Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Limp Wristing, Kavrama Zaafiyeti ?
(08-07-2014, 06:26 PM)ErDiNi78 demiş ki: Sn. Undercover,

Keşke videoya kaydetme imkanınız olsaydı. Güzel bir paylaşım olurdu. Bilgi paylaşımınız için teşekkürler.

Elimde 2013 mühimmatı var, bu seneki istihkakı da yakında alacağım. Artık videoya çekme görevini de kendime veriyorum Big Grin (Bizim kurumda bir adet vardır: Fikir kimden çıktıysa iş ona kalır Big Grin )

Saygılarımla.

Sn. ErDiNi78,

Az biraz faydamız olursa ne mutlu bize. Ne yazık ki videoya kaydetme işi testimizi bitirdikten sonra aklımıza geldi, keşke... :s

Saygılarımla...

Alıntı

Arkadaşlar tabancama tutukluk yaptırmaya çalıştım. Daha doğrusu amacım, güvenlik amaçlı taşıdığım tabancam, tutukluk yapacak mı, yapacaksa da bunu nasıl yapacağını öngörmek ve buna göre hareket etmekti.

Yaklaşık 1000 atıma yaklaşan tabancamda; bu zamana kadar fişek kaynaklı olduğunu düşündüğüm, 1 kez fişek patlatmama problemi dışında, hiç bir problem yaşamadım. Bu fişek ise, patlatmama problemini birkaç arkadaşımdan daha duyduğum, 2016 imal kırmızı kapsüllü fişeklerdi. Benim yaşadığım patlatmama olayında, kapsül de yeterince derin iğne izi olmakla beraber, tabanca kaynaklı (24 N. iğne yayı) herhangi bir problem gözlemlemedim.

Mermiyi bol bulunca, tabancamın tahliye penceresi 360 derece her yönü gösterecek şekilde atışlar yaptım ve herhangi bir tutukluk yaşamadım. Glock' un ise birkaç yabancı sayfada "Failure" verdiği, "Limp Wristing." olayını denedim. 5' er li 3 set olarak toplamda 15 fişek ile denediğim kavrama zaafiyeti durumunda da yine herhangi bir tutukluk problemi gözlemlemedim. Bu durum, sert patlamasından şikayetçi olduğumuz +P kıvamındaki MKEK fişeklerinin, bu problemin yaşanmamasında etkin bir faktör olabileceği düşüncesi uyandırdı bende.

Videoları kesip düzenleme esnasında misafir gelmesi, tabletin başıboş kalması, canı sağolasıca oğlumun da videoları silmesi sonucunda, daha önceden bir arkadaşıma Whatsup aracılığı ile gönderdiğim, 5 atışlık bir videoyu yayınlayabildim maalesef.

"Eee sadete gel, tutukluk yaptıramadın mı yani?" diye soracak olursanız, uzun uğraşlar sonucunda, atım yatağına bir mermi sürerek, müteakiben şarjör çıkararak yaptığım atışta, atım yatağını terketmiş, ama tahliye olamamış boş kovan problemi yaşadım. Atılan son mermi olsa da, boş şarjörün ehemmiyetini ben kendi tabancam da görmüş oldum.

Bu tür çalışmaları, güvenlik amaçlı silah taşıyan tüm arkadaşlara tavsiye ederim.

Saygılarımla.

Alıntı

Sayın Yasin Alan elinize sağlık, videoyu pc ye geçince izleyeceğim. Fakat bilmenizi isterim ki silindiğini sandığınız videolar geri getirilebilir. Uğraşmaya değer olduğuna inanıyorsanız videoları kurtarabilirsiniz. Hayırlı pazarlar.

Alıntı

Sayın YAsin ALAN,

atış yaptığınız yer hangi kapalı poligon?

Konya mı?

Alıntı

Afyon' da, Karahisar atış poligonu Sn. Evrenay.

Ramazan ayı içerisinde ziyaret etme fırsatı buldum. 5 atım yolu ile havalandırma ve aydınlatması yeterli olan bir poligondu.

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi