]

Alıntı

SIG Pro ile 7, 5 ve 10 m ' lerde, sadece çift hareketli tetikle çalışma;

Benim gibi el ve parmakları BHP için yaratılmış birisi için bu tabancanın çift hareketli tetik erişimi gerçekten çok uzun. El ve parmak yapısı BHP gibi bir tabancaya uyumlu olan hiç kimseye, atım yatağı dolu ve ilk atışın çift hareketli tetikle yapılacağı bu tabancayı bu şekilde taşımayı veya tercih etmeyi önermem. Çünkü tetiğe ulaşmakta ve istediğiniz gibi kontrol etmekte gerçekten çok zorlanıyorsunuz ve hedefte kalabilmek için özel bir çaba gösteriyorsunuz. Bu çabanın kontrollü bir şekilde sarf edilmesinin çok daha zor olduğu hayati bir durumda, etkili ve isabetli bir ilk vuruşun yapılabilmesi gerçekten çok zor.

Uzun olan erişim mesafesinin yanında, tetik çekiş ağırlığı ve özellikleri gerçekten çok güzel. Şimdiye kadar yarı otomatik bir tabancada gördüğüm en güzel ve akıcı çift hareketli tetik çekişi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Tabancanın çift hareketli tetiği her çekişte aynı şekilde ağırlaşıp, horozun düşeceği yerde nihai ağırlığına ulaşıp, sürekli olarak aynı yerde horozu düşürüyor. Bunlar tetik çekişinin ezberlenip, meleke haline getirilmesini kolaylaştıran özellikler. Zamanla üzerinde çalışıldıkça, özellikle el ve parmak yapısı daha uyumlu olan atıcıların çift hareketli tetikle çok daha iyi performans segileyebileceğini söyleyebilirim.

Saygılar.

Alıntı

Dün bir vatandaşa ait olan BHP'yi inceledim, birkaç elde boşa tetik düşürdüm, elime gerçekten çok uyan ve taşınması rahat olacak bir silah. Silah sahibi olmakla, silahseverlik arasında ki farkı da daha iyi gözlemleme şansım oldu. BHP yaklaşık 6 yıl önce Mkek'den sıfır alınmış, sahibi ortalama ayda bir defa bir miktar atış yapıyor, onun dışında kasada saklıyor. Zannediyorum aldığı günden bugüne tabancanın namlusunu hiç temizlememiş (yada kendisi bir bez çekmekle temizlediğini sanıyor), namlu içinde ki sıvamadan artık yivlerin önemli bir kısmı belli olmuyordu. Dış meneviş paslanmaya başlamış, elinde bakım yağı bile yok. Bu vatandaşın üzerine birde Sn. Lupus'un paylaşımlarını, teknik incelemelerini, silahına gösterdiği saygıyı görüyoruz. Neyse ki herkes dünkü vatandaş değil diye şükrediyoruz.

Alıntı

Sn.Lupus ;
Değerli paylaşımlarınız için teşekkür ederim , emeğinize sağlık .Bu arada Sn.Tokoğlu'ndanmı almıştınız ? Eğer tanıyabildinizse ve zahmet olmazsa şu kabzesinde ejderha figürü olan revolverle ilgili bilgilendirirseniz sevinirim.

[Resim: dsc03609t.jpg]
[/quote]

Alıntı

Sn.Lupus,

lupus demiş ki:Uzun ve erişimi zor çift hareketli tetiği de aynı şekilde benim için ciddi bir sorun.
P226'ım olduğu zamanlar, mecburiyetten İsrail tekniğini benimsemek zorunda kalıyordum.

Yukarıda alıntı yaptığım eski tarihli bir mesajınızda P226'nızı İsrail Tekniği ile taşımak zorunda kaldığınızdan bahsetmiştiniz.

Sig Pro'nun çift hareketli tetiği de aynı sıkıntıya sebep oluyor mu yoksa atım yatağı dolu ve çift hareketli tetik ile taşıma konusunda tetik açısından gelişme var mı?

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi