Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SIG Pro ' ya Ayrıntılı Bir Bakış .
Sayın lupus çalışmalarınıza safya numarası ve index koyup kitap olarak yayınlasanız yeridir.Tebrik ederim.

Alıntı

(19-02-2011, 09:06 AM)lupus demiş ki: SIG Pro ' nun çift hareketli tetik erişim mesafesi çok uzun. Küçük elli ve kısa parmaklı kullanıcıların tüm SIG Sauer modellerinde geçerli olduğu üzere çift hareketli tetiği etkili ve verimli bir şekilde kullanabilmeleri çok zor....
SIG Pro ' nun tetiğinde tek sevmediğim şey ise tetik kurulma mesafesinin klasik P serisi kadar olmasa da, yine de uzun olması...
Aktardığınız bilgi ve emeğe nihayetsiz teşekkürler.
Havada, yeni bir serüven için bahanemiz hazır gibi bir koku var sanki üstad. Shy
(19-02-2011, 09:10 AM)lupus demiş ki: Üst namlu kilit geometrisi klasik P serisi ile aynı, ancak alt namlu kilit yataklarında ilk kez MAB Model 1935 ' de, müteakiben SIG P210 ve CZ 75 ' de başarı ile uygulanan Charles Petter ' in böbrek kilit sistemi uygalanmış. Bu sistemin en büyük handikapı, sürgü bloğu sökme / takma / yakalama / salma manevelasının şaftına ayrı bir görev ve yük yüklemesi, bunun sonucunda da bu şafta meydana gelen kırımlardır.

Bahsettiğiniz ''SRTShy tetik'' ve''Slim Grip'' SP2009'a uyarmı?

Alıntı

(19-02-2011, 02:54 PM)xhmyt demiş ki: Bahsettiğiniz ''SRTShy tetik'' ve''Slim Grip'' SP2009'a uyar mı?

'' SRT '' yani kurulma mesafesi kısa tetik opsiyonu SIG Pro ve SP 2022 için mevcut değil. ABD ' li SIG Pro kullanıcıları, kendisi de bir SIG Pro kullanıcısı olan Bruce Gray ' e bu hususta çalışması için çok ricada bulundular, ancak kendisi SIG Pro ' da mekanik çalışma güvenilirliğini tehlikeye atmadan böyle bir tadilatın yapılamayacağını defaatle gündeme getirdi.

Tetik erişim mesafesini biraz daha kısaltan '' Short Trigger '' ve '' Slim Grip '' tüm SIG Pro ve türevlerine ek bir tadilat gerektirmeden takılabiliyor.

Alıntı

(19-02-2011, 11:07 AM)blacksea demiş ki: Sn Lupus Üstadım ,

Öncelikle Sig Pro'nun tarihinden başlayıp , teknik analizle ve kullanıcı yorumuyla devam eden , referans niteliğindeki kapsamlı çalışmanız için teşekkür ederim , elinize sağlık. Gerçi silahı aldığınızdan beri bekliyorduk bu çalışmayı . Hatta bir ara eski G19'unuzu özleyip mevcut Sig Pro'nuzu kısa zamanda elden çıkartarak , gelecek G19'lardan birine hallendiğinizi bile düşünmeye başlamıştım Smile .

Aynen öyle Smile Bir önceki silahınıza göre hatları,çizgileri farklı bir düşünce tarzının silahı olduğunu gösteriyor. Ben de bu silahı ilk incelediğimde çok hoşlanmıştım. Ancak bırakın dikkatli bir gözü elime alınca bile polimer olduğunu zor farketmiştim ama ağırlıktan Smile Malum,öncelikler Smile

Alıntı

(19-02-2011, 01:56 PM)yalvali demiş ki: Sayın lupus çalışmalarınıza safya numarası ve index koyup kitap olarak yayınlasanız yeridir.Tebrik ederim.

+1

Alıntı

Sn. lupus,

Böyle detaylı bir eser için ne kadar teşekkür etsek yetmez. Tebrik ederim.
Sn. yalvali'nin mesajını hafif değiştirerek tekrarlamak isterim:
"Çalışmalarınıza safya numarası ve index koyup kitap olarak yayınlasanız artık."

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

(19-02-2011, 05:22 PM)akcakoca81 demiş ki:
(19-02-2011, 01:56 PM)yalvali demiş ki: Sayın lupus çalışmalarınıza safya numarası ve index koyup kitap olarak yayınlasanız yeridir.Tebrik ederim.

+1

+2 Elinize emeğinize sağlık üstadım.

Alıntı

Sn. lupus,
Ellerinize sağlık, yine her satırı çok güzel ip uçlarıyla dolu bir değerlendirme olmuş. Yukarıda zikredilen kitap konusuna sonuna kadar katılıyorum, bir gün o kitabın sayfalarını çevirip yazıları baştan sona zevkle okumak dileğiyle.
Saygılar.

Alıntı

Sn. lupus emeğinize sağlık, yine bir lupus kılasiği diye zevkle okudum. Arkadaşlara katılıyorum kitap konusunda. Saygılar efendim.

Alıntı

Sn. Lupus usta,diğer silahseverin de bahsettiği gibi arşivlenmesi gereken bir çalışma olmuş değerli bilgiler için teşekkürler.Ayrıca belirtmek istedim yerinizde olsam sig pro'ya bakmaktan ayrıntıya vakit bulamazdım ki sizde bile bu biraz zaman aldığına göre ismini hakeden bir tabanca olduğu su götürmez bir gerçektir.

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi